Stojí za pozornost #04: Grandville 2: Mon Amour

5. února 2017 S4TW Diskuze (0)
Stojí za pozornost #04: Grandville 2: Mon Amour

Edici na přání od Comicscentrum.cz není třeba nějak sáhodlouze představovat, jelikož se v posledních dvou letech velmi dobře osvědčila a díky této edici se povedlo znovu nastartovat série jako Zámek a klíč, Goon či Ú.P.V.O.. Teď ovšem nastává další fáze, vaší pomoc totiž potřebuje výborná série Grandville, jež má zatím na kontě pouhou jednu knihu a byla by obrovská škoda, kdyby se nepovedlo tuto sérii dovydat. Ale je tu i výhoda, že vyšla zatím pouze jedna kniha a to ta, že se do této série dá velmi snadno naskočit. Teď se navíc naskytla skvělá příležitost, jelikož tu je dotisk!

Knihy Dobrovský

Grandville je paropunkový vědecko-romantický thriller, ve kterém vystupuje inspektor LeBrock ze Scotland Yardu. Série se vyznačuje skvělou kresbou, strhujícím tempem a neotřelou zápletkou. Pokud vás zajímá víc, určitě si přečtěte naší recenzi prvního dílu!

Druhý díl bude mít 104 barevných stran a o kresbu a příběh se postaral Bryan Talbot , u nás od něj vyšlo ještě Dobrodružství Luthera Arkwrighta či Sandman (5. a 6. díl, kde se podílel na kresbě). Žánrově se pohybujeme na poli fantasy a steampunku s velmi originální pojetím.

Anotace Grandville 2: Mon Amour

Odsouzený psychopatický vrah a fanatický extremista Edward „Vzteklý pes“ Mastock těsně unikne ostří gilotiny v londýnském Toweru a opět začíná terorizovat Britskou socialistickou republiku. Po jeho krvavých stopách vyráží jeho dlouholetý protivník a nemesis, inspektor Archie LeBrock. V rozporu s rozkazy Scotland Yardu chce ukončit Mastockovo hrůzné vražedné řádění jednou provždy. S pomocí svého přítele a kolegy detektiva Krysmyše LeBrock sleduje stopu do Paříže, jinak známé jako Grandville, největšího města ve světě ovládaném Francouzskou říší, a primárního cíle Mastockova sadistického terorismu. Dokáže LeBrock zastavit Vzteklého psa dřív, než stačí vykonat svou pomstu, nebo LeBrockova vlastní cesta za vykoupením přivede zpět démony z jeho minulosti? 

Jezevec je zpátky! Děj knihy Grandville Mon Amour se odehrává šest týdnů po událostech první knihy Grandville. Výtvarník a scenárista Bryan Talbot nám opět přináší alternativní secesní svět zaplněný inteligentními zvířaty, lidskou spodinou, robotickými automatony a pokročilou parní technologií, která pohání vše od drožek po ocelové létající stroje. 

 

Co je to vlastně edice na přání?

Je možné, že se stále najde někdo, do tuto edici ještě nezná. Tak pro ty tu máme menší shrnutí. Edice na přání funguje tak, že si čtenáři předobjednájí komiks, který když dosáhne nějakého předem stanoveného počtu objednávek, tak vyjde. Samozřejmě je zde vždy deadline, do kdy je třeba limit splnit. U menších knih jako je třeba právě Grandville se nemusí platit předem, tudíž objednávka není zcela závazná.

V tomto konkrétním případě je potřeba 500 předběžných objednávek, v době psaní článku zbývalo ještě objednat 190 knih. Cena výtisku 399,-Kč. Objednávku je třeba učinit do 12.2.2017, takže máte ještě relativně čas. Datum vydání by potom byl 21.3.2017 a knihu by bylo možné zaplatit a vyzvednou do 21.4.2017.

Nejlepší bude, pokud navštívíte přímo stránky Comics Centra. 

Edice na přání zatím funguje velmi dobře, všechny knihy se povedlo totiž vydat a třeba takový Zámek a klíč došel až do finále. Nenechme na holičkách ani tuto sérii a ukažme srdcařům z CC, že chceme jejich komiksy, tentokrát sérii Grandville!

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz