Historické komiksy 2. část

12. ledna 2017 S4TW Diskuze (0)
Historické komiksy 2. část

Dnes nás čeká druhá část komiksů, které jsou zasazené v historickém prostředí. Dnes se zaměříme více na série, které v sobě nesou i velkou dávku fantasy. Opět tu je jedna série od milovníka historie Briana Wooda, dnes opět populární Assassins Creed (díky filmu), komiks, který díky Crew vyjde příští rok a podíváme se v něm do Japonska, dokonce i jedna série ze světa DC a na závěr asi nejznámější fantasy postava. Nebudeme zdržovat, zapojíme fantazii a strojem času se vrátíme o několik set let zpět.

Knihy Dobrovský

Rebels

Ano, opět začneme sérií od Briana Wooda. Ovšem tentokrát se přesuneme od Vikingů k Americké válce o nezávislost, konkrétně se začíná rokem 1775. Vše začíná velkým odporem veřejnosti k despotické vládě. Je vytvořená domácí milice na americkém venkově. Válka probíhá napříč koloniemi a mladý Seth s Mercy Abbottovou zjistí, že jejich manželství je testováno na každém kroku. Frontová linie se blíží. Brian Wood prostě historické komiksy umí a když mu s tím pomáhá kreslíř Andrea Mutti, tak je kvalita zaručena.

Pokud vás tato série zajímá, tak je zatím dostupná pouze v originálním znění, na druhou stranu se jedná o stále vycházející sérii, respektive původní série Rebels měla 10 čísel a od roku 2017 bude vycházet série Rebels: These Free and Independent States, tudíž je dost možné, že se jednou objeví i v našich končinách.

 

Assassin’s Creed

Série (svět), který asi nemusíme nějak sáhodlouze představovat. Každý tento svět zná, především díky herní sérii od Ubisoftu, navíc nás teď v nejbližších dnech čeká filmové zpracování, které má opravdu masovou reklamu. O čem v sérii jde? Hlavně o prolínání přítomnosti s minulostí, série není jen klasicky historická, ale má i několik detektivních, fantasy či sci-fi prvků. Pokaždé se podíváme na nějakou jinou zajímavou historickou událost a poodhalíme i děj ze současnosti.

U nás vyšel zatím jen jeden komiks u Crew od Neila Edwardse, Anthonyho Del Cola a Conora McGreeryho, jedná se o novou sérii a o kvalitě si můžete udělat obrázek sami tím, že si to prostě přečtete. Příští rok vyjde u Crew druhá kniha.

Nicméně tu je více komiksů Assassin’s Creed. Například francouzský komiks od Erica Corbeyrana, která má 6 knih. Komiksů z tohoto světa je daleko víc, toto téma by obsáhlo samotný článek, například se jedná o komiksy The Fall, The Chain, Brahman a další.

 

47 Ronin

Série, která vycházela u Dark Horse a měla celkem 5 sešitů (jedna kniha). Komiks od dvojice Mike Richarson (Star Wars: Crimson Empire) a Stan Sakai (Usagi Yojimbo). Jedná se o převyprávění japonské národní legendy. Příběh je o 47 Roninech a jejich epickém poslání. Příběh, který stojí na samurajském kodexu cti, který se Richardsonovi a Sakaiovi povedlo přenést i do komiksu. Příběh začíná tragickou událostí, který postihne Lorda Asana, následně se věnujeme příběhu 47 Roninů, Asanovým vazalům, kteří se vydali na dlouholetou cestu za pomstou.

Jedná se o opravdu silný komiks, nabitý emocemi, navíc se nám dostane zajímavého prostředí v podobě Japonska z osmnáctého století. Navíc skvělou zprávou je i to, že toto originální dílo se dočká českého vydání a to již příští rok, opět díky Crew.

 

Demon Knights

Ano, i na DC se dostalo. Jednalo se o sérii, která byla zahájena v roce 2011 jako oživení pro tehdejší New 52. V tomto titulu vystupovaly postavy jako Etrigan, Madame Xanadu, Shining Knight, Vandal Savage a další. No, ale co to dělá v tomto výčtu? Protože se jedná sice o DC Universe, ale zasazený do středověku. Samozřejmě je vše postavené na fikci, ale to nemění celkový historický nádech.

První příběh začíná v městečku Little Spring, kde vystupuje Jason Blood a Madame Xanadu. Na městečko se řítí hrozba v podobě hordy barbarů, magických dinosaurů a mechanických draků. Vše samozřejmě dospěje k velké bitvě. Nutno podotknout, že celá série má velmi drsný nádech a tím jen podtrhuje historické zasazení.

Sérii začal psát Paul Cornell a kreslit Digenes Neves. Zajímavé je, že série měla velmi dobře našlápnuto, jelikož první čísla byla velmi dobře hodnocena, tomu odpovídaly i prodeje. Celkem vyšlo 23 sešitů, které se dají sehnat jednoduše v kompletu, rozděleného na tři knihy, bohužel zatím se tato série neobjevila v českém vydání.

 

Conan

Asi není třeba představovat tuto věhlasnou postavu, kterou stvořil spisovatel Robert E. Howard. Tento drsný týpek se objevil ve spoustě knihách, komiksech, filmech, televizních seriálech či počítačových a jiných hrách. Svým způsobem se jedná o takového typicky netypického barbara. Jeho příběhy jsou samozřejmě plné fantasy prvků, ale vše stojí na historickém prostředí, proto se tento komiks vůbec nebojím zařadit do našeho seznamu.

Conan se začal objevovat v komiksu někdy okolo roku 1970 a od té doby se v něm objevuje v podstatě nepřetržitě. Možná je to právě díky komiksu, proč je tato postava populární i dnes.

První Conan začal vycházet pod hlavičkou Marvelu v sérii Conan the Barbarian (1970-1993) a v sérii Savage Sword of Conan (1974-1995). Poté se postava přesunula k Dark Horse, kde vychází od roku 2003. Na této postavě se podíleli taková jména jako Roy Thomas, Barry Windsor-Smith, Alan Zelenetz, Kurt Busiek či Brian Wood (zase).

Nejnovější série, která právě vychází je Conan The Slayer (v prosinci vyšlo páté číslo, tudíž se dá snadno naskočit) – píše Cullen Bunn a kreslí Sergio Davilla. U nás jsme měli možnost koupit Kolosálního Conana od Comics Centra, jedná se už o Conana od Dark Horse, kterého psal Kurt Busiek, navíc se jedná o obrovský formát s 1264 stranami.

Už jen jedna zajímavost. Tuto postavu má velmi rád Barack Obama, který sbírá právě komiksy s touto postavou.

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku