Naruto 30: Sakura a babi Čijo

1. března 2017 Ikyy Diskuze (0)
Naruto 30: Sakura a babi Čijo

Jsou postavy, které máme rádi a potom jsou tu ty, které ne. Bohužel celý svazek má v názvu jméno postavy, kterou moc nemusím. Jak to nakonec dopadlo?

Knihy Dobrovský

Sakura a babi Čijo jsou hlavní aktérky už třicátého dílu Naruta. Normálně Sakuru nemám zrovna v lásce a většinou protáčím panenky při zmínění jejího jména. Nebo jejím dialogu. Avšak zde – poprvé a myslím, že i naposled – mi Sakura nevadila a byla přínosem, ne přítěží. Máme zde počátek opravdového boje proti členům Akacuki. A děj se nám dělí na tři příběhové linie.

První z nich je Guy a jeho tým. Bohužel tu Kišimoto používá velice známou kličku na odstranění postav. Guyův tým je rozptýlen a nucen bojovat s kopiemi sebe sama. Této události se moc nevěnujeme, ale i tak – při čtení je nám jasné, že kladní hrdinové z toho musí vylézt pozitivně. Tato linka je ale jen nakousnuta a snad v další knize uvidíme vyvrcholení.

Další linka, která je méně výrazná je s Kakašim a Narutem, kteří pronásledují Deidaru. Musím uznat, že ikdyž v Narutovi máme podobní pronásledování snad po stopadesáté a skákání přes stromy je už fádní a nudné tato linka je nejzajímavější, právě kvůli Narutovi, který díky poraženému Gaarovi neváhá zpřetrhat všechny řetězy a jít za jeho záchranou.

Jak jsem již zmiňoval, tak největší porci slávy si utrhla Sakura. A musím přiznat, že opravdu to nebylo k smíchu. Očekávané utrpení se nedostavilo. Konečně jsme viděli pokrok ve vývoji jejího charakteru a její souboj se Sasorim plně zaměstnal, zabavil a překvapil. Sakura skáče, mlátí, křičí jako Cunade a je radost ji pozorovat. 

Babi Čijo ovšem za Sakurou v ničem nezaostává a sama si zabírá velký kus prostoru. Jak už to chodí v dlouhých šonenech, tak souboj je místo pro flashbacky a i tady máme přednášku z dějiny Skryté Písečné. Dozvídáme se něco málo o bývalém Kazekagovi, potomstvu Čijo a krutosti světa nindžů.

Největší porci novinek se ovšem dozvídáme ze světa loutkařů. Jelikož je Sasori loutkař, jsme svědky vcelku zábavného loutkového představení. Nitky se hýbou podle kmitajících prstů a celkově je to supr podívaná, která je ovšem ale trošku nepřehledná a místy určité stránky působí až moc hekticky.

Kresebně jsme zase na standartu, který si Kišimoto nastavil od dvacátého osmého svazku. Velký důraz na obdélníkové panely v klidovém stádiu a lichoběžníky při akci. V jednom momentu se na stránkách zobrazuje veliké množství rukou. A zde si Kišimoto musel vyhrát, jelikož precizně je vypracovaný každý prst.

Bohužel pozadí jako vždy ubývá a stává se generickým, nepodstatným a nudným. To se bohužel stalo už novým standartem. Je nový Naruto dobrý? Nedokážu objektivně posoudit. Záleží pro jakou cílovou skupinu. Určitě je zábávný, ikdyž místo Naruta dostaneme Sakuru. 

Sakura se ukazuje v novém světle, zajímavá historie
Guy a jeho tým jsou odsunuti na vedlejší linku, nepřehlednost kresby

Verdikt

Rozhodl jsem se přestat číselně hodnotit. Zvláště u tak dlouhé série jako je Naruto. Svazek je obstojným přídavkem, lehce nastíní nové aspekty světa, ukáže nového záporáka a hlavně dá prostor jinak nevýrazné postavě k posunu.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

Ikyy
Ikyy

Mám rád surikaty.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku