Nejmocnější hrdinové Marvelu 009: Bratři ve zbrani

11. ledna 2017 S4TW Diskuze (0)

Zde stojí Bratři ve zbrani: veliký Volstagg, krasavec Fandra a mrzout Hogun. Společně jsou hrdinové.

Nejmocnější hrdinové Marvelu 009: Bratři ve zbrani

V brzké budoucnosti pro vás plánujeme jednu menší změnu, co se týče Nejmocnějších hrdinů Marvelu, ale o tom až s příštím číslem. Dnes nás ještě totiž čekají tři Bratří ve zbrani - Volstagg, Fandral a Hogun, ale také Bratři Comixzone - jardoom, S4TW a Elhonzo.

Podotýkám, že seřazení jmen není náhodné! O těchto třech (mluvím o Asgarďanech) se tak nějak traduje, že jsou to takový přicmrndávači Thora, kteří, ač jsou zábavní, byli vždy jen takovým doplňkem. Tato kniha nás má přesvědčit, že dokážou utáhnout i vlastní sérii. Kniha je rozdělena přesně na dvě poloviny, kdy první obsahuje modernější dílo a druhý zase o něco starší. Který kousek je povedenější a stojí vůbec knížka za přečtení? Na to se pokusíme odpovědět právě nyní!

Knihy Dobrovský

S4TW

U tohoto komiksu jsem si říkal, že starší část bude spíš takový podprůměr, ale moderní část by mohla příjemně překvapit. No, nakonec tomu bylo trochu jinak.

Za prvé úplně nechápu, proč byla nejdřív moderní část a pak ta starší, logický důvod jsem v tom neviděl, ale na škodu to také nějak nebylo. Příběh Odpoledne pod psa od Willinghama byl naprostý a šedý průměr. Lehce absurdní zápletka, fantasy prvky tu moc neseděli a vůbec prostředí Země se pro Bratry moc nehodilo. Kdyby Willingham napsal něco víc ve stylu Mýtů, mohlo to dopadnou daleko lépe. Každopádně se nejedná o žádnou tragédii, jen naprosto průměrný komiks. 

Jo a naštvalo mě ztvárnění Volstagga, tohle zpracování mi na něj vůbec nesedělo. Prostě to nebyl ten starý, zábavný srab. Jinak kresba byla fajn, ale k danému žánru bych uvítal nějaké veselejší barvy.

Naopak starší část mě nesmírně překvapila a velmi bavila! Ano, opět je to velmi absurdní příběh, ale tentokrát v dobrém slova smyslu. Je to ta správná fantastika, ty prvky mytologie a nadpřirozena, které k Asgardu a všemu okolo patří. Čarodějnice, skřítci, hadi, kozy... Opravdu si místy přijdete jak v pohádce a celé to působí příjemně kouzelně. Navíc postavy jsou tu dobře zpracované, Volstagg je zase chvástající se a vtipný.

Vlastně celé dílo působí velmi zábavně a místy se dobře zasmějete. A ta kresba? Jen podtrhuje můj celkový dojem z díla. Pohádková, kouzelná, mytologická, místy až srandovní a to i díky barvám. 

Jednoduše řečeno, první (moderní) část je příběh, který vás asi ničím neohromí a moc nezaujme, dá se to, ale to je tak vše. Naopak druhá (starší) část je to, o čem by Bratří ve zbrani asi měli být, jednoduše skvěle zpracované téma. Jen už dodám, že tentokrát jsme dostali trochu chudší bonus.

7/10

jardoom

Vždy jsem tvrdil, že pokud jde o samostatnou knihu Thora, mělo by to být špičkové fantasy. Thor v UKK mi tohle málokdy dopřál, a tak přišla řada na Bratry ve zbrani, kteří se představují v nové ultimátní sérii od Marvelu.

Něco takového by se nám těžko kdy dostalo do rukou a mam pocit, že to v mnoha ohledech pobavilo více než Thor a celkově to překvapilo daleko víc než tato legendární postava.

Kniha obsahuje dva příběhy a opět se jedná o jeden starší a druhý mladší. Ačkoliv je mezi příběhy celkem dost rozestup, na vizuálu to až tak znát není. Více vás ale zaskočí, že novější příběh není až tak vnadný, a proto vás mile překvapí příběh klasický, který je vytvořený jednoduchou zápletkou a velkou várkou humoru a akce.

Celkově se mi líbilo, že se zde něco takového objevilo. Opravdu to tu nemáme, a ačkoliv nemám rád klasiku, tak právě ta klasická část mě oslnila, vyvedlo z míry a příjemně se to četlo.

Kresba není žádné umělecké dílo, ale takový scénář nepotřebuje doprovod umělce. Člověk to prstě hltá a ve výsledku mu stačí, že to je cítit Asgardem, který je přesně takový, jaký by měl být, tudíž fantastický.

8/10

Elhonzo

Poprvé nám dává NHM ochutnat něco skutečně neokoukaného. Luke Cage sice není áčková postava, ale i tak ho průměrný čtenář komiksů zná. Ale Válečnická trojka, nebo Bratři ve zbrani chcete-li, je skupinka vskutku kuriózní. 

První tu máme moderní příběh z období, kdy Thor přemístil Asgard na Midgard. Bohové to tak k smrtelníkům měli velmi blízko a právě na Midgardu trojice přátel prožívá své dobrodružství.  I když to není nic bombastického a revolučního, tak je to hodně fajn příběh. Postavy mají dobrou chemii, a díky fajn kresbě se to celé hezky a rychle čte. Navíc díky tomu asgardskému feelingu máte aspoň trochu pocit že čtete něco neobvyklého. 

No a pak je tu retro okénko. To je mnohem zajímavější příběh. První tři čísla se věnují každému válečníkovi zvlášť a všichni prožívají jedno velmi podobné dobrodružství. V posledním čísle pak spojí své síly a možná přijde i Thor. Tenhle příběh je hlavně vymazlen po grafické stránce. I když se jedná o komiks z 80. let tak to na něm vůbec není vidět. Celá kresba od Charlese Vesse má navíc úžasný fantasy nádech který celý ten příběh obohacuje. A to ani nemluvím o parádních obálkách, které působí jako nějaké mýtické výjevy.

Za mě je Warriors Three asi zatím nejlepší číslo z NHM. První příběh je sice jen mírný nadprůměr, ale ve spojení s druhou famózní fantasy částí to celý komiks posouvá mnohem víš. O fajn bonusech pak škoda mluvit. 

9/10 

 

Verdikt

Celkové hodnocení

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz