Podzim 2016: Comics Centrum - invaze pokračuje

1. listopadu 2016 Morzael Diskuze (0)
Podzim 2016: Comics Centrum - invaze pokračuje

Listopad dorazil do našich kalendářů a do Vánoc zbývá méně než dva měsíce. To znamená, že nakladatelská válka o vaši pozornost nemilosrdně pokračuje a my vám přinášíme report z probíhajícího tažení Comics Centra.

Knihy Dobrovský

Neil na hřbitově

Já jsem toho názoru, že Neila Gaimana není nikdy dost. Takže letos u nás už třetí komiks od tohoto autora mě opět potěšil. Tentokrát kráčí o úvodní polovinu komiksové adaptace jeho novely – První Kniha hřbitovní.

Příběh dítěte, jež vychoval hřbitov.

Nikdo Owens, přezdívaný Nik, se narodil jako obyčejný kluk. A obyčejným by i zůstal, kdyby jeho rodinu kdosi nevyvraždil a kdyby se Nika neujali a nevychovávali ho duchové, vlkodlaci a další záhrobní bytosti, včetně jeho ochránce, který nepatří do světa živých ani mrtvých.

Nik nesmí opouštět hřbitov, venku mu totiž hrozí nebezpečí v podobě vraha jeho rodiny – člověka jménem Jack. Přesto na hřbitově zažije řadu dobrodružství – poradí si s pradávným, modře potetovaným Piktem, projde branou do opuštěného města ghúlů nebo se setká s podivným, děsivým Ševelem.

Připomíná vám to jiný slavný příběh dítěte vychovávaného mimo jeho přirozené prostředí? Máte pravdu, Knihy hřbitovní jsou poctou i parafrází Knih džunglí Rudyarda Kiplinga.

Adaptace Knihy hřbitovní do podoby obrazové novely je rozdělena do dvou svazků.

První díl adaptovaného scénáře mistra městského fantasy, Neila Gaimana, P. Craigem Russelem a několika dalšími kreslíři si můžete dopřát na eshopu Comics Centra.

Přejeme si univerzální stroj

Edice Na přání pokračuje v plavbě se svou další vlajkovou lodí. Po Goonovi opět přichází Ú.P.V.O. v šestém svazku s podnázvem – Univerzální stroj.

Po osudném boji s obludným bohem Katha-Hemem, odjíždí doktorka Kate Corriganová na francouzský venkov pátrat po starověkém textu, který by pomohl opět oživit Rogera.

Mezitím v sídle Úřadu paranormálního výzkumu a obrany vypráví kapitán Daimio o vlastní smrti, Johann Kraus se přiznává k bizarnímu milostnému trojúhelníku, jehož byl součástí na jedné ze svých seancí, Abe zase vzpomíná na Hellboye a společnou misi během jejich prvních dnů v Ú. P. V. O. a Liz odhaluje podivné okolnosti prvního projevu jejích pyrokinetických schopností, které vedly až ke smrti její vlastní rodiny.

Zkratka Ú.P.V.O. znamená Úřad paranormálního výzkumu a obrany, který by vám měl být více než povědomý, pokud jste někdy zavítali do světa Hellboye. Pro fanoušky rohatého bojovníka je tahle pobočná série naprostou nutností. 

Komiksu zbývá ještě necelý týden. Do 6.11.2016 musí svazek objednat standardně alespoň 500 čtenářů, abychom se ho dočkali. Situace sice není kritická, ale růžová také není, stále chybí ještě téměř 170 objednávek. Zachraňme tedy partičku bojovníků se zlem a objednejme si Univerzální stroj přímo na stránkách Comics Centra v předprodeji za parádních 399 Kč.

Pokud vše dobře dopadne, kniha vám přilítne už 5.12.2016.

Winter is coming

Není to tak dávno, co si první díl rytířů-myšáků získal naše srdce a už tu máme díl druhý. Co přichází po podzimu? (No, já vím, že poslední roky to tak moc nevypadá) Zima! Myší sága pokračuje.

Myši, svádějící nekonečný boj o přežití a o to, aby se jim dobře dařilo v drsných podmínkách světa plného dravců, si na svou obranu založily Myší hlídku. Její členové jsou průvodci, průzkumníci, počasníci, stopaři a ochránci myší žijících na územích mezi teritorii. Udržují bezpečné hranice, vyhledávají nové bezpečné cesty mezi vesnicemi a provázejí po nich karavany se zbožím. V případě útoku se musejí postavit každému zlu a nebezpečí, které ohrožuje jejich teritoria. 

Podzim 1152 zanechal Myší teritoria zcela nepřipravená na zimu. Nespokojený hlídkař Půlnoc totiž shromáždil armádu s cílem dobýt Opevněnou Hůrku a zabít Gvendolínu, matronu Myší hlídky. Boj s nimi tak připravil Hlídku o čas. 

Jakmile se roční období přehoupla do zimy, začaly na Myší teritoria doléhat velké potíže s nedostatkem potravin a lektvarů. Gvendolína svolala jedenáct svých nejlepších hlídkařů a pověřila je, aby jako její vyslanci co nejrychleji zajistili potřebné zásoby.

Příběhy Myší hlídky obdržely mnoho cen v mnoha zemích světa. Dostaly například několikrát cenu Willa Eisnera a časopisem Wizard byla Myší hlídka vyhodnocena jako nejlepší nezávislá dobrodružná kniha roku 2006. Server IGN.com ji navíc ocenil jako nejlepší nezávislou knihu.

Pokud váháte, jestli je série pro vás, tak doporučuji naši recenzi, abyste si udělali obrázek. Jinak neváhejte a Myší hlídku si na stránkách Comics Centra objednete s parádní, počáteční 40% slevou.

Jednička z pekla

No a na závěr poslední info k letošnímu edičáku Comics Centra. Druhý Grandville nám bohužel už v roce 2016 nevyjde, ale místo něj se dočkají všichni, kteří zoufale čekali na dotisk prvního Hellboye. Koncem listopadu je váš!

PS: Darkness kompendium: Kniha 1 (AKA Darkness první monstr bichle) vyjde! Gratulujeme předplatitelům i Comics Centru

O autorovi

Morzael
Morzael

Na ComixZone hrdě zastávám funkci šéfredaktora. Na komiksy nemám vyloženě vyhraněný vkus, mám rád každé kvalitní dílo. Nejraději mám ovšem asi temnější horrorové a fantasy příběhy, rád si ale přečtu i dobrý noir. Své místo v mém srdci mají také superhrdinské komiksy, které rád čtu kvůli jejich poselství, o kterém pak s oblibou spekuluji a snažím se tyto myšlenky následně sumarizovat v mých zamyšleních.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Článek týdne

Hellboy Day

Hellboy Day

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku