Ohlédnutí #3/2017

5. února 2017 jardoom Diskuze (0)
Ohlédnutí #3/2017

Od nové Marvelovské hry, po Blomkempova Aliena, to jsou témata třetího Ohlédnutí, které opět přináší S4TW a jardoom. Mimo první dvě témata se pobavíme o Transformerech a G.I. Joe. Prostor dostane i Rocket Raccoon a dojde i na Lego Movie. Myslíte, že tohle je vše? Pletete se!

Knihy Dobrovský

Rocket Raccoon na intergalaktickém kriminálním flámu

Rocket Raccoon se vrací zpět do vesmíru pro krátkém působení na Zemi, kde byl takzvaně v pasti. Do vesmíru se vrací v komiksu Rocket #1, který vyjde v květnu. Bude se jednat o sérii, která nahradí současnou Rocket Raccoonovou sérii na pokračování, která skončí v dubnu po pěti číslech. Rocket se dostane do života intergalaktického zločinu napříč celým Marvel Universe.

Al Ewing bude spisovatelem této série a doplní ho kreslíř Adam Gorham. Obálka na první číslo nám napovídá, že se Rocket přidá k členům Technet, což je skupina interdimenzionálních lovců z Excaliburu.

"Toto je kniha, která ukazuje mluvícího mývala tak, jak jste si nikdy nedokázali představit, že ho budete potřebovat," vysvětluje editor Jordan D. White. "Je to Maltese Falcon [Maltézský Sokol], kdyby sokol byl detektiv. Je to Hunter, až na to, že ten lovec je hlodavec. A ve vesmíru. Upřímně řečeno, musíte si to přečíst - nastavuje to totiž nový standard vesmíro-zločinému kontinuu."

Rocket #1 teda vyjde v květnu.

Samozřejmě můžete očekávat více čísel #1  ze světa Guardians of the Galaxy, jelikož již v květnu půjdeme na jejich druhý film do kina.

Výměna režiséru pro Lego Movie

Warner Bros. Animation najali režiséra filmu Trollové, Mikea Mitchella, pro jejich plánovaný sequel k filmu z roku 2014, The Lego Movie. Tohle je již třetí režisér pro tento projekt, po odchodu Chrise McKaye a poté Roba Schraba. McKay opustil projekt, aby převzal vedení nad Lego Batman Movie (které oficiálně vtrhne do kin 9.2., ale již nyní můžete zajít na předpremiéru), zatímco Schrab opustil tým kvůli údajným "tvůrčím rozdílům."

Mitchell se dostal do průmyslu jako umělec na projektech Tima Burtona a Spikea Jonese v časných devadesátkách. Kromě toho pracoval jako umělec na animovaných filmech Mravenec Z, Shrek 2, Shrek třetí, Monstra vs. Vetřelci. Zároveň už režíroval filmy jako Deuce Bigalow: Dobrej striptér, Škola superhrdinů, SpongeBob ve filmu nebo Trollové.

Nutno podotknou, že žádný z jeho filmů nebyl úplný zázrak, ale ani propadák. Lego Movie sequel je naplánován na 8. února 2019.

Ve vzduchu je láska!

Tady je něco v nepořádku s Deadpoolovým manželským štěstím. A domácí spor je tak nepředvídatelný, jako samotný Deadpool a tudíž by mohl mít velmi vážné důsledky pro celý svět. Marvel představil svůj první náhled na Deadpool #28 - první kapitolu příběhu Dokud nás smrt neudělá... Píše to pořád Gerry Duggan a kreslí Salva Espin (Spider-Man/Deapool, Deadpool & the Mercs for Money).

Některé páry potřebují čas od času ostrou hádku, ale jen ta mezi Deadpoolem a Shiklah v sobě zahrnuje velkou invazi monster na Manhattan. Se Spider-Manem a Mercs for Money po boku! Deadpoolův žhavý románek se Shiklah bylo jedno z nejvíc vzrušujících období jeho života. Ale to bylo tehdy a teď je teď. Líbánky jsou u konce a nastává realita všedního života. Shiklah je sukubí démon a královna monster, jejichž království je ukryto hluboko pod Manhattanem. A problémy mezi ní a Wadem se neustále kupí.

Nyní, když uražený lid Shiklah požaduje spravedlnost, bude pomyslná čára překročena. Monster Metropolis vyhlásila válku světu na povrchu a Deadpool se bude muset rozhodnout. Vybere si svou manželku, které se svatebním slibem zavázal a nebo se zhostí role hrdiny? Zjistíte v Deadpool #28, ve vzrušujícím začátku příběhu Deadpool: Till Death Do Us... Na pulty se dostane již 1. března.

Bay končí s Transformery

Nedávno se na našem webu psalo, že režisér třetího G.I. Joe by rád propojil tuto značku s Transformery, ale brzdí ho hodně překážek. Tou největší je Michael Bay, který tenhle nápad nepožehnal. G.I. Joe trojka se tedy nehne dříve, než Bay nesvolí ke crossoveru, nebo neodejde. Nyní došlo a slova režiséra D. J. Carusa a otevřela se mu nejspíš cesta k jeho plánům, protože Bay oznámil, že Poslední rytíř je jeho poslední Transformeří film.

On sám už tohle řekl u druhého snímku, ale neustále ho přesvědčovala fanouškouvská základna o 120 miliónech diváků, která se neustále rozšiřuje a jeho to hnalo kupředu. Nyní ale řekl, že je čas odejít a to proto, značku dostal tam, kde chtěl. To ale neznamená, že končí i celá série. Mark Wahlberg má smlouvu ještě na jeden film, kterým se musí uzavřít druhá trilogie.

Co nás tedy čeká? Jak už jsem řekl, poslední díl trilogie a dostat se má i na sólovku Bumblebeeho. Pokud D. J. Caruso vedení Paramountu přesvědčí, že crossover G. I. Joe a Transformerů opravdu přinese úspěch, můžeme vidět Transformery již v třetím G.I. Joe, a někde už se dokonce začalo šuškat, že by nejlepší agent Transformerů Bumblebee mohl být tím prostředníkem, díky kterému se tyto dvě značky Hasbra propojí.

Neil Blomkamp Vetřelce nenatočí

Když se Vetřelčí Prometheus moc nepovedl, upustilo se o jeho sequalu a měla se natočit Vetřelčí pětka, která by navázala na první dva hororové Vetřelčí filmy. Tomuto projektu měl šéfovat Neil Blomkamp a dohlížet na něj měl Ridley Scott. Ten se ale odtrhl a řekl si, že natočit pokračování Prometheuse není špatný nápad a tak se pustil do svého vlastního projektu, kterému Fox požehnal.

Fox tento projekt podpořil a Blomkampův tím pádem pohřibl. Scottův sequel Promethea se jako Prometheovo pokračování moc netváří a nejspíš to vypadá, že Covenant bude plnohodnotná Vetřelčí vyvažďovačka, která s Prometheem nebude mít moc společného.

Blomkamp již mnohokrát zvěřejnil concept arty jeho projektu a jsou dechberoucí, on sám ale nyní tvrdí, že se na jeho projekt nejspíš nedostane a tak tento film zůstane u ledu. Ridley Scott je legenda této série a možná proto radši Fox věří více právě jemu.

Bleskovky

  • Marvel a Square Enix budou produkovat herní dobrodružství Marvelovských superhrdinů. Abych vše upřesnil Marvel a Square Enix uzavřeli smlouvu, ve které se obě strany zavazují ke spolupráci v nové herní sérii. Znamená to tedy, že tato spolupráce neskončí prvním oznámeným projektem, který nese název Avengers Project
  • Postava Black Canary byla oznámena jako další hratelný character v nacházející rubanici Injustice 2.
  • Nicole Kidman byla obsazena do role Atlanny, matky Aquamana a bývalé královny Atlantidy.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz