Stojí za pozornost #05: Goon 0 a 7

27. února 2017 Morzael Diskuze (2)
Stojí za pozornost #05: Goon 0 a 7

Zase jde do tuhého. Hordy zombií a vlkodlaků a duchů a démonů se valí ze všech temných koutů a nás nemá, kdo ochránit. A dobře nám tak. Proč? Protože jsme se nedokázali složit na Goona!

Knihy Dobrovský

Ne, kecám, ještě tak černé to není, ale mohlo by být. Goonovi zbývá v předprodeji poslední týden a pak máme smůlu, konec šmitec. Měli bychom s tím tedy něco udělat, protože to zatím vůbec nevypadá dobře. K objednání zbývá ještě 165 knih (krát dva).

Comics Centrum zvolilo letos při vydávání své série Na přání trochu netradiční postup a střílí do nás dvě knihy naráz. Odvážné, ale mohlo by to fungovat. Teda, zatím to u Grandvillu fungovalo. A jestli to těm jezevcům a psům a kočkám vyšlo, tak to by v tom byl čert, aby to nevyšlo Goonovi.

Pokud ještě nevíte, o co se jedná, tak se mrkněte na naše starší články: Proč číst Goona a Recenzi na první díl.

Ve hře jsou díly: 0 s podnázvem Drsný kšefty a 7 - Místo bolesti a žalu. Comics Centrum potřebuje klasicky 500 předobjednávek (nikoliv zaplacených) pro každý díl. Objednávat můžete přímo na jejich eshopu (www.comicscentrum.cz). Deadline máme do 5.3.2017. Pokud vše dobře dopadne, tak si obě parádní knihy přečteme už 11.4.2017.

Anotace pro komiks Goon 0: Drsný kšefty

Páter Monster se právě usadil v Lonely Street a má v úmyslu vybudovat armádu zombie. Goon je jediný člověk, který ho může zastavit. Jeho rané bitvy s nemrtvými se mísí s příběhy z Goonova mládí, kde poznáme jeho cirkusovou rodinu a dozvíme se, jak se stal hlavou notoricky známé zločinecké rodiny.

Původně publikoval černobílý komiks Goon sám Eric Powell. Toto nové obarvené vydání také obsahuje obsáhlý skicář s Powellovými poznámkami, které nám představují nejranější návrhy a také první nepublikované Goonovy příběhy.

Anotace pro komiks Goon 7: Místo bolesti a žalu

Do města se začínají stahovat mocní a odporní tvorové, přitahováni starou kletbou šířící nenávist, násilí a strach. Obyvatelům tak zbývá jen jediná naděje na záchranu – Goon.

Dokonce i jeho zavilý nepřítel, Páter Monster se třese strachy. Donucen mocnějšími silami, než je on sám, zůstává ve městě a musí dohlížet na Goona a jeho horkokrevného společníka Frankyho.

Smrt jednoho z nejbližších spojenců odhalí Goonovi jeho domněle dávno mrtvého protivníka, který se vrací, aby zasel zmatek a zhoubu mezi Goona a jeho blízké.

Jo, a taky je to sem tam sranda!

Goon je zcela objektivně jedna z nejlepších a nejzábavnějších sérií, které tady vycházejí. Byla by hrozná škoda, abychom si nechali zrušit další skvělou sérii.

O autorovi

Morzael
Morzael

Na ComixZone hrdě zastávám funkci šéfredaktora. Na komiksy nemám vyloženě vyhraněný vkus, mám rád každé kvalitní dílo. Nejraději mám ovšem asi temnější horrorové a fantasy příběhy, rád si ale přečtu i dobrý noir. Své místo v mém srdci mají také superhrdinské komiksy, které rád čtu kvůli jejich poselství, o kterém pak s oblibou spekuluji a snažím se tyto myšlenky následně sumarizovat v mých zamyšleních.

Poslední příspěvky v diskuzi

jardoom Offline
jardoom 01/03/2017 (1. března 2017)
Odpověd na #7252 příspěvek od S4TW
Já se divím, že se CC diví. Goon si určitě zaslouží vyjít, ale prostě bude to mít takhle těžké až dokonce, možná i těžší, jelikož tón té série se dost mění. Vychází tady u nás toho strašná spousta a čtenářů komiksu fakt je jen minimum, do toho nemalé množství přejde na originální vydání, které má...
Jak říká S4TW, je pravda, že srdcaři komiksáři prostě téměř nejsou, a ti co jsou už buďto objednáno mají, nebo si jedou Good Library Edition (jako on) která je úžasná. Každopádně CC se snaží svojim přístupem najít srdcařů víc a víc. Ostatně, zrovna tohle...
S4TW Offline
S4TW 01/03/2017 (1. března 2017)
Já se divím, že se CC diví. Goon si určitě zaslouží vyjít, ale prostě bude to mít takhle těžké až dokonce, možná i těžší, jelikož tón té série se dost mění. Vychází tady u nás toho strašná spousta a čtenářů komiksu fakt je jen minimum, do toho nemalé množství...
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku