Naruto 29: Kakaši versus Itači!

17. prosince 2016 Ikyy Diskuze (0)
Naruto 29: Kakaši versus Itači!

Hodnotit číselně devětadvacátý svazek Naruta je obtížnější, než se může zdát. Bohužel musím sesumírovat pocity na číselnou osu, tak pojďme na to.

Knihy Dobrovský

Na necelých dvoustech stranách se toho stane docela hodně. Spousta běhání, povídání, boje a samozřejmě tajemný rituál.

Kišimoto stál před těžkým úkolem. Potřeboval ukázat, že Naruto a jeho kamarádi prošli tvrdým tréninkem, zesílili a dospěli. Zároveň představil „novou“, organizaci, jejíž členové musí působit jako hrozba a ne jako někdo, koho porazí 16-letá děcka. Tento problém vyřešil překvapivě elegantně – ale předbíhám.

Příběh sleduje dvě skupiny. V jedné máme Naruta, Kakašiho, Sakuru a doprovází je babča Čijo. V druhém týmu máme Leeho, Nejiho, Tenten a Guie. Oba týmy mají naspěch, chtějí zachránit Gaaru, ale narazí na členy Akacuki. Zde Kišimoto využívá základů, které položil před pár svazky. Tudíž se nám potkávají již známí protivníci a konfrontace je o to víc zajímavější.

Ony souboje zabírají většinu knihy a jsou skvělou ukázkou toho, jak naše postavy zesílily. Bohužel nevidíme všechny členy, ale pokrok u těch, které vidíme, je skvělý. Zvláště pak Guy má skvělé momenty a strhává na sebe pozornost.

V druhé skupině se ukazuje Kakaši s Narutem. Oba přicházejí s upgradem jejich technik, a ačkoliv Naruto nepřekvapil tolik, je radost sledovat, že je schopný postarat se o sebe.

Konec svazku je pomalejší a spíš vysvětlovací. Takže dohadovací nutná předehra. Opět vidíme, jak Naruto dokáže soucítit s Gaarou, vzpomíná a v podstatě jen připomíná to, co už dávno víme.

Během celého čtení jsem se pousmíval a byl jsem rád, že i po několika letech se mi příběh vybavuje s pozitivními emocemi. Ovšem jedna nesrovnalost je s Guyiem. Zničeho nic se Guy chová jako totální ignorant a nepamatuje si protivníka. Nevím, jestli to měl být pokus o komický prvek, ale je možné, že už jsem z podobných vtipů vyrostl.

Co se týče kresby, tak se jedná zase o perfektně odvedenou práci. Postavy mají konzistentní vzhled, akce je přehledná a dynamická a stínování je výrazným prvkem. Manga rozmazané pozadí používá často, ale zde to při zastavení se a zamyšlení se vypadá úsměvně. Naštěstí použití čar kolem postavy není časté a ona Pokémoní soubojová „technika“ není používaná pořád.

Další věc, která mi utkvěla v paměti, je ona haluzinace. Tu si Kišimoto parádně promyslel a její provedení super.

Celkově se zase jedná o kvalitní akční svazek s pár odhaleními a posunutím příběhu. Tudíž pro fanoušky série je to povinnost, pro náhodného kolemjdoucího velký otazník a rada: kup si svazek č. 1. Vypadá to, že další svazek bude vyvrcholení tohoto arcu, ale uvidíme, co nám 30. přinese. 

Plno akce, kresba, záhadní Akacuki
Nutná znalost předchozích dílů, chybí poetika prvních svazků

Verdikt

Akčně narvaný svazek, kterému hardcore fandové dají plné hodnocení. Já budu mírnější a ikdyž svazek nepřinesl moc nového, akce byla svižná, originální a poutavá. Příběhově se posouváme o jednu setinu dál, ale to se u dlouhé mangy očekává.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

Ikyy
Ikyy

Mám rád surikaty.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku