Ohlédnutí #42/2016

27. listopadu 2016 S4TW Diskuze (0)
Ohlédnutí #42/2016

Mortal Kombat, Venom či Drsná škola? To jsou témata dnešního Ohlédnutí, které je v tomto chladném nedělním podvečeru již připraveno. Je opět nabito spoustou informací z tohoto týdne, takže si je nenechte ujít.

Knihy Dobrovský

Odpočítávání do Orgasmageddonu se sérií Gwar

Sci-fi bojovníci zasazeni do inter-galaktického světa sexu, násilí a politiky. Ne, to není další série vlastněna autory od nezávislého vydavatele, je to GWAR, heavy metalová kapela, jejíž vznik a největší rozkvět se datuje do 80. let minulého století.

Dlouho fungující kapela nyní skáče z hudební scény do té komiksové a žádá o pomoc na Kickstarteru, aby mohli svůj sen realizovat. Více info zde:

https://www.kickstarter.com/projects/mattminer/gwar-orgasmageddon-the-scumdogs-conquer-comics

Na komiks GWAR: Orgasmageddon dohlíží a zároveň pomáhá s psaním Matt Miner - žádný nováček u komiksových knížek věnujících se rockovým hvězdám. Pracoval například na úspěšném Toe Tag Riot, ve kterém vystupoval Andy Hurley z Fall Out Boy a Gerard Was z My Chemical Romance. K Minerovi se připojí kreslíři Jonathan Bandon Sawyer a Marissa Louise.

 

Venom se vrátí k devadesátkové klasice s novým hostitelem

Venom byl tajný agent a vesmírný rytíř v několika posledních letech v marvelovském světě, ale minulý týden se symbiont vrátil ke svým začátkům - obrovské tesáky, uslintaný jazyk a psychotické základy.

Tohle všechno je dílo spisovatele Mikea Costy, který přichází k této sérii ze své práce na Web Warriors a Scarlet Spiders - ale editor série, Devin Lewis, tvrdí, že to je spíše autorova temná práce na G.I. Joe / Cobra, která lépe vystihuje to, co se děje v sérii Venoma. Costa, společně s Gerardem Sandovalem, vrací symbionta do New York City a dává ho dohromady s novým hostitelem, který potřebuje symbionta tak moc, jak ho potřebuje symbiont sám.

Venom #1 debutoval minulý týden a vrátí fanoušky zpět k základům této oblíbené spider-manovské postavy. Určitě zavzpomínáte na ty krásné doby, kdy se tato postava objevila poprvé. V České republice předpokládám, že se bude jednat o nostalgické vzpomínky na Spider-Man TAS.

 

Warner Bros. chce Hard Boiled s Tomem Hiddlestonem

Warner Bros. právě vyjednává filmová práva na komiks Hard Boiled (u nás Drsná škola) od scénáristy Franka Millera a kreslíře Geofa Darrowa. Ačkoliv zatím nebyla žádná dohoda uzavřena a hlavně podepsána, tak studio se již poohlíží po obsazení a tvůrcích. Jejich oko padlo na Toma Hiddlestona jako hlavní hvězdu a Bena Wheatleye (High-Rise, Free Fire), který by to měl napsat a zrežírovat.

Třídílná minisérie představovala pojišťovací vyšetřovatel, který se jmenoval Carl Seltz. Tato postava si uvědomuje, že je vlastně vraždící cyborg Nixon, který má na svědomí jatka ve městě. Unit Four je robot - vraždící mašina a poslední naděje zotročených mechanických služebníků a taky je to vlastně Carl. Pokud vás zajímá více, přečtěte si naší recenzi nebo si rovnou kupte komiks u Comics Centra.

Od svého debutu v roce 1990 se o zfilmování tohoto kousku pokoušela studia několikrát - včetně jednoho pokusu z roku 2001 (opět Warner Bros.), kde měl hrát hlavní roli Nicholas Cage a režírovat to měl David Fincher. Tak uvidíme, jak to dopadne tentokrát.

 

Rogue One na Black Friday

Nový Star Wars příběh se neohroženě blíží do kin a vypadá to, že uvidíme dalši skvělou podívanou. Na Black Friday se Lucasfilm pochlapil a ukázal další trailer, což všechny jistě potěšilo. V tomto traileru je více vidět droid K-2SO, který sice vypadá skvěle, ale říká se o něm, že bude lacinou náhražkou R2-D2 a C-3PO nebo nově uvedeného BB-8, který se předvedl minulý rok.

V Americe je tento trailerem posledním lákadlem, jelikož se v pondělí 28.11 spustí všechny předprodejové servery a bude možno rezervovat svůj lístek na premiéru či nejblížší promítání bezprostředně po ni. Premiéra je stanovena na 16. prosince.

 

Mortal Kombat reboot

O tom, že se natočí nový Mortal Kombat, se šušká už dlouho. Nyní se konečně přestalo šuškat a začíná se něco dít. Videoherní propagátor a tvůrce reklam pro různá videoherní i hardwareová studia Simon McQuoid, se konečně probojoval k první obrovské šanci a na režisérském postu si střihne svůj první celovečerák, kterým bude reboot Mortal Kombatu.

Uvidíme, jak se s tímhle McQuoid popere, ale i když jeho jméno slyším poprvé, musím uznat, že po shlédnutí jeho klipů k Halo, či Duracellu, se o osud filmu moc nebojím a jako fanda série Mortal Kombat, jsem rád, že se reboot dostal do schopných rukou. Uvidíme ale, zda je dobrý režisér reklamních spotů, také dobrým filmovým režisérem.

 

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku