Nejmocnější hrdinové Marvelu 013: Black Widow

3. března 2017 jardoom Diskuze (0)
Nejmocnější hrdinové Marvelu 013: Black Widow

První sólová kniha Black Widow je určitě něco, na co většina fanoušků Marvelu v těchto kompletech čekala. Pokud máte rádi retro, kniha vás příjemně naladí. Pokud jste otevřeni nekonvenčním věcem, je druhý příběh v této knize přesně tím, co vás příjemně překvapí.

Knihy Dobrovský

Jak víte, já fanoušek retra nejsem, sešit Tales of Suspense z roku 1952 a Amazing Spider-Man z roku 1986 tedy není něco, za co bych autorům děkoval. Každopádně to bylo celkem průměrné čtení a nemůžu říct, že bych se tím musel prodírat jako jinými retro kousky.

Pokud má někdo podobný problém se starým superhrdinským komiksem, tomu říkám, že číst dál se vyplatí. Protože pokud přežijete tyto dva oldschooly, čeká vás něco tak grandiózního, že sami nebudete věřit, že se to vůbec dostalo do vašich rukou, a ještě k tomu za 249 Kč.

Předem upozorňuji, že pokud čekáte superhrdinský akčňák, budete zklamaní. Každopádně Black Widow určitě nic superhrdinského nepotřebuje, protože je to přeci špiónka, a proto si žánrově vysloužila spíše špionážní drama-thriller, který vás nepustí a nejspíš jej budete chtít přečíst znovu.

Příběh se motá kolem minulosti naší hrdinky a tohle vás prostě bavit musí. Její minulost je totiž zahalená snad všem, kteří tuto postavu znají jen díky UKK, NHM a filmům od Marvelu, takže pokud nečtete její komiksy v originále, nebo nemáte načtenou jeji historii, bude tohle příjemné čtení plné zvratů, a hlavně důležitých informací, které vám tuto postavu trochu hlouběji představí.

Kresba je klenotem této knihy. Práce Billa Sienkiewicze je prostě skvělá a opravdu tuto knihu posouvá ještě mnohem dál. Vypadá mnohem drsněji, dospěleji, a hlavně nevšedně a velmi zajímavě. Určitě se tohle může řadit ke klenotům, které pod křídly Marvelu najdete.

Kresba a barvy jsou malinko více tmavší a občas je to spíše na škodu, protože se to hodí spíše k hororu. Musím ale uznat, že to celé potom dodalo na vážnosti dané situace a podtrhovalo to celkovou atmosféru. Navíc bych řekl, že kresba nedoprovázela komiks, ale současně se scénářem vyprávěla příběh a diktovala jeho tempo.

Verdikt

Black Widow v sérii o Nejmocnějších Hrdinech Marvelu je opravdu skvělá a já doufám, že se kvalita příběhů bude od tohoto svazku učit.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz