Ohlédnutí #1/2017

22. ledna 2017 jardoom Diskuze (0)
Ohlédnutí #1/2017

Nový rok přinese na ComixZonu pár novinek, na kterých se již nepřetržitě pracuje, každopádně mezi němi není zrušení rubriky Ohlédnutí, na které už se mě pár lidí ve zprávách ptalo. Ačkoliv to trvalo, první letošní Ohlédnutí je zde a myslím, že je jako vždy nabušené jednou informací za druhou. S4TW a jardoom se opět hlásí do služby a jsou při síle!

Knihy Dobrovský

James Cameron opět u Terminátora

Legendární režisér James Cameron se pustí do nového Terminátora, který má být vzkříšením legendy v pravém slova smyslu. Terminator Genesys se měl stát pilotem pro novou trilogii, ale prahbídné hodnocení a špatné tržby tuto trilogii pohbřili rychleji, než se vůbec čekalo.

James Cameron se na tohle prznění jeho dítěte nemohl dívat a tak se rozhodl odkoupit práva na Terminátora zpět, a stane se tak v roce 2019, což bude 35 let od doby, kdy tento nápad prodal aby jej mohl režírovat. Cameron ale v té době bude mít moc práce na nových Avatarech a také na filmovém zpracování legendární mangy Alita: Battle Angel.

Informace tvrdí, že on sám by měl zaujmout pozici jakéhosi odborného dohledu a bude kecat jak co scénáře, tak do režie. Prostě se mu bude celá produkce zodpovídat a on si pohlídá, aby se další Terminátor povedl. Dokonce se mluví o rebootu celé série a o režisérské křeslo se hlásí sám Tim Miller, který se zasadil o výborného Deadpoola a nyní díky tomuto perfektnímu počinu může kecat téměř do všeho, co se v Hollywoodu začne produkovat.

Black Adam dostane sólovku

To, že si Dwayne "the Rock" Johnson zahraje Black Adama ve snímku Shazam, už nějakou dobu víme, ale nyní se dokonce rozhodlo, že dostane samostatný film. Hoši od Warnera totiž otevřeli peněženky a zjistili, že film o padouších s hrdinskými úmysly vynesl daleko víc, než se původně plánovalo, takže se rozhodlo, že DC nakope Marvelu prdel právě tímto stylem.

Nikdo nemůže upřít, že Suicide Squad byl snímek, který rozhodně stál za to. Je pravda, že měl své mouchy, ale tržby mají rozhodující slovo a v tomhle případě to byl trhák. Proto také dostane Harley Quinn vlastní film, ve kterém si bude hrát s Poison Ivy a Catwoman. Padouchů ale není nikdy dost, a tak se Warnerům zalíbil nápad postavit antihrdinu Black Adama před pořádného padoucha.

Jak už bylo řečeno, Johnson si zahraje záporáka v Shazamově filmu, který by se měl v kinech objevit v roce 2019. Hrdinou toho filmu bude samozřejmě teenager Billy Batson, který ještě není herecky obsazen, ale na režisérském křesle již sedí Henry Gayden. Scénář už byl napsaný v době, kdy byl Johnson oznámen jako Black Adam, ale nikdo neví, zda jej Darren Lemke nepsal zbytečně, protože se nyní plány s těmito postavami trochu mění.

Witchblade se vrací do TV

NBC je právě ve fázi vývoje nového televizního seriálu ze světa Witchblade (to bude něco pro jardooma). Producentka CSI, Carol Mendelsohn a Caroline Dries (ta má zase na starost The Vampire Diaries) byly přizvány, aby se zhostily této komiksové série, která byla stvořena Marcem Silvestrim, Davidem Wohlem, Brianem Häberlinem a Michaelem Turnerem.

Silvestri a jeho dlouholetý obchodní partner Matt Hawkins budou výkonnými producenty.

První televizní seriál, který byl podle komiksu Witchblade běžel na stanici TNT mezi lety 2000 až 2002, roli Sary Pezzini se zhostila Yancy Butler. Samostatný film byl oznámen v roce 2009, ale nikdy nespatřil světlo světa.

Komiksová série Whitchblade vycházela od roku 1995 do roku 2015, pod Silvestriho značkou Top Cow, která spadá pod Image Comics.

Ryan Reynolds, Tom Cruise... seznam potenciálních Green Lanternů se zmenšuje

Warner Bros. údajně zvažuje šest herců pro roli Hala Jordana pro film Green Lantern Corps - včetně Ryana Reynoldse, který si tuto postavu již zahrál v roce 2011 v prvním sólovém filmu Green Lanterna (film ovšem velký úspěch nesklidil).

Údajně dalšími herci na seznamu jsou: Bradley Cooper (který nadaboval Rocket Racoona v marvelovských Guardians of the Galaxy), Jake Gyllenhaal (který byl obsazen do role Petera Parkera ve filmu Spider-Man 2 do doby, než se stihl Tobey Maguire uzdravit ze zranění), Armie Hammer (který si měl zahrát Batmana ve filmu Justice League: Mortal, film ovšem nikdy nevyšel, dále hrál v The Lone Ranger), Joel McHale a Tom Cruise (který nedávno řekl, že neuvažuje o žádné superhrdinské roli).

Reyndols ovšem teď věnuje většinu svých superhrdinských sil do role Deadpoola. První film s touto postavou totiž přinesl velký úspěch a již teď se připravuje film druhý. Fanoušci jsou rozděleny na ty, kteří by ho rádi viděli v roli Hala Jordana znovu a na ty, co to rázně odmítají. Každopádně by to od Warner Bros. byla celkem ulítla věc, kdyby tohoto herce do role obsadila.

Pokud jde o ostatní herce, tak v podstatě všichni jsou na radaru jak Warner Bros., tak Marvelu již delší dobu. Tudíž musí být pro tyto herce připraveno více rolí. 

Green Lantern Corps bylo oznámeno s datem vydání 24. července 2020, i když některé filmy z DC světa  mohou být ještě v pohybu, co se týče data, kdy přijdou do kin.

Okultní spiknutí, tajemství, reinkarnace, šílenství - to vše v nové sérii Bunna

Bram Stoker a scénárista, který byl nominován na Eisner Award, Cullen Bunn (Harrow County, The Sixth Gun, The Empty Man) se vracejí s debutujícím kreslířem, Dannym Luckertem (Haunted) a Marii Enger (Pistolwhip, 2 Sisters) v sérii Regression. Série začne vycházet v květnu.

Regression bude o Adrianovi, což je muž, kterého trápí příšerné noční můry. To ho dotlačí k bodu zoufalství a tudíž se Adrian bude muset neochotně obrátit k regresní hypnoterapii, která zkoumá minulé životy a využít jí jako prostředek porozumění a léčení jeho nežádoucích vizí. Když je jeho vědomí vráceno zpět v čase, tak je svědkem hrůzné scény zhýralosti a ďábelství. Terapie moc nepomůže a Adrian je ještě víc nevyrovnaný a k tomu něco tajemného a nepřirozeného se s ním vrátilo zpět do jeho doby. Teď se Adrian ocitá ve světě okultního spiknutí, tajemství, reinkarnace a šílenství, ze kterého není úniku.

"Myslím si, že většina lidí ví, kolik z hororového ďábla jsem již v komiksu využil," říká Bunn. "Co ovšem neví je, že můj otec byl profesionální hypnotizér po mnoho let. I když to nebylo součástí jeho vystoupení, tak často prováděl reinkarnační terapie. Během těchto setkání jsem viděl lidi popisující jiné časové periody s dokonalou přesností a dokonce jsem viděl někoho, kdo mluvil jazykem, který předtím vůbec neznal. Také jsem byl svědkem opravdu velmi strašidelné regrese, která zasadila semena tomuto příběhu nadpřirozeného hororového spiknutí."

Tato série bude ideální pro fanoušky Bunnova Harrow County nebo Outcast od Kirkmana a Azceta.

Bleskovky

  • Carrie Fisher byla obrovskou hereckou osobností, kterou naše geekovská komunita milovala díky Hvězdným Válkám. Její smrt zasáhla nejen nás, ale také lidi kolem nového SW filmu, který se právě točí a ona v něm měla hrát. Tuto herečku ale v tomto filmu uvidíme jelikož stihla natočit vše, v čem měla hrát. Objevit se ale měla i v další epizodě, což zamíchalo kartami a nyní se přepisuje vše, co k tomuto filmu bylo doposud napsáno. 
     
  • Cable možná nalezen. Ryan Reyndols upnul na net fotku, na které je on s Hughem Jackmanem a Piercem Brosnenem. Fotka otagována jako Wolvie, Bond a Wade vzbudila obrovské diskuze, ohledně možného Brosnenova obsazení do role Cablea. Dokonce doslova ihned vzniklo několik povedených fan artů.
     
  • Marvel najal béčkového režiséra Roelq Reineho, který má natočit první dva IMAX díly série Inhumans. 
     
  • Warner Bros nyní informoval, že mimo filmovou sérii Fantastických zvířat se nyní jedná o trilogii, která bude založena na Prokletém dítěti, což je divadelní hra od  J.K Rowlingové. Sama autorka uvedla, že tohle je volné pokračování Harryho Pottera, které se stalo jeho poslední příběhem. Možná proto také Warneři přichází s tímto nápadem a chtějí díky tomu vytřískat poslední chechtáky ze jména Harry Potter. Dokonce už se jedná s Danielem Radcliffem, Emmou Watsonon a Rupertem Grintem.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz