Mignolaverse ve dne, v noci

20. listopadu 2016 jardoom Diskuze (0)

... hlavně v noci <3

Mignolaverse ve dne, v noci

Comics Centrum nedávno rozjelo propagaci na další Ú.P.V.O., které chce nyní vydat (taky že nakonec vydá) a součástí této propagace byl odstavec o tom, že chtějí vydat vše, co se Hellboye týče.

"Série Ú.P.V.O. je nedílnou součástí Hellboyových příběhů. Patří do nich i další knihy o Abe Sapienovi, Humru Johnsonovi nebo lovci čarodějnic siru Edwardu Grayovi. Hellboyův vesmír Mikea Mignoly je krásný a obrovský. Chceme postupně vydat všechny příběhy Hellboyova univerza."

Knihy Dobrovský

I když ke Comics Centru chovám obrovskou náklonnost, nechci aby tento článek vypadal jako nějaká propagace. Píšu ho ale proto, že bez čtenářské podpory to bude mít nakladatelství těžké a tak mu chci trochu pomoci a říct vám o tom, jak je Hellboyův svět opravdu úžasný a dát vám tím impulz proto, zamilovat se do něj také. Byla by totiž opravdu obrovská škoda, kdyby toto univerzum ve zdejších končinách nepokračovalo.

Hellboye nejspíš není třeba představovat, je to legendární postava a dva celovečerní filmy, které jsou již dávno natočeny, fungují jako reklama všude, kde Hellboy vychází a náš trh není výjimkou.

Právě proto chci radši mluvit o dalších sériích, které Hellboyův svět rozšiřují. Někdo může říct, že je to spíše naopak a tyto série těží ze slávy Hellboye a snaží se tak vytřískat každou korunu z toho, co on sám vybudoval, ale opak je pravdou. Většina sérií totiž na Hellboye nenarazí a vlastně je spojuje jen to, že v nich vidíme postavy, na které narazil on sám, nebo se o nich jen zmínil.

I tak ale zmíním, že náš ještě čekají minimálně tři knihy s Hellboyem. Příští rok se nám dostane do rukou Hellboy 12 a tím se uzavře jeho série. Odstartuje se tím ale desetisešitová série Hellboy in Hell, což znamená, že se nám do rukou v budoucnu mohou dostat ještě dvě knihy. Ta první obsahující sešity Hellboy in Hell #1-5 a druhý svazek, který bude obsahovat sešity Hellboy in Hell #6-10.

Samostatná série Ú.P.V.O. právě připravovaným Univerzálním strojem také nekončí. Následovat totiž budou svazky Garden of Souls a poté Killing Ground, the Warning, the Black Goddess a také King of Fear. Je toho tedy ještě opravdu dost. Tyto knihy uzavřou původní sérii B.P.R.D.: Plague of Frogs a díky tomu se dostaneme do další série B.P.R.D: Hell on Earth (Ú.P.V.O.: Peklo na zemi). Co to pro nás znamená?

Minimálně výhled na dalších 15 svazků hororového čtiva, které bude rozvíjet svět, jenž Hellboy obýval. Pokud jde o Ú.P.V.O. samotné, nesmím zapomenout na jeho samostatné knihy s názvem 1946, 1947 a 1948. Když už jsem otevřel čtivo prequelové, další chuťovou by pro vás mohla být série Hellboy and the B.P.R.D. která má nyní tři knihy a také jsou označeny letopočty. Nyní se jedná o 1952, 1953 a 1954. 

Je toho ale další kvantum a já už bych radši přešel dál, protože tenhle svět není jen o Ú.P.V.O. nebo Hellboyovi. Existuje totiž mnoho dalších samostatných sérií a tou první, která za to stojí, je Abe Sapien. Tato série parádně vyplňuje mezery ve vašich znalostech o této postavě. Vše do sebe krásně zapadá a v mnoha případech efektivně převádí pozornost z Hellboye na Abea a proto nepůsobí jako jeho "sidekick", ale hrdě se o něm může mluvit jako o plnohodnotné postavě Mignolova světa.

Abe Sapien je velmi zajímavá postava a ví to také Dark Horse, takže se Mignola odhodlal a dal vzniknout i jeho sérii, kterou časem začal psát i Arcudi a Scott Allie. Jak se zdá, Mignola je fakt světák, protože jeho svět je nevyčerpatelným zdrojem čtiva, a proto také i vedlejší postava, jakou Abe Sapien je, dostala devět vlastních komiksových knih.

Nedílnou součástí tohoto vesmíru je také Humr Johnson, kterého už mnoho z vás četlo díky Ú.P.V.O. které Comics Centrum vydalo. Tento agent pracující v soukromé New Yorské organizaci, který se zabývá výzkumem paranormálních událostí, má vlastní čtyři svazky a ty se odehrávají kolem roku 1930.

Tím ale pořád nekončíme. Další knihu má minisérie Sledgehammer 44, ve které najdete dva příběhy. Je to práce Mikea Mignoly na které se podílel Arcudi a o kresbu se zasadil Jason Latour. Příběh se odehrává v roce 1944 a to samo o sobě napovídá, že půjde o Nacisty, druhou světovou válku a díky tomu, že se příběh odehrává v Mignolově vesmíru můžeme čekat také nadpřirozeno.

Sir Edward Grey alias Witchfinder je čtení o čtyřech svazcích a do Mignolova světa se dostal i Frankenstein, který si vysloužil pět sešitovek a ty se samozřejmě krásně svázaly do jedné knihy.

Tohle všechno u nás může vyjít i když je to výhled na dlouhé roky dopředu a v průběhu nich nám toho v originále zase mnoho přibude. Minimálně v příštím roce uvidíme dalšího Witchfindera a Hellboy and the B.P.R.D., ke kterým se přidá i Lobster Johnson. 

Důležité je prostě vědět, že Hellboyem jeho komiksový svět z daleka nekončí, protože se jeho autor postaral o mnoho velmi zajímavých sérií, které jeho svět doplňují, a dokonce mnohdy zapůsobí daleko více, než Rudoch samotný. Pokud jste tedy fanoušky Hellboye, nečekejte a dejte šanci jeho spioff sériím, protože tak kvalitní, promyšlené a nekonečné komiksové čtení opravdu nikde jinde nenajdete.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku