Ohlédnutí #38/2016

30. října 2016 jardoom Diskuze (0)
Ohlédnutí #38/2016

Další Ohlédnutí je již nachystáno a opět vám připravilo kupu čtení o aktuálních geekovinách. S4TW a jardoom nyní proberou témata jako např. kdo bude záporákem dalšího Doctora Strange, nebo si také pokecáme o tom, jakého dalšího projektu se zhostil Peter Jackson.

Knihy Dobrovský

Další padouch Doctora Strange

Doctor Strange se ještě nestihl dostat do kin v Severní Americe, ale režisér Scott Derricskon již nyní vyhlíží budoucí pokračování. Dokonce má již jasno, kdo bude další padouchem.

"Mám opravdu rád postavu Nightmare a koncept, kdy je Nightmare Realm dimenzí," řekl Derrickson. "Je to raný - je to vlastně první strangeův příběh. Mám pocit, že to je úvodní epizoda Doctora Strange a tu jsem vždy miloval."

Doktor Strange a Nigthmare oba debutovali v Strange Tales #110 z roku 1963. Tento padouch se navíc nedávno objevil v komiksové sérii Doctor Strange, kterou dělali Jason Aarn a Chris Bachalo.

Derricskon již dříve řekl, že první film Doctor Strange je pouze "špičkou ledovce. Je zde spousta místa pro postup. Co udělalo Temného rytíře tak skvělého, byl velmi dobré zpracování originu Batmana. A pak už jen stačilo jíž opravdu hluboko do darebáků. A to nemyslím pouze Jokera, ale také Two-Face. Moc rád bych něco takového udělal s Doctorem Strangem."

Doctor Strange měl v Evropě premiéru 27.10., v USA bude mít 4.11..

 

Několik kandidátů na druhého Deadpoola

A máme tady další dvě potenciální jména, která se můžou objevit v souvislosti s režírováním (jelikož se nedávno uvolnilo režisérské křeslo - rozpor mezi hlavním protagonistou a režisérem) pokračování Deadpoola od studia 20th Century Fox. Showrunner Daredevila, Drew Goddard a televizní režisér, Magnus Martens (Luke Cage, Agents of S.H.I.E.L.D.) byli oba jmenování Deadlinem jako ti, kteří hovoří se studiem o převzetí druhého filmu Deadpoola pod svou taktovku.

Spolu-režisér filmu John Wick, David Leitch, byl jmenován již dříve jako hlavní kandidát pro tuto práci, ale nic není jisté.

Obě zprávy naznačují, že společnost 20th Century Fox plánuje druhého Deadpoola vypustit do kin někdy v průběhu roku 2018.

 

Scénárista Earth 2 slibuje originální obnovu

Spisovatel Dan Abnett doufá, že jeho a Bruna Redondova (kreslíř) obnova titulu - Earth 2: Society dá čtenářům to nejlepší z obou světů. Stejné postavy, které znáte a milujete, ale bez veškerých negativních zátěží, protože jsou umístěni v čerstvém, novém světě s potenciálem, který Abnett nazývá "smysl pro zázrak." 

Říjnová Earth 2 : Society #17, stará Earth 2 byla, jak to nazývá Abnett, vymazána a na jejím místě je něco nového. Ale hlavní postavy Earth 2 - Flash, Fury, Red Tornado, Dick Grayson Batman a jeho syn Jon, Huntress, Supergil, Val-Zod a Hawkgirl - všichni mají své vzpomínky a jak se zdá, tak budou začínat v novém světě.

Abnett, který také píše série Aquaman a Titans pro DC, byl u titulu Earth 2: Society ještě před událostí "Rebirth", která začala v červnu, říká, že pracoval na této předělávce tak, aby se vyřešili všechny předchozí příběhy všech postav.

Nyní mohou začít znovu (v listopadu) společně s Earth 2: Society #18, ačkoliv existuje několik záhad, které na tomto novém světě již vznikly.

 

Alex Ross a klasická monstra!

Jak jsem již mnohokrát psal, Universal Pictures dává dohromady největší hororový vesmír, který kdy na plátnech byl. Mummie, Vlkodlak, Frankenstein, Frankensteinova nevěsta či Drákula, to vše a mnohem víc již čeká na své filmové zpracování. Že se tenhle počin nevyhnutelně blíží je nadmíru jisté a dokládá to i nový obraz od komiksové legendy Alexe Rosse, který pro tuto plánovanou hororovou nádheru právě tento obraz nakreslil.

Jak jsem psal již v úvodu, o tomhle projektu jsem již několikrát informoval. Připomínám ale, jaké hvězdy se kolem tohoto budou točit. Angelina Jolie jako Frankensteinova nevěsta, Neviditelný muž v podání Johnnyho Deppa, Mummie a Tom Cruse, Vlkodlak jako Dwayne Johnson. Přibude ještě Drákula či Netvor z Černé laguny a to vše jako jeden epický na sebe navazující vesmír. Kdy že to vypukne? Již koncem příštího roku.

 

Postapokalyptická scifi v rukou Petera Jacksona

Peter Jackson je rejža, který stojí za pořádnýma peckama. Důkazem jsou veleúspěšní Hobbitové či samotná série Pána Prstenu. Nesmíme zapomínat také na jeho úspěchy v dramatech, kde se úspěšně popral s počinem Pevné pouto. Jdou mu ale i komiksové záležitosti a tou o které mluvím jsou Tintinova dobrodružství, která se mu velmi povedla a nyní se pracuje již na dvou pokračováních.

Nyní ho ale čeká obrovský úkol, do rukou se mu totiž dostal třídílný román Smrtelné stroje (Mortal Engines) od Philipa Reevese a právě Peter Jackson je má představit na stříbrných plátnech. Jackson ale nerežíruje a jen zpracuje scénář. O další produkci a režii se postarají jeho kolegyně Fran Walsh a Philippa Boyens, které zná již z projektů o Středozemi. 

O čem že film bude? Jako správné post apo scifi se bude příběh odehrávat uprostřed nehostinné pustiny, kde budou aktéři bojovat o poslední zbytky přírodních zdrojů či jídla. Chystá se tedy odnož Mad Maxe?

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz