Beseda s Chuckem Palahniukem

16. listopadu 2016 Mazard Diskuze (0)

Bylo to... bylo to... krátký

Beseda s Chuckem Palahniukem

Zúčastnili jsme se besedy a autogramiády s autorem jednoho z nejlepších komiksů letošního roku. Zde máte krátký záznam jak zmiňovaná akce proběhla.

Knihy Dobrovský

PRAHA

KINO SVĚTOZOR

1600 SEČ

Je hodina do oficiálního začátku besedy s Chuckem a členové naší redakce účastnící se úterní slávy se všichni konečně sešli na místě. CREW avizovala, že podepisování komiksu Klub rváčů 2 bude probíhat již od tří hodin, aby se na všechny dostalo. Po našem dostavení na místo konání se komiksoví nadšenci teprve pomalu trousí do sálu a fronta není vskutku dlouhá.

Povedlo se mi stoupnout do fronty těsně za zástupkyni festivalu spisovatelů, která nechávala pro festival podepisovat výtisky se speciálním věnováním (záležitost trvájící déle než podepisování komiksu pro běžného smrtelníka), a tak se se mnou na chvíli pouští do řeči Petr Litoš, jeden ze skupiny zachránců komiksu v Čechách a spoluzakladatel CREW.

Během krátké diskuze se shodneme na tom, že komiks je pro dílo, jakým je Klub rváčů, naprosto ideální formou a je v tomto případě využita naplno. Řada už je na mně a proběhne obligátní podání ruky s vřelým [najs tu míč ja], zatímco Petr píše mé jméno na kus papíru, aby co nejvíce usnadnil podepisování. Následně se Chuck trochu poleká diakritiky ve věnování pro mě, nicméně to zvládl bravurně a já se stávám majitelem jednoho z největších klenotů v mé knihovně.


Foto Richard Klíčník

Foto: Richard Klíčník

PRAHA

KINO SVĚTOZOR

1630 SEČ

Vzhledem k našemu poměrně včasnému příjezdu lovíme místa uprostřed sálu a stále máme u nohou otevřenou křtěnou knihu a necháváme zaschnout autogram. Fronta se pomalu ale jistě prodlužuje, na čemž má jistě podíl i skutečnost, že většina fanoušků se snaží během podepisování ulovit i fotku s autorem.

Snaha přesvědčit Morzaela, abychom se do fronty vrátili a fotku pro facebookovou stránku ComixZone ulovili, je naprosto zbytečná (dishonor on him, dishonor on his cow), a tak už jen sedíme a do začátku besedy rozjímáme o znovu se rozběhnuvší seriálové sezóně.


PRAHA

KINO SVĚTOZOR

1700 SEČ

Je to tu, beseda začíná. Petr se ujímá role moderátora sezení a po úvodních slovech se již bouchá šampaňské. Vzhledem k naší vzdálenosti od aktérů není možné identifikovat, čím se Klub rváčů 2 křtil, proto bychom se tímto chtěli omluvit za nepříliš vysokou úroveň detailů. Pravděpodobně nejočekávanější otázkou byl dotaz, proč se rozhodl napsat pokračování v podobě komiksu.

Chuck se rozpovídal o tom, že po něm jeho marketingový tým chtěl, aby se zúčastnil SDCC. Byl nakonec velmi rád, protože se prý v životě neúčastnil akce spojené s literaturou, na které by se objevovalo tolik nadšených a životaplných lidí jak na straně čtenářů, tak na straně autorů. Rozhodl se tedy, že pokud má Klub rváčů pokračovat, tak právě touto formou. Po sérii dalších dotazů jsme se dozvěděli, že se příliš nekamarádí s moderními technologiemi a proto neplánuje výlet do VR storytellingu (ano, byl to nečekaný dotaz). Dále nám sdělil, že nejdříve napsal scénář pro celý komiks a ten se poté vepsal do komiksové podoby.

Často se nechal Cameronem Stewartem usměrňovat v tom, jak se všemožně dá komiksová kresba využít pro dokreslení příběhu. Došlo i na chvilkové vzkříšení slávy KomiksFESTu v dotazu, jehož přesné znění se ztratilo v překladu, naneštěstí... Poslední téma besedy bylo absolutně nevyhnutelné - Klub rváčů 3. Zde je již prostor pro jásot, protože bylo vyřčeno vymodlené ano. Pokračování je již na cestě opět v komiksové formě a Palahniuk prozradil, že v Klubu rváčů 2 se místy držel zpátky, protože si nebyl jist, co vše si v komiksu může dovolit. V sequelu již onu zdrženlivost očekávat nemusíme.

Foto: Richard Klíčník


PRAHA

KINO SVĚTOZOR

1730 SEČ

Kvůli autorově časovému presu a velkému počtu lidí, kteří si ještě chtějí nechat posvětit knihu, je beseda předčasně ukončena a snažíme prodrat ven ze sálu. Venku, než se redakce zas rozjede do odlišných koutů republiky, si shrneme důležité body. 1) Chuck zapadá do množiny "v reálu v pohodě autoři", 2) Klub rváčů 3 bude, 3) Je super, že CREW tuhle autogramiádu uspořádala, ale... Bylo to krátký. 

O autorovi

Mazard
Mazard

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku