Ohlédnutí #40/2016

13. listopadu 2016 jardoom Diskuze (0)
Ohlédnutí #40/2016

Již čtyřicáté Ohlédnutí tohoto roku je již připraveno a S4TW s jardoomem vám nyní předkládají soupis novinek tohoto komiksového týdne. Dnes začneme Dechberoucícm Zázrakem a přes Valériána či Daredevila se dostaneme až k Harley Quinn. Je toho hodně, tak začněte číst.

Knihy Dobrovský

Dechberoucí Zázrak bude mít druhou sérii

Ačkoliv jsou ohlasy na našeho prvního superhrdinu rozporuplné, vedení tohoto projektu usoudilo, že je více kladných ohlasů a tak Zázraka uvidíme v druhé sérii, která bude čítat 12 sešitů a bude vycházet od ledna do prosince roku 2017. 

Autoři tohoto projektu přozrazují, že Zázraka čeká pár změn. Tou hlavní je nejspíš informace, že Petr Macek nebude scénáristou prvních čtyřech sešitů. Ty si napíše sám Petr Kopl. Macek by rád napsal něco jiného a naznačil, že to na čem bude pracovat možná souvisí se Zázrakem, takže nás nejspíš čekají velké věci a možná se tak stane v souvislosti s Pérákem, který Zázraka doprovází již několik dílů.

Jelikož se uzavřela první série, naskytla se možnost vytvořit souborné vydání, jak ale Petr Macek přiznal, není to zrovna jednoduché zrealizovat a musí se to hodně promyslet. Navíc se v tomto kroku autoři neshodují. Petr Macek by rád viděl Zázraka jako velkou bichli a Petr Kopl to vidí zase naopak a nerad by na tento projekt kývl.

Každopádně to vypadá, že se český superhrdinský komiks začíná popularizovat a zřejmě se blízká na lepší časy. Autorům za celou redakci přeji mnoho úspěchů a hlavně svěžích nápadů v budoucnu.

 

Restartuje Fox X-Meny?

Příští rok se v kinech objeví Logan, což je poslední plánovaná X-meňárna, o které se ví. Fox oficiálně neoznámil žádné další plány a ví se snad jen to, že se další prý píše. Problém ale je, že X-Men už není lákadlem, který by diváky přitáhl do kina.

Letošní X-Men: Apocalypse vydělal o dvěstě miliónů méně, než Budoucí minulost z roku 2014 a to Fox donutilo přemýšlet nad tím, zda není jejich týmovka ohraná. Je pravdou, že X-Meni i tak vydělávají velké peníze a vždy vydělávat budou, vypadá to ale, že omlazení týmu a přenesení děje do minulosti nebylo trefou do černého a fanouškům to nesedlo.

Fox tedy přemýšlí, že by velkolepé X-Mení universum restartoval a to posledním snímkem Wolverina. Je zde ale mnoho problémů. Například Deadpool, který pokračování mít má a spadá do stejného vesmíru. Je sice pravdou, že se nyní ve spojitosti s Deadpoolem objevilo mnoho problémů, Fox ale projekt nezrušil, takže se druhého Deadpoola nejspíš dočkáme a tím pádem by X-Mení vesmír padnout neměl. Nebo byl Deadpool prvním snímkem z nového X-Meního universa? Uvidíme, ale všechny spekulace o konci X-Meních filmů popírá sámotný Ryan Reynolds, kteřý momentálně sám pracuje na sequelu Deadpoola a říká, že uvidíme i X-Force.

 

Valerian 

Valérian a Laureline jsou speciálně vycvičení vojáci, kteří mají za úkol udržet ve vesmíru klid, mír a pořádek. Tito dva vojáci dostanou za úkol navštívit intergalaktickou metropoli jménem Alfa. Jak už to ale bývá, něco nebude v pořádku a nad městem, které je plné bytostí z celého vesmíru, se stahují mračna.

Tohle ale není jen tak obyčejný sci-fi snímek. Jeho předlohou je totiž francouzký komiks jménem Valerian and the City of a Thousand Planets - Valerian a město tisíce planet, jehož scénáristou je Pierre Christin a kreslířem byl Jean-Claude Mézieres.

Ve snímku si Valériana zahraje Dane DeHaan a přicmrndávat mu bude vycházející hvězda Cara Delevingne, která propůjčí svou tvář výše zmíněné Laurelině. Jak bude film vypadat? To uvidíte v následujícím traileru č.1. Zatím se ale moc netěšte, jelikož vás čeká dlouhé čekání. Snímek totiž vletí do kin až koncem sedmého měsíce roku 2017,

 

Všude samý ďábel

Marvel oznámil trojici nových titulů, které budou v podstatě rozšiřovat svět kolem Daredevila a představí nám blíže tři prominentní členy ze série Daredevil. Bude se jednat o součást velkého příběhu s názvem "Running with the Devil", který začne v Daredevil #17. Kingpin a Elektra dostanou svou vlastní sérii na pokračování a Bullseye bude mít minisérii.

Kingpina bude psát Matthew Rosenberg a kreslit Ben Torres. Bullseye si vezme na starost Ed Brisson a kreslíř Guillermo Sana. Elektra "zbyla" na Matta Owense a Aleca Morgana.

"Fanoušci budou milovat to, co jsme si přichystali pro našeho hrdinu z ulice na rok 2017," řekl Axel Alonso. "Vezmeme Daredevila a některé postavy z jeho světa, a pošleme je v různých směrech k novým dobrodružstvím, které budou mít na starost vycházející hvězdy komiksu. Jak dlouho bude trvat než se všichni střetnout? Jak známe Matta Murdocka, tak ne dlouho. Dějí se tu nějaké velké věci, v tomto koutě Marvel Universe a tyto čtyři tituly jsou teprve začátek."

Elektra #1, Kingpin #1 a Bullseye #1 vyjdou v únoru, společně s komiksem Daredevil #17.

 

Spinoff film - Harley Quinn a nový scénárista

Warner Bros jsou právě ve fázi vývoje nového spinoff filmu Harley Quinn a tak nastal čas najmout nového scénáristu, který to bude mít na starost. A je to žena, Christina Hodson. Hodson nedávno dopsala scénář k jinému spinoffu. Jednalo se o film ze světa Transformers (Paramount), který se zaměří na postavu Bumblebee.

Zatím nepojmenovaný titul o Harley Quinn bude mít v hlavní roli Margot Robbie jako Harley, i když se prý bude jednat v podstatě o týmovku, ovšem tentokrát zaměřenou především na ženské postavy ze světa DC. Film by se měl nést v duchu Birds of Prey (právě je vydávána 4. série).

Datum vydání není zatím znám.

 

Seriál Cloak a Dagger přesunut na rok 2018

Seriál, který je již nějaký pátek ve fázi vývoje, Cloak & Dagger, má nyní oznámený debut na rok 2018 (konkrétně v zimě) a to na stanici Freeform. Tento seriál byl původně oznámený v dubnu letošního roku s tím, že měl být vysílán již v roce 2017. Showrunner tohoto seriálu, Joe Pokaski, prý nyní pracuje již na druhé verzi pilotního scénáře. S tím, že má jistotu smlouvy od stanice Freeform k této sérii.

Televizní seriál Cloak & Dagger je ve fázi vývoje již od roku 2011, kdy Marvel Television dosáhly dohody s Freeform (v té době se stanice jmenovala ABC Family). Pak to celé nějak vyprchalo, ale znovu se začalo o sérii diskutovat na začátku tohoto roku, kdy v dubnu byl seriál oficiálně potvrzen.

 

Bleskovky

  • Paramount oznámil, že rok po Transformers: The last Knight, uvidíme Bumblebeeho spin-off. Datum premiéry je stanoveno na 8.6.2018.
     
  • Warner Bros hledá nového Brumbála. Vypadá to, že Rowlingová chce, aby potterovský prequel v podobě pěti filmů Fantastických zvířat, došel do finále, kterým bude další obrovský čarodějnický duel. Závěrem Harryho Pottera byl největší kouzelnický souboj a to mezi Potterem a Voldemortem. Ještě slavnější byl ale souboj Brumbála s Grindewaldem a to je přesně věc, o kterou má ve skutečnosti jít. Warner Bros ted hledá herce, jenž by nahradil Michaela Gambona, který Brumbála v Potterovkách hrál
     
  • Tom Holand má s Marvelem smlouvu na šest filmů. Mělo by jít dohromady o tři sólovky a pak tři menší camea či týmovky.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku