Ohlédnutí #6/2017

26. února 2017 jardoom Diskuze (0)
Ohlédnutí #6/2017

Nedělní Ohlédnutí nebude chybět ani dnes a i tento týden je opět napěchované k prasknutí. X-Mení novinky jak v komiksu tak filmu, k tomu přidáme jméno Batmanova režiséra a pokec bude i o jiných věcech, takže nás určitě čtěte, ať vám nic neunikne.

Knihy Dobrovský

Únor měsícem Batmana

Možná je tento nadpis trochu divný, ale kde kdo už nejspíš ví, že Bruce Wayne slaví své narozeniny 19. února. Tohle tím nadpisem ale nemyslím. Je to trochu ironická úvaha, protože v tento Únor roku 2017 přinesl obrovskou kauzu jménem "Batman movie", která snad obsahovala téměř všechny možné zápletky, jaké bylo možno k tomuto tématu vymyslet.

Nedříve opustil Ben Affleck režii filmu a hned poté oznámil, že by rád odešel i od hereckých povinností. Pak nás Warneři uklidnili zprávou, že Matt Revess, režisér uspěšné Planety Opic, se má pustit do režírování Batmana. Reeves ale téměř okamžitě řekl, že se nic takového nekoná, protože se s Warnery nakonec nedomluvil.

Teď je zase vše jinak a bylo oficiálně potvrzeno, že Reeves je opravdu režisérem nového Batmana a dokonce se uklidnila i situace kolem Afflecka, který se nejspíše již uklidnil a řekl, že ho jako Batmana ještě hodně dlouho uvidíme.

Nový CW seriál Black Lightning obsazuje

Cress Williams (věděli jste, že Cress znamená řeřicha?) byl obsazen jako hlavní hvězda seriálu Black Lightning, který bude vycházet na stanici CW. Takže tu máme další sérii do takzvaného Arrowverse. Black Lightning (alias Jefferson Pierce) je bývalý superhrdina, který se vrací zpět do akce v době, kdy je jeho dcera rekrutována do místního gangu.

Williams je dvacetiletý seriálový veterán, hrál například v takových seriálech jako je Beverly Hills: 90210, Star Trek: Deep Space Nine a v mnoha dalších (jeho posledním byl Hart of Dixie). Teto herec, který se narodil v Německu, má již zkušenost i s rolí v komiksové adaptaci, kdy hrál Barona Sundaye v Lois & Clark: The New Adventures of Superman.

Kdy bude mít seriál Black Lightning debut, to není jasné.

Tvůrčí změny u Marvelu

Čtyři nadcházející marvelovské tituly se dočkají změn na některých postech.

Szymon Kudranski nahradí Saru Pichelli v komiksu Spider-Man #15, který má vyjít již 5. dubna. Žádný důvod změny nebyl uveden, ovšem kreslířka Pitchelli byla nahrazena už i pro předešlá čísla této série.

Březnový, větší než obvykle, Amazing Spider-Man #25 přidal tři spisovatele, konkrétně se jedná o Christose Gageho, Jacoba Chabota a Jamese Asmuse. Ale dočkáme se i několika nových kreslířů jako Johanny Tany Fordové a Ray-Anthonyho Heighta. Ti všichni se přidají k tvůrcům, kteří byli oznámeni již dříve. Není ovšem známo, jestli nová síla se podílela na již rozpracovaném příběhu nebo vytvořila zcela nový.

Na finálovém čísle Unworthy Thor od Jasona Aarona a Oliviera Coipela se budou podílet další dva umělci: Pascal Alixe a Kim Jacinto. Již v minulých číslech byli přidání různí umělci, ale zase tu není žádné vysvětlení, proč tomu tak je pro číslo 5.

A na závěr, pro fanoušky komiksu Star Wars (konkrétně Rogue One Adaption #1), který vyjde 5. dubna, dodáme, že tento komiks byl zkrácen z původních 48 stran na 40. Navíc kreslíř Emilio Laiso dostane výpomoc v podobě Oscara Bazaldua Nava.

Old Man Logan se svou partou proti nové Weapon X

Wolverine byl čas od času znám pod jinou přezdívkou, ano, mám na mysli "Weapon X". Ovšem Weapon X bude tentokrát nová série, která začne vycházet již v dubnu. Tentokrát bude Wolverine a někteří jeho krvežízniví kolegové (Sabretooth, Lady Deathstrike, Domino a Warpeth) bojovat právě proti Weapon X. Zatímco Wolverine je Old Man Logan, tato Weapon X je zcela nová.

Autoři Phoenix Endsong, Greg Pak a Greg Land se dali znovu dohromady pro tento, rozhodně zralejší, x-menovský komiks, který pochází z řady "ResurrXion". Tento tým, který trochu připomíná X-Force, bojuje s novou silou Weapon X programu, jehož novým cílem je vyhlazení všech mutantů (už zase?). A za tím vším je záhadná osoba. Kdo? Musíte číst!

Gambit nakonec bude!

Simon Kinberg, dlouholetý spisovatel / producent X-Men filmů nyní oficiálně pracuje na novém X-Mením snímku jménem Supernova, ve kterém byla prozatím herecky obsazena a oficiálně potvrzena jen Sophie Turner. Každopádně on sám tvrdí, že hned po Supernově uvidíme Gambita, na kterém se podle jeho slov pracuje celé ty roky, které se o něm mluví.

Neustále slyšíme jen špatné zprávy o tom, jak se Gambit odsouvá k ledu nebo se odkládá jeho natáčení. Někdo dokonce už tvrdil, že jej nakonec neuvidíme, ale SImon Kinberg říká, že za ty roky měl sice Gambit mnohokrát na mále, ale pořád se na něm pracovalo a vylepšovalo se vše, co z jeho sólovky udělá opravdu zajímavý film. Navíc produkční tým ve složení Simona Kinberga a  Douga Limana ( Na hraně zítřka) je jistou zárukou úspěchu.

Tento rok se mají veškeré přípravy dokončit a natáčení začně hned v roce 2018. To bude rok dvou velkých Mutantích projektů, na které v roce 2019 naváže právě Gambit. Tatum a veškerý herecký i produkční tým je velmi natěšený a už se nemůžou dočkat až odvypráví příběh tohoto famózního mutanta.

Bleskovky

  • Guillermo del Toro oznámil, že ztratil veškeré naděje na třetího filmového Hellboye. Ten se prý na 100% nikdy nenatočí.
     
  • Mel Gibson byl potvrzen jako režisér sequelu snímku Suicide Squad.
     
  • Patrick Steward oznámil, že Logan je poslední film, ve kterém jej vidíme jako Profesora Xaviera. Steward je po Berlínském promítání tohoto filmu natolik ohromený, že ihned ohlásil, že stejně jako Hugh také končí. Tohle je prý jedinečná příležitost jak se s hrdostí rozloučit s Charlesem Xavierem.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz