Bleach 21: Be my family or not

3. listopadu 2016 Ikyy Diskuze (0)
Bleach 21: Be my family or not

Někde se stala chyba. Pravděpodobně selhal lidský faktor a editor série Bleach si prostě řekl, že místo oddělení dvou příběhů je narve do jednoho svazku. Provedení je sice plynulé, o to víc zabolí pozastavení série na našem trhu.

Knihy Dobrovský

Poklidné tempo se nese začátkem konečného svazku a odlehčená atmosféra je vítanou změnou. Čas léčí fyzické rány a bodnutí do zad zrádným Aizenem časem odvane vítr nakonec taky. Nastává čas změn a nových přátelství.

Snažit se prodat a přesvědčit někoho o koupi posledního svazku je jako stát na náměstí a řvát na lidi, že Luke vyhodí Hvězdu Smrti do vzduchu. Naprosto nepodstatná informace, která má dlouhosáhlé pokračování a hlavně mu předchází spoustu událostí, které dělají samotný příběh záživným.

Tak či tak se Ičigo vrací domů. Vše vypadá v klidu a pořádku. Nikdo si ničeho nevšiml a všichni staří kamarádi jsou rádi, že je Ičigo zpátky. Jak neoriginálně zamíchat karty v manga světě a všeobecně v japonské tvorbě? Těžká odpověď; nový student!

Představuje se nám Ičigův nový spolužák Hirako. Ten je samozřejmě super cool sympaťák a týpek největšího kalibru. Hned se dozvíme, že s ním je něco v nepořádku a má jedno, či dvě tajemství. A nekončíme jen u toho!

Išin, Ičigův tatík je postava, kterou si musel snad každý oblíbit. A nutno dodat, že jeho návrat je velkolepý a skvělý! Vrací se nám všichni staří dobří známí, ale jejich role je pouze jako výplň pozadí, bohužel.

Kubo Tite je skvělý kreslíř a výtvarník, jeho práci je nutno opravdu ocenit a zasalutovat. Ženy kreslí kypré, pěkné a věčně vysmáté. Muži jsou samý sval, cool póza a divné vlasy. Když se to dá dohromady vyjde nám, že Bleach má nejhezčí řadu postav jakou jsme u nás v manze zatím zaznamenali.

Zajímavé a drsné momenty, to se Titemu během celé série povedlo. I poslední svazek má co nabídnout. Šokující odhalení přes celou stránku, krásné stínovaní působí pořád skvěle a architektura lidského světa zase přináší vítanou změnu.

Komiksové stripy jsou skvělé, protože mají většinou pár panelů a končí. Humornějšího obsahu se nevyvaroval ani Tite a rafinovaně se mu to podařilo, jako vždy. Zjednodušená kresba sedí k méně vážným situacím a křičení postav dodává scénám na podivnosti.

Svazek Be my family or not je povedený. Uzavírá stará a otevírá nová dobrodružství. Splňuje standardy série. Máváme postavám ze Soul Society a vítáme zajímavé, nové příchozí. Konec dobrý, všechno dobré a já se loučím a u Tokijskýho Ghúla, ikdyž s lehkou hořkostí na rtech zase ahoj.

Konec, humor, nová tajemství nad kterými můžeme přemýšlet
Konec série, neuzavřený příběh, nedůstojné rozloučení

Verdikt

Když je něco ukončeno předčasně vždycky to zanechá negativní pocit. To platí i o 21. svazku série Bleach. Uzavírá se nám příběh a končí i vydávání série na Českém trhu. Bohužel svazek nejen končí, ale otevírá i novou půdu pro další Ičigovo dobrodružství a při čtení se člověk akorát tak naštve, že neví co bude dál. Skvělá a solidní kresba bohužel onu pachuť nedokáže smýt.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

Ikyy
Ikyy

Mám rád surikaty.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku