Živí mrtví 19: Válečné bubny zní

12. prosince 2016 S4TW Diskuze (0)

Jenže ani ty nejlepší plány nepřežijí setkání s nepřítelem - a Negan náhle klepe na dveře...

Živí mrtví 19: Válečné bubny zní

Seriál Živí mrtví se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci, jelikož právě běží poslední řada. Ovšem v komiksu toho na nás čeká nejspíš ještě hodně. Do Česka dorazil již devatenáctý díl s názvem Válečné bubny zní, což znamená, že se blíží velký střet, takového rozsahu, jaký ještě v této sérii nebyl. 

Knihy Dobrovský

Pokud doufáte, že se bude už válčit v tomto díle, tak tomu tak úplně není. Tenhle díl ovšem vykřesal obrovskou jiskru, která každopádně spustí nezadržitelný sled událostí, ve kterých nás bude čekat opravdu spousta drsných scén a zvratů, jak jsme u této sérii zvyklý, ale to trochu předbíhám...

Příběh začíná u Maggie, která oplakává Glena, do toho si najde novou kamarádku, má lehčí problémy se Sophií a do toho všeho do ní začne dělat Gregory. Tahle pasáž je tak trochu o ničem, ale naštěstí je opravdu kraťoučká. Další, o dost delší část, se zaobírá přípravou na velký útok, kdy se dala dohromady skupina vedena Rickem, Ježíšem a Ezekielem. Ty se snaží tajně připravit skupinu asi 70 lidí na odstranění jejich úhlavního nepřítele, ale jak to tak bývá, ne vždy jde vše přesně podle plánu.

Negan se totiž nečekaně objevuje v Alexandrii a jak je mu dobrým zvykem dá trochu věci do pohybu, přesně podle svého stylu. Sejme dalšího obyvatele Alexandrie, zahraje si kulečník, hodí nožky na stůl a čeká na Ricka. To samozřejmě Ricka dopálí a tak se rozhodne jednat. No a v tom to všechno vypukne, semele se velká bitevní vřava, první bitva nadcházející války. Tohle je ta nejskvělejší pasáž knihy, jež zabírá téměř polovinu celé knihy, ale skutečně jí přečtete jedním dechem během chvilky. 

Vlastně budete pěkně naštvaní, protože budete chtít další díl a to hned, protože nás bude čekat něco sakramentsky hustýho a vydatnýho, ale to už je úděl této sérii, jelikož je tak skvělá, napínavá a přináší neustále něco nového, že se od ní prostě nechcete odtrhávat, dokud nebude úplně po všem. 

Tohle je díl, který je po delší době trochu méně o lidech a mezilidských vztazích, Kirkman si tu už připravuje půdu pro nadcházející velkolepou akci a nám dá menší ochutnávku. Ale nebojte, postavy jsou pořád skvělé, chytlavé a baví. A to především Negan, to je tak zakrápeně hustá postava, možná až moc lacině mluví sprostě, ale já se u toho vždycky neskutečně bavím. Je to takový zvláštní střet, kdy na jednu stranu se touto postavou bavíte, ale zároveň víte, že je nechutně zvrácený a krutý. Takže mu vlastně nefandíte, ale nechcete, aby z komiksu zmizel.

Musím říct, že tento díl je takový lehčí, začíná tu víc daleko víc o akci, ale zároveň to ještě není to, na co čekáme. Budou se u vás střídat pocity strachu, napětí, ale chvílemi se i zasmějete. Je to díl, ve které mě po delší době začal zase štvát Rick, ale zároveň to je díl, který je opět nabitý emocemi. Tahle série je prostě top, takže i když se nejedná o jeden z nejlepších dílů série, pořád je to parádní čtivo.

Ke kresbě už opravdu nevím, co bych dodal, pořád stejně výborná. Snad jen, že jsem si u tohoto dílu všiml, jak dobře dokáže Adlard vystihnout emoce různých charakterů. Když se na to zaměříte, sami uvidíte. Vlastně většina kresby se věnuje obličejům postav...

akce, Negan, hlášky, příprava na pořádnou bouři, kniha svižně odsýpá
chování Ricka, první čtvrtina knihy

Verdikt

Určitě se nejedná o nejlepší díl série, ale jedná se o jednu z nejlepších sérií, co u nás vychází a tento díl do celého konceptu zapadá. Na druhou stranu musím říct, že jsem tento díl dočetl snad nejrychleji ze všech. Prostě jsem otáčel stránku za stránkou, jelikož jsem musel vědět co přijde dále a autor mě dokázal opět několikrát překvapit, pobavit a posadit na zadek. Myslím si, že v příštím roce nás s touto sérii bude čekat opravdová nálož a jízda.

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku