Ultimátní komiksový komplet #071: Hulk - Spálená země

11. února 2017 S4TW Diskuze (0)
Ultimátní komiksový komplet #071: Hulk - Spálená země

Kupodivu tu máme po Hulkovi dalšího Hulka. Ale nebojte, naštěstí se tento příběh soustředí na Hulka z trochu jiného barevného spektra. Red Hulk se dá v Marvelu zařadit bezesporu mezi novější postavy, jelikož jeho vznik se datuje do roku 2008. Ovšem člověk, který se tímto Hulkem stal, se v komiksech objevuje už přes půl století. Tentokrát se podíváme na příběh, který napsal Jeff Parker a málokdy se stává, abychom se všichni tři (jardoom, S4TW, Elhonzo) takto shodli. 

Knihy Dobrovský

jardoom

Tenhle komiks mi celkem sedl a rovnou se přiznám, že to není tím, že motiv mé věčně prázdné peněženky, je stejný jako obálka této knihy.

Jde o to, že Hulk prostě není kulervoucí postava, která vás má dostat promyšleností příběhu a dějovými zvraty. Hulk má prostě přijít a vše vyřešit tak, aby problém ustoupil a zbyla po něm obrovská nálož škod.

Tohle je takový sympatický mix. Je to příběh v pravém slova smyslu, a i přes to, že je jednoduchý, nepostrádá důležité prvky, díky kterým dostane šťávu. Zároveň ale není až tak jednoduchý, aby si čtenář myslel, že je určen dětskému čtenáři.

Je to prostě naprostý opak toho Hulka, kterého naše partička recenzovala minule. Příběh nepostrádá logiku a není uvařen z vody. Základem je prostě sympatická kombinace dvou velkých postav, a to vše je doplněno smysluplnou zápletkou, kterou obohacuje celkem dobře zmáknutá kresba.

Ta odhadla atmosféru příběhu téměř dokonale. Držela vás tam kde měla a příběhu pomohla k dosažení daleko lepšího zážitku, který z četby poté máte.

Samozřejmě to mělo také mouchy. Tou největší mouchou je ale spíše jen fakt, že komiks asi vícekrát přečíst nechcete. Nepřinese totiž nic, co by vám ukázalo novou věc. Použité prvky znáte, zápletka je zajímavá, ale víceméně ohraná a co se postav týče, snad jen Red Hulk vypadal trochu neotřepaně.

7/10

Elhonzo

Red Hulk vzal svět Marvelu doslova útokem. Když se objevil nikdo nevěděl kdo to je a co mu jde. A během několika čísel dokázal, že není jen slabý odvar klasického Hulka, ale že je dost možná i silnější než originál. Vymetl podlahu s týpky jako je Thor, Watcher, Silver Surfer a i Bruce Hulk Banner. Reputace na začátek tedy dobrá.

Příběh který je v UKK obsažen vypraví takové druhé dějství Red Hulkova příběhu. Bylo odhaleno že je ve skutečnosti Thunderbolt Ross a byla mu sebrána značná část jeho síly. Steve Rogers (v té době šéf S.H.I.E.L.D.u) se rozhodl Rossovi dát druhou šanci a zkusit jak by mu šlo kopat za správňáky. On takový Hulk který se umí ovládat a je to ostřílený tří hvězdičkový generál není úplně k zahození. 

A to je více méně to o čem tenhle příběh je. Rogers posíla Rulka do všech koutů světa aby se vypořádal s plánem na zkázu světa který připravil M.O.D.O.K a Leader. Je to akční, má to dobré hlášky a spád a nenapadá mě co bych tomu vytkl. Nesnaží se to mít nějaké poselství a vážně to je jen akční rubačka. 

Kresba je také parádní. Největší část knihy odpracoval Gabriel Hardman a Red Hulk vypadá v jeho podání skvěle. Je to navíc taková trošku špinavá kresba, takže dobrý protipól k těm pár sešitům které dělal Ed McGuinness. Ten kreslil první Red Hulkovo dobrodružství a byla to správně over the top podívaná. 

7/10 

S4TW

Tenhle komiks má vlastně vše, co má u superhrdinského komiksu rád. Přináší něco nového, ale zároveň se drží i tradičního, navíc je v něm Hulk! 

Po příběhové stránce se jedná o velmi přímočaré dílo, ale zároveň o celkem zajjímavou a napínavou zápletku. Každý sešit nám dopřeje nějakou parádní a velkolepou bitvu, tak, jak si to u Hulka přejeme. Takže se nám naskytnou bitvy, ve kterých Hulk bojuje například s Iron Manem či Namorem. To je to, co odkazuje na klasická hulkova díla - přímočarost, velké bitvy, ale zároveň zábavnost.

Novinkou je především to, že se tu setkáme s Red Hulkem, což je další Hulk do rodiny. Jedná se o originálního Hulka, neboť je plně myslící, má velké taktické uvažování a netouží po naprosté samotě a klidu. Také pořád balancuje na hraně mezi superhrdinstvím a lehkým padoušstvím, což mu dodává na zábavnosti.. 
Příběh jsem si užil, je to velmi dobrá, napínavá akční jízda, kterou přečtete na posezení. Na druhou stranu nenabízí nic moc víc, nemá to takový přesah jako třeba Hulkova planeta nebo Tiché výkřiky, i přesto se jedná o nadprůměrného Hulka.

Kresba je tatéž parádní. Precizní moderna, především Gabriel Hardman tu boduje, ale ani McGuinness mě nezklamal. Co mě ovšem velmi zklamalo, jsou minisešity A-Bombem alias Rickem Jonesem, které jsou naprosto tupé a mají hnusnou kresbu.

I přesto, že se nejedná o žádný zázrak, tak jsem se bavil a komiks hodnotím jako nadprůměrný. Doporučuji především fanouškům Hulka či akčních superhrdinských komiksů.

7/10

Verdikt

Celkové hodnocení

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz