Nejmocnější hrdinové Marvelu 011: Fantastic Four

28. ledna 2017 Elhonzo Diskuze (0)
Nejmocnější hrdinové Marvelu 011: Fantastic Four

Když jsem po první prolistování zjistil o čem tento příběh s FF bude, tak jsem se začal hodně těšit. Nedávno jsem totiž dočetl FF od Johna Byrna a konec této knihy se pak váže k jeho skvělému runu.

Knihy Dobrovský

Děj začíná v období, kdy se Fantastic Four z nějakého důvodu rozpadla. Každý člen čtyřky se rozutekl po státech a věnují se svému hobby. Johnny závodí, Ben létá pro NASA, Reed se věnuje výzkumu a Sue rozjíždí hereckou kariéru v Hollywoodu (nikdy jsem netušil že má herecké ambice).

Je jen škoda, že po prvních pár sešitech mé prvotní nadšení opadlo. V knize je obsaženo 9 sešitů z čehož ty první 4 jsou vata a klidně bych se obešel bez nich. Styl vyprávění je sice stejný jako ve zbytku komiksu, ale náplň těch příběhů není ničím zajímavá. Kdyby to celé začalo číslem 196, vůbec bych se nezlobil. Tam totiž na scénu vstupuje hlavní záporák příběhu a začíná to být zajímavé.

Doctor Doom je pro mě ten nejlepší komiksový superpadouch a i ten nejhorší příběh dokáže svou přítomností vylepšit. Spíše než ten příběh samotný je zajímavý ten dopad, který to na Dooma má. Nechci spoilerovat, ale je to jedna z těch lepších konfrontací mezi Doomem a Richardsem.

Celé je to i taková hezká pocta Fantastic Four, kterou dělala dvojice Lee/Kirby. Doctor Doom byl jeden z jejich největších výtvorů a tento příběh má jistou atmosféru příběhů, které s ním tvořili.

Kresba je takový standart 70.let. I když nás obálka láká na George Péreze, tak ten nakreslil snad jen jeden sešit. Největší část oddřel Keith Pollard a jak říkám, nečeká nás nic světoborného nebo tragického. Celé to hlavně vyniká díky hezkému coloringu od Janice Cohen. Ten samozřejmě prošel menším moderním faceliftem, ale i tehdy se na to muselo hezky koukat. 

Verdikt

Je trochu škoda, že jsme se nedočkali nějakého novějšího příběhu s Fantastic Four, možností by bylo hodně, Hickman, Millar nebo i ten Byrne. Takhle dostáváme příběh, který hezky uctívá původní příběhy se Čtyřkou, ale hlavně ho sráží nudný začátek. Hodnocení by mohlo jinak být výš.

O autorovi

Elhonzo
Elhonzo

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz