Ohlédnutí #39/2016

6. listopadu 2016 jardoom Diskuze (0)
Ohlédnutí #39/2016

Většina z vás je již jistě po obědě a ten, kdo trpí nespavostí a nemůže s dát poobědního šlofíka si nyní může přečíst nové Ohlédnutí, které tradičně připravilo redaktorské duo S4TW a jardoom. Dneska vás čeká opět spousta velký informací, které odstartujeme Harry Potterem a zakončíme pravidelnou dávkou Bleskovek.

Knihy Dobrovský

Johnny Depp v Potterovce

Za pár dní do kin přiletí Mlok Scamander na nějakém kouzelném zvířeti z jeho kufru plném Fantastických zvířat. Tento návrat do kouzelného světa Harryho Pottera nebude prvním a zdaleka né posledním filmovým náhledem do světa, který nám J.K Rowlingová díky Harryho Pottera představila. 

Fantastická zvířata se totiž dočkají pokračování a podle různých zdrojů to vypadá, že se dočkáme dohromady pěti či šesti filmů, což je opravdu dost, jelikož se v tomto projektu na začátku mluvilo o trilogii.

Důležitou zprávou ale je, že byl obsazen velkolepý herec a vypadá to, že na něj čeká ještě velkolepější role. V mnoha trailerech se mluví o Grindewaldových útocích a kdo že to Grindewald byl? Spolužák a nejlepší přítel Brumbála, možná jeho homosexuální přítel, možná vrah jeho sestry Ariany a hlavně, byl to černokněžník, jehož souboj s Brumbálem je stejně legendární jako souboj Pottera a Voldemorta.

Právě Grindewald by měl být onou postavou, které Johnny Depp propůjčí svou tvář. WB tohle nepotvrdilo, ale jelikož se Grindewald ve filmu neobjeví nebo objeví, ale jen v rychlosti, vysvětlovalo by to, proč je Depp s tímto projektem spojován až těsně před premiérou samotného filmu.

 

Hraný Sandman jako seriál?

Eric Heisserer je scénáristou pro celovečerní adaptaci Gaimanova Sandmana. On sám se přiznal, že s Neilem Gaimanem několikrát hovořil a to hlavně proto, aby přesně vystihl vše, co Gaiman v komiksem chtěl říct. Oba se ale shodují na tom, že Sandman není tématem jednoho filmu a dokonce není ani tématem pro trilogii. 

Heisserer si myslí, že je Sandman vhodným adeptem k seriálovému zpracování a tvrdí, že má stejný názor také Joseph Gordon-Levitt. Heisserer tvrdí, že Hollywoodská produkce obstará obrovský rozpočet a mediální propagaci, to vše ale nezajistí, že se film opravdu povede. Heisserer je pro, aby se tento projekt dostal do rukou HBO nebo Netflixu a ti jej nechají vyprávět příběh, kterému nebude nic konkurovat.

 

Voltron v produkci

Když Universal odkoupil DreamWorks Animation, přišlo vedení s kupou zajímavých nápadů, které bylo možno zrealizovat. Jedním z těchto nápadů byl live-action Voltron film, který by oživil tuto legendární animovanou značku. Nyný to vypadá, že Universal chytil svou šanci za pačesy a díky scénáře Davida Haytera (X-Men) ho v nejbližších letech uvidíme na stříbrných plátnech.

Dnešní doba těmto projektům přeje. Megasouboje mezi obrovskými roboty teď lidi žerou. Moderní technologie tomu značnou mírou napomáhají a proto také vidíme, že se daří všem těm Transformerům, Megazordům ( Power Rangers 2017), Jeagerům a Kaijům (Pacific Rim 2013). Universal je ale velmi opatrný, vedoucí tohoto projektu Jeffrey Katzenberg sice obstaral scénář od Haytera, ale s produkcí se nezačne, dokud do kin nevletí nový Transformers a celovečerák Strážců vesmíru.

Hrozí totiž, že pokud tyto filmy budou mít menší úspěšnost, než se čeká, tak Universal ztratí o tento projekt zájem a pošle ho k ledu. Pokud tedy máte o tento projekt zájem, můžete sami přispět a to tím, že si do kina zajdete na výše zmíněné snímky a nebudete čekat na to, až vám tyto filmy vyflusnou novinky na torrentu.

Když už jsem zmínil Strážce vesmíru, můžu rovnou napsat pár slov také o nich. Nikdo doposud neví jak budou Zordy strážců vypadat a také se nevědělo, jak bude vypadat Megazord. Na internetu je ale již oficiální licencovaná hračka k tomuto filmu a ta nám nejspíš ukazuje přibližnou podobu Megazordu.

 

Nový padouch pro Justice League

Herec seriálu Game of Thrones, Ciaran Hinds, byl představen jako herec Steppenwolfa, hlavního padoucha filmu Justice League, kterého se dočkáme v roce 2017.

Ve skutečnost již dokončil natáčení a dokonce i hlasové práce na této postavě. Postava Steppenwolfa zaznamenala jisté změny od té, která se objevila ve vymazaných scénách z Batman v Superman: Dawn of Justice.

V komiksu je postava Steppenwolfa jedním z New Gods of Apokolips a hlavní generál Darkseida. Tato postava se často objevuje předtím, než se jeho pán rozhodne dobýt svět.

Tohle nebude první Hindsova komiksová role, již si zahrál Mephistophelese v Ghost Rider: Spirit of Vengeance. Justice League bude mít premiéru 17. listopadu 2017.

 

Sugar a Spike se připojují k Rebirthu

Klasické postavy DC, Sugar a Spike, se přesunou ze své nedávné předělávky v rámci Legends of Tomorrow rovnou k Rebirth po boku Blue Beetle. Všechno díky Keithovi Giffenovi, který píše obě série.

Tyto postavy původně vytvořil karikaturista Shledeon Mayer. Sugar a Spike byly batolata, která se dostávala do bláznivých dobrodružství v jejich vlastní komiksové sérii, která vycházela v letech 1956 až 1971. Nyní nám je představuje Giffen jako již starší osoby, ale stále jako nejlepší přátele. Jsou to detektivové, kteří pomáhají superhrdinům, kteří jsou vydíráni nebo otravováni ohledně některých ze svých trapných momentů z minulosti. A ta minulost je vytažena přímo z archívu DC Comics - čím více bizarních příběhů z tohoto archívu, tím lépe pro sérii.

"Jinými slovy, pokud má Green Latnern problém, že skutečně nechce být v novinách na fotce, jak si lítá     a na rameni má něco, co se nazývá Itty, tak zavolá Sugar a Spika, aby se s tímto potencionálním vydíráním vypořádali. Nebo když někdo ukradne všechny Batmanovi duhové obleky, které dříve nosil, tak by bylo velmi nepříjemné, kdyby se to měli všichni dozvědět."

Duo se objeví 15. listopadu v Sugar & Spike: Metahuman Investigations a následně 23. listopadu v Blue Beetle #3, kde se připojí k Jaimemu Reyesovi, Tedu Kordovi a Dr. Fateovi. 

 

Daughters of the Dragon v seriálu Defenders

Jessica Henwick, ještě ani nedebutovala jako Colleen Wing v seriálu Iron Fist, ale už teď má jisté, že se objeví v týmovce stanice Netflix (a zároveň součásti MCU), v seriálu Defenders.

Wing se připojí ke kolegyni z Daughters of the Dragon, Misty Knight, kterou si zahraje Simone Missick v osmidílné sérii. Wing a Knight byly obě součástí Fearless Defenders, což je odnož týmu, kde jsou ovšem jen ženy.

V tomto okamžiku jedinými nepotvrzenými hrdiny, kteří se již na Netflixu objevili (popřípadě objeví v Iron Fistovi), pro seriál Defenders jsou Elektra a Punisher. Ovšem spekulace o Punisherovi a jeho připojení vzrostli od té doby, co bylo potvrzeno, že dostane svou vlastní sérii.

Defenders jsou v současnosti v před-výrobě a premiéru budou mít někdy v roce 2017.

 

Bleskovky

  • Flash je opět bez režiséra. Nejdříve režisérské křeslo opustil Seth Grahame-Smith, kterého nahradil Rick Famuyiwa. Ten ale zjistil, že Warneři mají na tuto postavu úplně jiný názor a tak se rozhodl z projektu také odejít. Prý byl problém v tom, že Warneři chtějí ukecaného a vtipného teenagera a on plánoval Flashe, který bude dospělý, rozumný a bude vědět, že svět je temné místo, které potřebuje spasit. 
     
  • Fox potvrdil, že se nejslavnější kreslená rodina Simpsonových dočká dalších sérií. Konkrétně se zavázala k 29 a 30 sezóně.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz