Útok Titánů 9

9. prosince 2016 jardoom Diskuze (0)
Útok Titánů 9

Na další Útok Titánů jsem se těšil víc než kdy předtím. Nastavená laťka je totiž hodně vysoko a já prostě potřeboval zjistit, co přijde dál a co si na nás zase Hadžime Isajama připravil. Děj posledních svazků neustále gradoval a do čtenáře rval jednu informaci za druhou, takže ho namlsal touhou po informacích dalších.

Knihy Dobrovský

Nový svazek je ale naprosto jiný a hned z kraje prozradím, že ačkoliv toho opět dostávám hodně, není to dost a jsem velmi zklamán.

Příběh naprosto odskočil od děje, který známe. Bylo nám představeno mnoho nových postav, a i když ze začátku působí dost zbytečně, později vám dojde, že se nejedná o žádné charaktery z výprodeje.

Opravdu jsem měl pocit, že sem se začetl do nějakého spinoffu. Kdo čeká Erena a posun v jeho příběhu, ten bude nejspíš hodně zklamán. Je ale pravda, že i když je to naprosto bez něj, nakonec je to stejně na něm a objeví se nové úkoly, které může zvládnou jen on.

Co mi začíná trochu vadit je fakt, že se v každém díle mluví o konci lidstva a to tom, že je konec. Dokud to říkala hlavní sestava postav, která se redukuje víc a víc, bylo to ještě v pořádku, bohužel neustálé zdůrazňování faktu, že jsou hrdinové v kocích, už čtenáře po osmi knihách opravdu nebaví.

Hadžime v tomto díle po několika svazcích rapidně změnil tempo a směřuje děj jinam. Určitě to má svou podstatu a dovíme se to ve svazcích příštích, ale pro tentokrát jsem prostě zklamán.

Musím ale velmi kladně ohodnotit to, kam ten děj svazku nakonec dospěl. Závěr totiž poodkryl možnou zápletku příštího děje a myslím, že se na nás chystá ten největší zvrat v dosavadní historii této série.

Tento díl byl prostě zvláštní a rozhodně se nenesl v duchu toho, co Hadžime nastolil. Situace se změnila, a tudíž se mění i atmosféra a tempo. Na tohle si čtenář určitě špatně zvyká a jelikož očekával, že děj bude pokračovat, nejspíš bude zklamán stejně jako já.

Nemůžu ale tvrdit, že by tato kniha byla zbytečná. Přečetl jsem ji za hodinu a i když je to nejspíš nejrychlejší titání čtení, rozhodně jsem se u něj nenudil. Přečetl jsem to totiž na jeden zátah a to právě proto, že byla kniha jiná a já se snažil přijít na to, proč. 

Verdikt

Hadžime někde ubral ale jinde zase rapidně přidal. Série tímto svazkem udělala v jistém směru krok zpět ale když se na to podíváte z druhé strany, udělala také dva kroky dopředu.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku