Simpsonovi vyrážejí na cestu

22. ledna 2017 jardoom Diskuze (0)
Simpsonovi vyrážejí na cestu

Žlutá rodinka je opět na komiksových stranách, a to díky Crwe, která otiskla další jejich komiksovou knihu. Nejnovější Simpsoní komiks se jmenuje „Simpsonovi vyrážejí na cestu!“ a jak už sám název knihy napovídá, ve Springfieldu se příběhy této knihy odehrávat nebudou. Tedy ne všechny.

Knihy Dobrovský

Samozřejmě, že naše oblíbené městečko neopustíme v každém příběhu, to by mrzelo nejednoho fanouška. Pravdou ale je, že název knihy opravdu nabádá k tomu si myslet, že Springfield opustíme a ono je to spíše naopak.

Začínám si ale myslet, že to začíná být vše na stejné brdo. Do tohoto dílu mě to bavilo i v komiksové podobě a mnohdy ještě více, než v té animované. Každopádně mám pocit, že lidé z Bonga už mají pramálo kloudných nápadů a řekl bych, že je opouští i inspirace.

Do teď to vypadalo, že komiksová verze postupem času zraje jako víno, ale nyní se čtenáři dostává méně humoru, méně bezvadných hlášek, a ještě méně příběhové zajímavosti. Žluťáci nevyráží na cestu, ale spíše vám nyní vyráží dech.

Mnohokrát jsem v recenzích napsal, že komiksové příběhy staví na své vlastní půdě a se seriálem se nepotkávají. Nyní mám ale pocit, že je k vidění mnoho motivů, které jsem zažil v seriálu už tisíckrát, což mě mrzí jak na seriálu samotném, tak nyní i v toto svazku, který je díky tomu poprvé v historii spíše průměrným zážitkem.

Chápu, že se tvůrci nemohou zavděčit všem. Někdo je rád, když je příběh nabitý hláškami, někdo má rád zase vtipné zápletky a někdo prostě nepotřebuje nic víc, než dobrý příběh. V tomhle se ale nepovedlo ani jedno z toho a vše zůstává v průměru.

Z těch šesti příběhů se mi vlastně líbil jen ten se školníkem Willim, který mě hodně bavil ale bojím se toho, že jen díky tomu, jak jsem si jeho postavu za ty roky oblíbil. Každopádně komiks měl i pár světlých částí ale ty celkový dojem z tohoto svazku nezachrání.

Verdikt

Zrecenzovat humorný komiks je těžké a recenzovat komiks o Simpsonech je ještě těžší, ale dneska se mi vše psalo úplně samo, protože to prostě nebylo ono a strašně mě to mrzí. Vše, co v komiksu je, vypadá dost uměle a srší z toho snaha vytvořit prostor komickým situacím, které bohužel komické moc nejsou. Nic než bídný průměr a to bych od takové značky prostě nečekal.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku