Uvidíme Útok Titánu z produkce Warnerů?

24. ledna 2017 jardoom Diskuze (0)
Uvidíme Útok Titánu z produkce Warnerů?

Manga Šingeki no kjodžin, která je více známá jako Attack on Titán nebo v našich končinách také jako Útok Titánů, si i přes svou velmi krátkou existenci získala mnoho fanoušků. V Japonsku trhá rekordy a jak už to u mangy bývá, dočkala se i anime a také japonské live action adaptace.

Knihy Dobrovský

Žádná z televizních adaptací ale neopustila japonský trh, což možná nakouslo pár lidí u Warnerů, a ti začínají vymýšlet, jak dostat Titány na stříbrná plátna po celém světě. Co pro to ale musí udělat?

Warner Bros chce držitele práv ohromit kvalitním produkčním týmem, který je jistou zárukou úspěchu. Japonci si pro korunu řezat koleno nenechají, a tak neprodají svou značku kdekomu. Proto Warneři vytahují eso z rukávu a tím je producent David Heyman, což je hvězda, která stála za vším, co Warneři natočili o Harrym Potterovi.

Všechny díly Pottera a Fantastická zvířata, to vše se stalo kasovým trhákem a úspěch byl doložen nejen tržbou, ale i velmi pozitivními ohlasy. Může být tedy klíč k úspěchu právě jméno Davida Heymana? Bude to Japoncům stačit jako záruka toho, že jejich národní umění nikdo nezprzní?

Je pravda, že se nyní manga rozšířila celosvětově a například All you need is Kill byl velmi úspěšný. Nejspíš i to otevřelo cestu americké produkci, a proto nás tento rok čeká Ghost in the Shell a v příštích letech třeba Battle Angel Alita.

Vše je ale ještě hodně daleko, Warner Bros o tom začal šuškat až teď takže je to dost čerstvá záležitost. Uvidíme tedy jak to všechno dopadne. Každopádně se nám zde možná rodí největší průser či největší manga událost dějin.

Umíte si někdo představit, jak může něco takového v praxi vypadat a jak to může dopadnout? Nutno podotknout, že live action verze se nepovedla ani Japoncům, takže hůř to možná dopadnout nemůže. Předloha je skvělá a určitě by se realizovat dala, jde jen o to, co v Hollywoodu vymyslí. Bude totiž těžké nějak věrohodně a ve vší vážnosti znázornit podobu Titánů, kteří jsou v manze mnohokrát velmi komicky vykreslení.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku