Ohlédnutí #37/2016

23. října 2016 jardoom Diskuze (0)
Ohlédnutí #37/2016

Je čas pravidelného nedělního Ohlédnutí a i nyní vás samozřejmě čeká obrovská nálož informací. Odstartujeme to Star Warsem a projedeme témata od Deadpoola po X-Mení komiksové projekty, které se pomalu blíží. S4TW a jardoom prostě opět vybírají ty nejaktuálnější záležitosti a natlačí vám je hezky do jednoho článku.

Knihy Dobrovský

Lando Calrissian obsazen

Star Wars nyní zažívá obrovskou senzaci. Od vydařené filmové sedmé epizody se v jednom kuse neustále mluví o dalších filmech a spinoff sériích. Kromě Rogue One, který uvidíme již letos, se k nám v příštích letech dostane film, jehož příběh bude pojednávat o jedné z největších postav Star Wars. Mluvím samozřejmě o postavě jménem Han Solo.

Ten je již nějakou chvilku obsazen a patřičně omlazen hercem jménem Alden Ehrenreich. Je ale zapotřebí obsadit a hlavně omladit další postavy, které ze starých filmů známe a do Han Solova života patří. Nyní přišel na řadu Lando Calrissian, kterého si v původních snímcích zahrál Billy Dee Williams. 

Tento týden se na oficiálním twitteru Star Warsu objevila zpráva, že Lando Calrissiana si zahraje Donald Glover. Režiséři Phil Lord a Chris Miller o téhle aktualitě říkají, že je skvělé mít v týmu tak talentovaného herce jako je Donald. Režiséři k tomu také dodávají, že Donald je přesně ten typ, který jim zapadá do role mladého Calrissiana, jehož charakter a silná osobnost se v tomto novém snímku teprve vyvíjí.

Film uvidíme 25. května 2018

 

První mise Black Widow

Život Black Widow je velmi hodně zahalen tajemstvím. Marvel jej pomaloučku mapuje jak v komiksech, tak ve filmech a pomocí několika střípků poodhaluje, kdo je vlastně Black Widow a čím byla před tím, než se přidala k Avengerům.

Nyní vychází komiks, který nám vypráví příběh, ve kterém se Natasha Romanof vydá na první vražednou misi. Komiks se zaměřuje na Natashu, která se vyrovnává se svou minulostí. Jde o komiks Black Widow, který svým sedmým číslem, jmenujícím se "No more secrets 1#", putuje daleko do ruska, kde byla mladá Natasha vychovávána a vycvičena. 

Na sérii pracuje duo scénárista Mark Waid a kreslíř Chris Samnee.

 

Tim Miller opouští Deadpoola

Již před nějakou dobou jsem informoval, že FOX přebírá kontrolu nad vývojem sequelu Deadpoola a jelikož nechce nechat nic náhodě, nebude to nyní jen o spolupráci Millera a Reynoldse, díky kterým se první Deadpool povedl. Tim Miller je s tímto drobnohledem velmi nespokojený a tak hrozilo, že od projektu odstoupí, jelikož on sám ví, jak moc si FOX sere do hnízda, když režisérům kecá do práce.

Nyní je ale vše úplně jinak a na internetu se objevila zpráva, že Tim Miller opouští projekt, jelikož se objevuje mnoho tvůrčích neshod právě s Ryanem Reynoldsem. Zatím to není oficiální, takže si musíme počkat na vyjádření FOXu, pravdou ale je, že Miller neměl ani podepsanou smlouvu k sequealu, takže těžko říct, zda se vůbec dá hovořit o odchodu.

Víme ale, že Deadpool pokračování dostane a že se na startu produkce pečlivě pracuje. Uvidíme jaké zprávy přinesou následující dny, ale už teď je jasné, že ne nejspíš nad Deadpolem stahují mračna.

 

Další X-Men se svou sérií

Cabel je pátým v pořadí, který získá novou ongoingovou sérii, která bude součástí připravované velké události ResurriXion, jež bude spuštěna Marvelem v roce 2017. Jak je již u Marvelu zvykem, tak k představování účastníků této události využívá koláž, na které se již objevil i Cabel a jeho adoptivní dcera, Hope Summersová.

Cabel se naposledy objevil v Uncanny Avengers, zatímco Hope posledně vystupovala v roce 2014 v krátce trvajícím titul X-Force.
Tato nová řada Cable bude navazovat na dříve oznámené tituly - Iceman, Weapon X, Jean Grey a Generation X.

 

Inhumans vs X-Men

Dvě super-silné rasy se střetnou už letos v prosinci. Mutantská rasa se postaví nelidskosti a v sázce budou osudy obou těchto ras. Připravte se na pořádnou bitvu, kterou bude mít na starost Charles Soule (Uncanny Inhumans), Jeff Lamire (Extraordinary X-Men) a Leinil Yu (Secret Invasion). Tato válka dvou národů začne již v Inhumans vs X-Men #1.

Terrigenová mlha se rozprostírá po celé planetě, rodí se nový Inhumans a mutanti jsou otravováni. Jak se věci vyvíjejí, tak napětí mezi oběma národy dosahuje bodu varu. Zemská atmosféra je na pokraji nasycení se Terrigenem. Ultimátum je jasně dané - X-Meni musí odstranit mlhu nebo budou riskovat to, že se planety Země pro ně stane navždy jedovatou. Jako druh stojí zády ke zdi a můžou buď teď vyhrát nebo navždy vyhynout. Je tu ovšem jeden problém - Inhumas se nevzdají bez boje. A v každém z lidí se ozývá něco z Inhumans.

Je čas, aby se tyto dvě klíčové rasy Marvelu postavili proti sobě. Je to boj, který může přežít pouze jedna z nich. Kdo nakonec vyhraje a přežije? To se dozvíme v této konečné válce, která vypukne 14. prosince v Inhumans vs X-Men #1.

 

Thanos je zpět se svou vlastní sérií

Je největším zlem, jaké kdy vesmír poznal. On je nezastavitelnou silou, jeho jméno se pronáší pouze šeptem a to v celé galaxii. Je obávaný od jednoho konce vesmíru k druhému a právě on se vrátí zpět a bude si chtít zpět to, co považuje za své.

Marvel oznámil, že se chystá nový komiks Thanos #1 - který bude prvním čísle z nadcházející série na pokračování. Vše bude mít na starost pětihvězdičková dvojice Jeff Lemire (Moon Knight, Death of X) a Mike Deodato (Avengers, Invicible Iron Man). Společně s nimi se pustíme do temných hlubin jednoho z nejohavnějších padouchů Marvelu, který se chce pomstít každému, kdo mu bude stát v cestě. 

Ve své nepřítomnosti ztratil Thanos otěže, které držel nad kosmem. On se ovšem vrací zpět ke hvězdám, aby ještě jednou terorizoval galaxie, znovuzrozený a znovu oživený. Existuje vůbec někdo, kdo by ho mohl zastavit? Mnozí se o to pokusí, včetně členů jeho vlastní rodiny - Thane, Starfox a mnoho dalších. Uspějí tam, kde mnoho jiných selhalo?

Již letos v listopadu. Přesvědčte se, jak může být dobré, být špatný. 16. listopadu vyjde Thanos #1.

 

Bleskovky

  • Joss Whedon v jednom nedávném rozhovoru řekl, že by rád psal Star Wars Spinoffy. Není to ale informace, která by oznamovala, že tomu tak bude. V tom samém duchu totiž řekl, že by rád natočil i nového Bonda nebo pracoval na Catwomen v podání Anne Hathaway.
     
  • 22.10 zemřel komiksový kreslíř Steve Dillon, který je známý především díky sériím Hellblazer, Preacher a Punisher.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku