Ohlédnutí #41/2016

20. listopadu 2016 jardoom Diskuze (0)
Ohlédnutí #41/2016

Thor, Green Lantern, Inhumans a Deadpool... To vše a ještě víc je dnes k přečtení v novém nedělním Ohlédnutí, které opět připravilo naše duo zpravodajů jardoom a S4TW. 

Knihy Dobrovský

Herečka z Game of Thrones si zahraje ve Star Wars

Emilia Clarke, herečka z velmi úspěšného seriálu Game of Thrones (Hra o trůny), který běží na stanici HBO a zná ho snad každý, byla obsazena do role pro film o Hanu Solovi ze světa Star Wars. Film zatím nemá jméno.

Žádné další podrobnosti o její roli nebyly zveřejněny, ale je již nyní jasné, že se připojí k hercům Aldenovi Ehrenreichovi (Han Solo) a Donaldu Gloverovi (Lando Calrissian). Film je naplánovaný na rok 2018.

Zatím nepojmenovaný film o Hanu Solovi bude mít premiéru 25. května 2018.

 

Nejlepší komiksové knihy podle Amazonu

Amazon zveřejnil seznam 20 "Nejlepších komiksů a grafických románů za rok 2016." Společnost, která vlastní digitální komiksovou službu comiXology, označila Monstress jako nejlepší komiks pro rok 2016, aspoň podle jejich názoru. Celý seznam si můžete prohlédnout níže:

Black Panther: A Nation Under Our Feet Book 1, Ta-Nehisi Coates and Brian Stelfreeze (Marvel)

Clean Room Volume One: Immaculate Conception, Gail Simone and Jon-Davis Hunt (Vertigo)

Dark Night: A True Batman Story, Paul Dini and Eduardo Risso (Vertigo)

Faith Volume One: Hollywood and Vine, Jody Houser and Francis Portela (Valiant)

Ghosts, Raina Telgemeier (Scholastic)

How to Be Perfect: An Illustrated Guide, Ron Padgett and Jason Novak (Coffee House Press)

Hot Dog Taste Test, Lisa Hanawalt (Drawn and Quarterly)

March: Book Three, John Lewis and Andrew Aydin and Nate Powell (Top Shelf/IDW)

Moebius Library: The World of Edena, Moebius (Dark Horse)

Monstress Volume One: Awakening, Marjorie Liu and Sana Takeda (Image)

Neil Gaiman’s How to Talk to Girls at Parties, Neil Gaiman and Gabriel Bá (Dark Horse)

Paper Girls Vol. 1, Brian K Vaughan and Cliff Chiang (Image)

Patience, Daniel Clowes (Fantagraphics)

Princess Jellyfish 1, Akiko Higashimura (Kodansha)

Rolling Blackouts: Dispatches from Turkey, Syria, and Iraq, Sarah Glidden (Drawn and Quarterly)

Rosalie Lightning: A Graphic Memoir, Tom Hart (St. Martins)

The Birth of Kitaro, Shigeru Mizuki and Zack Davisson (Drawn and Quarterly)

Vision Volume One: Little Worse Than A Man, Tom King and Gabriel Hernandez Walta (Marvel)

 

Nejdřív ztratil Mjolnir, teď i kreslíře

Marvelovský Unworthy Thor nečekaně mění kreslíře. Oliver Coipel už nebude kreslit tuto sérii, a tak bude druhé číslo této série jeho posledním. Kdo bude kreslit třetí, lednové číslo?

Toto je již druhá významná změna u této série. Původně se totiž mělo jednat o sérii na pokračování, ale později byla zkrácena na pouhých pět čísel.

Zatím nebylo podáno žádné vysvětlení, proč Coipel odchází od Marvelu, ale aspoň víme, kdo převezme jeho štafetový kolík. Nakladatelství uvedlo, že Unworthy Thor #3 bude kreslit R.B. Silva, který v současnosti pracuje na sérii Amazing Spider-Man.

Původní plán byl, že třetí číslo minisérie Unworthy Thor vyjde 4. ledna 2017.

 

Green Lantern v Justice League

Mnoho fanoušků vznikajícího DC filmového vesmíru, se velmi divilo, že se Green Lantern neobjeví jako součást týmu v nadcházejícím snímku Justice League. Nikdo z WB ale nepopřel, že by se s ním do budoucna nepočítalo a právě naopak bylo ohlášeno, že se natočí filmová Lantern Corps. Nyní to ale vypadá, že Green Lanterna nakonec uvidíme v nadcházející JL, i když není jisté v jaké formě.

Redaktor The Wrap Umberto Gonzalez získal informaci, že Green Lanterna uvidíme už v příštím roce v Justice League. Nepůjde prý ale o žádnou velkou hereckou účast a bude se jednat spíše jen o cameo. Rozhodně to ale příjde v klíčové části snímku.

Sám Umberto si myslí, že uvidíme smrt samotného Abin Sura, ale jak sám přiznal, je to jen čistě jeho spekulace, kterou založil na tom, co o dosavadním vesmíru ví. Nechme se překvapit, na film už totiž nebudeme čekat ani tak dlouho, jelikož se velmi rychle blíží a uvidíme jej přesně za rok.

 

Deadpool opravdu pokračuje..

... a už má zase i režiséra. Jeho jméno je David Leitch a zárukou jeho kvalit je film John Wick, který se stal hitem roku 2014. Tento režisér byl doporučován velkou částí fanoušků ale to neznamená, že se do povědomí Foxu dostal díky nim. Uvidíme, jak bude spolupráce s Ryanem Reynoldsem prospěšná.

Tim Miller totiž odešel právě proto, že neměl podobnou vizi jako Ryan Reynolds, který s ním už jeden film natočil, takže k němu měl dost blízko a proto také nikdo nechápe, že tato spolupráce dále nekvetla. Film uvidíme z kraje roku 2018.

 

Inhumans ve filmu neuvidíme..

... ale v seriálu už možná koncem příštího roku. Marvel se nechce X-Menů vzdát a proto je nahradil geneticky upravenými Inhumans, které známe už ze seriálu Agents of  S.H.I.E.L.D.. Tato rasa měla dostat vlastní celovečerák, ale nakonec se od projektu upustilo a Marvel jim zařídil jednu sezónu na ABC, což je televize, na které jsou k vidění i Agenti.

Marvel nyní plánuje termín, kdy spustit čtrnáctidenní nátáčení, jehož výsledkem mají být dva pilotní díly, které se předvedou na velkém plátně. Aby si to diváci v kině užili na maximum, tak se tyto první dva díly natočí IMAX kamerami, takže se očekává i parádní 3D. Pokud vše půjde dobře, měla by první řada Inhumans vletět na kanál ABC již koncem příštího roku a rozšířit tak obrovský vesmír Marvelu.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz