Nejmocnější hrdinové Marvelu 010: Captain Marvel

13. ledna 2017 jardoom Diskuze (3)
Nejmocnější hrdinové Marvelu 010: Captain Marvel

V minulé recenzi na NHM S4TW řekl, že nás čeká změna a tu prozradíme v další recenzi. Nová recenze je tady a já vám tedy řeknu oč jde. Jelikož na trh vletěla další komiksová série DCKK, není z časových důvodů možné, aby se jednomu komiksu i nadále věnovalo tolik redaktorů. Proto tedy některé komiksy budou mít solo recenze, které vždy zhotoví jeden z nás. Teď už ale k recenzi Captaina Marvela.

V jistém smyslu malé nemilé překvapení a v jiném zase gigantické zklamání. Superlativy dnes nečekejte. Každý čtenář mých článků jistě ví, že tyhle staré záležitosti prostě nemusím, a ačkoliv se v tomto období zrodilo mnoho z komiksového umění, tohle dílo se mezi ně rozhodně neřadí.

Knihy Dobrovský

Určitě kniha těší tím, že opět máme možnost přečíst si o tom, jak to začalo, protože opět dostáváme původní sešity. Průser je ale v tom, že se nám, čtenářům moderního komiksu, nemůže líbit něco, co se nelíbilo ani v době, kdy to vyšlo a kdy bylo zvykem tohle číst. Na konci knihy se totiž dovídáme, že tuto sérii čekalo zrušení.

Proč tedy tuto knihu Hachette vydalo tak jak ji vydalo? Zkrátka proto, že pokud chtělo Hachette vydat něco původního, tak se po ničem jiném sáhnout nedalo. Chabá výmluva, já vím, ale opravdu by taková věc měla být v tom výběru nejlepších komiksů?

Příběh není ani béčkový a na abecedě by se dal posunout ještě někde mnohem dál. Scénář byl typickým klišé z doby, kterou nesnáším, ale umím přetrpět. Tohle  nasadilo korunu všemu co na té době nemám rád. Nemělo to šťávu, naprosto nelogicky a zdlouhavě se to vyvíjelo a vlastně to ani nikam nevedlo.

Duhové barvy a jednoduchou kresbu této knihy taky neocením. Je pravda, že tenhle styl kresby byl tehdy běžně k vidění, a i když ji nemám rád, jednu věc na ni miluji, a to že se na ni nedalo nic pokazit. Po tomhle díle to ale neplatí, protože tahle rádoby kresba není ničím jiným než čmáranicí zhrzeného středoškolského umělce, který nedostal zaplaceno tolik kolik chtěl, a tak díky zbytkům hormonů z puberty načmáral to, co načmárat chtěl a stal se z něj rebel roku 1970.

Nutno podotknout, že kreslíř Gil Kane, buď mu země lehká, v letech, kdy Captaina Marvela kreslil, měl již přes čtyřicet a o rok později začal sbírat velmi hodnotné komiksové ceny. Kde se tedy stala chyba?

To vám neřeknu ani já, a myslím že ani autoři. Důležité ale je, že jinak, než Smrtí Captaina Marvela to skončit nemohlo, takže si otevřete UKK a radši se začtěte do tohodle, protože je to daleko smysluplnější Captain Marvel a aspoň trochu vás to zabaví.

Verdikt

Tohle bylo naprosto zbytečné čtení a bod tomu dávám snad jen za to, že tato série opět vyplnila mezery v našem Marvelkovském vzdělání. Víckrát už tohle ale neotevřu. Každičký sešit byl o ničem a tím nejdrzejším byl nejspíš sešit s Hulkem, který byl úplně mimo a i když byl uprostřed knihy, byla to ta poslední kapka, díky které číše mé trpělivosti přetekla.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Poslední příspěvky v diskuzi

filozof Offline
filozof 15/01/2017 (15. ledna 2017)
Jaký je váš názor na poslední dvě čísla (marvel spotlight)? :)
jardoom Offline
jardoom 13/01/2017 (13. ledna 2017)
Bohužel z časových důvodů nelze stíhat recenzovat jak UKK, tak NHM a ještě k tomu nově DCUKK. Každopádně tato změna se bude týkat jen těch děl, které opravdu nestojí za to, aby s tímto ztrácel čas více než jeden redaktor. UKK budeme recenzovat stále ve třech až do konce....
filozof Offline
filozof 13/01/2017 (13. ledna 2017)
V jistém smyslu malé nemilé překvapení a v jiném zase gigantické zklamání. Přesně tak bych popsal změnu v recenzování NHM. V minulé recenzi jste řekli že nás čeká změna a příště se dozvíme více. Bohužel ta změna na jednoho recenzenta je k horšímu a vysvětlení...
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku