Ohlédnutí #36/2016

16. října 2016 jardoom Diskuze (0)
Ohlédnutí #36/2016

Je neděle což je čas našeho Ohlédnutí. S4TW s jardoomem vás dneska provedou světem komiksů a vším, co je se světem nerdů úzce spjato. Začneme u nového Wolverinova snímku a pokračovat budeme například Doctorem Strangem či Transformery. Toto okénko zakončí samozřejmě bleskovky, kterých je dnes mnoho. Vše je připraveno, tak pojďme číst.

Knihy Dobrovský

Teaser na Logana se ptá - "Kde jsou všichni mutanti?"

Režisér filmu Logan, James Mangold, odhalil nový obrázek na Instagramu (konkrétně na profilu samotného filmu), který nám poskytuje jisté vodítko, pokud jde o příběh filmu. 

Na obrázku můžeme vidět naškrábaný (nějakým ostrým předmětem) text v místě, které velmi nápadně připomíná něco jako koupelnu. Nejdůležitější je ovšem samotný obsah textu, který hlásá: "Kde jsou všichni mutanti?" Vzhledem k tomu, že se film odehrává v blízké budoucnosti, tak by se mohlo jednat o další katastrofický scénář pro celý mutantský druh. V komiksu jsem se mohli dočíst o několika alternativních budoucnostech, ve kterých byli mutanti vážně napadeni či na samém pokraji vyhynutí. 

Film Logan se objeví v kinech 3.3.2017.

 

Noční Andělé a origin Zenzi

Wakanda je africká země a domov Black Panthera, jedná se o nejsofistikovanější a technologicky nejvyspělejší národ na planetě Zemi. Vliv této země sahá napříč celým Marvel Universe a Marvel nám předloží novou sérii, která se bude hlouběji věnovat tomuto zajímavému národu. Série se bude jmenovat Black Panther: World of Wakanda a první číslo bude mít na starost velmi úspěšná dvojice - Ta-Nehisi Coates a Brian Stelfreeze.

Na sérii bude dále pracovat třeba scénáristka Roxane Gay (Bad Feminist, An Untamed State) nebo kreslířka Alitha E. Martinez. Ženy by měly mít na starost milostný příběh, který bude stejně něžný jako brutální. Hlavní představitelkami tohoto příběhu budou Ayo a Aneka, které můžeme znát jako Midnight Angels - jsou to mladé ženy, které se připojily k Doře Milaje, aby se staly elitními bojovnicemi chránícími korunu. Co se stane, když od vás váš národ vyžaduje vaše srdce a mysl ale vy jste to již dali někomu jinému?

První sešit Black Panther: World of Wakanda bude obsahovat i deseti stránkový origin postavy Zenzi, která je vůdcem skupiny The People. Tato skupina způsobuje velké nepokoje ve Wakandě. TChalla si myslí, že ví, kdo je Zenzi a jak přišla ke svým schopnostem, ale ve skutečnost neví zdaleka všechno.

Komiks vyjde 9. listopadu a podepíše se na něm Gay, Harvey, Marzinez, Richardson a Coates.

 

Snyder & Capullo se opět spojí pro letní event v roce 2017

Nejplodnější (a pravděpodobně nejpopulárnější) tvůrčí tým u DC v éře New52, který měl na starost Batmana, Scott Snyder a Greg Capullo, se brzo vrátí. Když v roce 2015 Capullo odešel od kreslení Batmana, aby se mohl věnovat vlastnímu komiksu, tak oba svorně tvrdili, že se jednou znovu sejdou, aby psali ještě větší DC příběh. No a Snyder právě potvrdil, že tato chvíle nastane v létě 2017, kdy budou psát hlavní DC událost, ve které bude opět jednu z hlavních rolí Batman.

"Ano, budeme dělat velký letní event příští rok, příští léto," řekl Snyder na New York Comic Conu. "Bude to hodně zaměřené na Batmana a bude to hodně RocknRoll."

Snyder bohužel nemohl poskytnou nějaké větší podrobnosti. Ovšem samotnou dobrou zprávu je, že se Capullo vrátí přesně tak, jak Snyder sliboval, když kreslíř dvojici opustil, aby se mohl společně s Markem Millarem věnovat jejich vlastní sérii Reborn.

 

Potitulkovka Doctora Strange?

Marvel je profláklej tím, že jeho filmy nabídnou dva náhledy někam, kam toto studio diváka časem dovede. ComixZone zná obsah obou potitulkovek Doctora Strange, který má svou premiéru již příští měsíc.

První potitulkovka nám ukáže Lokiho a Thora. Ten potřebuje Lokiho pomoc k tomu, aby našel Odina, který je pravděpodobně na zemi. Doctor Strange řekne, že jim s hledáním také pomůže ale pod podmínkou, že všichni nadobro pustí planetu Zemi.

Druhá scéna nabídne novou postavu, kterou hraje Benjamin Bratt. Není to superhrdina, ale umí kouzlit a pomocí magie také léči. Tato postava příjde za Baronem Mordem, ze kterého se díky této potitulkovce stane záporák. Nebo to aspoň potitulkovka naznačuje jelikož je Baron Mordo naštvaný, že právě Strange se stal Sorceror Supreme. Naštvaný Mordo jen říkne "Existuje příliš mnoho kouzelníků".

Jak už jsem řekl, Doctor Strange vletí do kin již z kraje příštího měsíce. Všichni očekáváme první filmové okénko tohoto legendárního kouzelníka Marvelu a věříme, že bude film stejně povedený, jako všechny dosavadní Marvelovky. Samotný režisér prozradil, že tenhle film, bude vážnější a mnohem temnější, než všechny předchozí Marvelovky, takže kdo ví, co přesně dostaneme. 

 

Transformers Last Knight 

Michael Bay, který nad Transformeřími snímky drží velmi přisný dohled, se nechal slyšet, že v novém filmu opět uvidíme Johna Turturra a Johna Goodmana, které známe již z dílů předchozích. V době tohoto rozhovoru se zrovna dotočilo ve Velké Británii a produkce se nyní stěhuje natáčet do Afriky a Indie.

Bay s Paramountem čelil velké kritice poté, co byl při natáčení použit Blenheim Palace, což je rodiště Winstona Churchill. Blenheim byl do tohoto filmu zakomponován jako velitelké ústředí nacistických vojáků a právě proto se natáčení nového Transformera trochu komplikovalo. Michael Bay se nad tímto faktem jen úsměvně pousmál a dodal, že když by kritici měli v rukou scénář, tak by nikdo z nich ani nepípl. Winston Churchill totiž bude v tomto filmu velkým hrdinou.

Bleskovky

 • Spin off Harryho Pottera bude mít pět dílů. Fantastická zvířata a kde je najít je velkolepá série navazující na Harryho Pottera. Od prvopočátku se plánovala trilogie. Nyn je ale plán takový, že se filmů natočí pět.
   
 • Predator obsazuje dalšího herce. Tímto hercem ale není žádná hollywoodská hvězda, nýbrž nováček jménem Boyd Holbrook, který si zahraje také ve třetím Wolverinově snímku.
   
 • Druhá série  Ash Vs. Evil Dead je veleúspěšná. Na Rotten Tomatoes je kritiky ohodnocená na 99%.
   
 • WB zarezervovalo dva datumy pro své DC snímky. Zatím není určeno o jaké snímky se jedná ale pravděpodobně půjde o Batmana a dalšího Muže z ocele. Batman by měl do kin vrazit 27.9.2019 a sequel Man of Steel až 7.2.2020.
   
 • Ewan McGregor je otevřen nápadu natočit dva spin off snímky o Obi-Wan Kenobiho, kterého si ve Star Warsech zahrál
   
 • Scarlett Johansson prozradila, že sólovka Black Widow je rozhodně možná a dokonce s ní Disney na toto téma nejednou jednalo. Herečka dokonce prozradila, že by se v případném filmu měla Natasha podívat do rodného Ruska.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz