Ultimátní komiksový komplet #067: Deadpool - Válka Wadea Wilsona

26. října 2016 S4TW Diskuze (0)
Ultimátní komiksový komplet #067: Deadpool - Válka Wadea Wilsona

Je to on, je to on, ten démon. A je to on, je to on, marvelovskej démon, ten démon... Tak, konečně jsme se dočkali i v rámci Ultimátního komiksového kompletu, ano, hádáte správně, je tu Deadpool. Tento nájemný žoldák je jednou z nejoblíbenějších postav Marvelu posledních let, dokonce se dočkal už i filmu. My se dnes podíváme na příběh z rukou Swierczynskiho a Pearsona. A pokud by vám byl v tomto příběhu Deadpool málo, tak vězte, že tu je i Domino či Bullseye. Prostě ti nejcákejší z nejcáklejších. Líbil se komiks přísné porotě v podobě Elhonza, jardooma a S4TWa? 

 

Knihy Dobrovský

Elhonzo

Konečně nám UKK nadělilo žoldáka s prořízlou pusou a bohužel musím říct, že není moc o co stát. Prakticky vše co dělá Deadpoola zajímavého je tu pouze naťuknuto. Deadpool musí vypovídat před senátem, ohledně nějakého masakru kdesi v Mexiku kterého se účastnil a do toho míchá ještě všechna možná předešlá dobrodružství. Celé se to snaží být hrozně šílené a vtipné a selhává to na obou frontách. Deadpool sice celou dobu nezavře hubu, ale že bych se nějak od srdce zasmál bohužel říct nemůžu. Dostavil se maximálně tak jeden nepatrný úsměv. A ve finále mi přišlo že to autor vzdal a prakticky popřel všechno, co celé čtyři sešity vyprávěl.

Druhý příběh je na tom už trochu lépe. Deadpool se snaží prodat Hollywoodu svůj životní příběh, takže převypráví svůj origin nějakému scénáristovi. Jak už to ale bývá továrna na sny si Deadpoola předělá po svém. Což se Poolovi samozřejmě nelíbí. S tímhle příběhem (jako ostatně s každým Deadpoolem) je problém jen v překladu. V originále tam pár dobrých hlášek je, ale jsou to takové ty věci co se nedají přeložit. Jinak je to v celku neškodná jednohubka, ale určitě nic co by jste museli číst. 

Alespoň ta kresba se v obou částech povedla. Na kresbu v Deadpoolovo hlavních sérii se to sice nechytá, ale dá se na to koukat. Akce je přehledná, krvavá a ženy mají velké…. srdce. Zkrátka takový Deadpoolovský průměr.

Jestli chcete opravdového Deadpoola a chcete ho česky, tak radši obraťte svou pozornost na toho od Crewe. Je to všechno co tohle není a mnohem víc. 

4/10 

jardoom

Deadpool je šílenec, který je vždy připraven jakoukoliv akci. Tahle kniha ale není připravená na každého čtenáře, na což doplatila v nynější recenzi.

Deadpool je postavou, která vám má nabídnout zábavu. Crwákům se podařilo zachytit tu pravou atmosféru a díky nim nám zde vychází Deadpool, který je přesně takový, jaký má být. Deadpool z UKK je úplně jiným druhem čtení a zdaleka nezabaví tak, jako jeho protějšek z edičního plánu Crwe.

Kdo četl tuhle knihu a zná obsah knih o kterých mluvím, ihned si vybaví, o čem mluvím. Deadpoolovské příběhy prostě nesmí hrát na vážnou notu a mají zabavit. Primárně jde právě o tohle. Tohle bylo o dost vážnější, a i když vtip a humor nechyběl, nebylo to prostě ono.

Scénář byl zajímavý, to mu vytknout nemůžu a obsah celkově byl celkem nabušený informacemi, i tak si ale nemůžu pomoct a musím tvrdit, že jsem od tohohle počinu čekal úplně něco jiného.

Co mi ale sedlo byla kresba, ta měla co nabídnout a musím říct, že by přesně pasovala k příběhu Deadpoola, který bych od této záležitosti očekával. Kresba k tomuto příběhu nepasovala a mohla být více mainstreamová. Já si ale lahodil, jelikož první část knihy „Wade Wilson War“ kreslil Pearson a toho mám rád. 

Komiks je lehce nadprůměrný, a přináší úplně něco jiného, než by fanoušek Deadpoola čekal. Pravdou ale je, že pokud se od očekávání oprostíte, nabídce celkem pohodové čtení, které sice nezabaví na 100% ale nabídne informace a příběh, který vás jakýmsi způsobem obohatí.

6/10

S4TW

Podle toho mírného hejtu, který jsem na tento komiks četl, byla má očekávání nízká a spíš jsem čekal lehčí, možná i větší propadák, ale ve finále byl opak pravdou.

Ano, jedná se opět o takovou deadpoolovskou slátaninu, kdy si nejste úplně jisti, co je pravda a co ne, ale není to v tomto typu komiksu jedno? Mě to teda vůbec netrápilo a už jen to, že je Deadpool postavou, která bourá čtvrtou zeď naznačuje, že je všechno vlastně jen taková hra. Na druhou stranu nás v posledním sešitě (který je mimo hlavní příběh) čeká na Deadpoola velmi vážný příběh, který má také hodně co do sebe.

Humor v tomto komiksu se mi líbil, celou dobu jsem měl potutelný úsměv na tváři, ale vyložený výbuch se nedostavil. Takže jisté rezervy v tomto směru byly. Postava Deadpoola bavila a bavily i ostatní jako Bullseye či Domino. Dialogy, monology i promluvy ke čtenářům jsou dobře napsané.

Jediný větší zádrhel vidím v kresbě, která mi vyloženě nesedla a místy mi dokonce přišla až odbytá. Je sice pravdou, že se jedná o takový ten humorný styl kresby (především mimika postav), ale jednoduše se nejedná o žádný zázrak a v rámci UKK bych jí řadil k podprůměru.

Celkově se jedná o slušného a povedeného Deadpoola, který sice nedosahuje svojí kvalitou na ty nejlepší příběhy s touto ukecanou a originální postavou, ale i tak dokáže slušně zabavit. Až na kresbu.

7/10

Verdikt

Celkové hodnocení

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz