Gantz 12

3. října 2016 Padawan Diskuze (0)
Gantz 12

Pokračování Gantzu je tu a masakr, kterým byl zakončen předchozí díl, bude pokračovat…

Knihy Dobrovský

I když je to u Gantzu zatím výjimkou, tak se nám konečně dostane namísto nových otázek i pár odpovědí na vzniklé záhady. Konečně se nám odhalí, proč má Izumi tolik vědomostí o Gantzu.

Izumi je totiž jeden z bývalých vojáků, které Gantz posílal na své mise eliminovat emzáky a evidentně se mu podařilo vysvobodit získáním stobodového skóre. Ale namísto toho, aby si Izumi cenil své druhé šance na normální a spokojený život, jeho srdce prahne pouze po tom, aby se do Gantzu vrátil.

Jelikož Gantz je od počátku sadistická a zvrácená entita, tak Izumimu jeho přání splní, ale na oplátku si žádá další nové rekruty, které nelze zverbovat jinak než smrtí. I když budu trochu přeskakovat, tak je jistě všem jasné, že Izumimu se jeho plán splní a nový tým na likvidaci vetřelců je na světě.

Příběh se nám tak vrací opět do zajetých kolejí, tedy setkává se nám skupina lidí zamčená v bytě, v jehož středu leží masivní černá koule. Po chvilce všichni zjistí, že místo posmrtného života mají druhou šanci si vybojovat svůj život lovením mimozemšťanů. Opět se nám tu sešla zajímavá rozličná partička.

Kromě Kurona a Izumiho zde máme pár dalších známých tváří, konkrétně siláka Daizaemona a dvojici telekinetiků Sakuraie a jeho senseie. Z nových rekrutů stojí za zmínku modelka Reiko, poměrně odvážný stařík Suzuki a potom parta afroamerických „niggas“, kteří neumí ani žblept japonsky. Jejich cíl je jako vždy jasný, eliminovat emzáky, tentokrát majících podobu dinosaurů.

Jak jsem psal v popisu děje, tak tenhle svazek nám navádí příběh zpět do starých kolejí, tj. klasickému briefingu a následnému vyslání týmu do terénu. Stejně jako v předchozích dílech je celkem zábavná ta klasická pasáž, kdy si noví rekruti stále neuvědomují, že jim jde o život a než přijde na řadu první oběť, berou vše na lehkou váhu.

Tudíž už z počátečního chování nových postav lze odhadovat, kdo se dožije dalšího svazku. Na tuhle sestavu jsem však obzvlášť zvědavý, jelikož oproti těm předchozím jsou zde opravdu zajímaví členové. Určitě nejsem sám, kdo hoří zvědavostí vidět v akci Izumiho, jakožto veterána Gantzu, stejně tak i Daizemona, který i bez posilovacího obleku má takřka nadlidskou sílu.

Největším černým koněm je však telekinetik Sakurai, protože nadpřirozené schopnosti byly doposud výhodou pouze mimozemšťanů. K jejich umu si zde minimálně přičuchneme, protože plný potenciál jejich síly očekávám až tak za dva, tři svazky. I když je tu hodně nových charakterů, nemůžeme zapomínat na staré známé, resp. na Kurona.

Kurono, který se od začátku série vyšvihl z přizdisráče na solidního badasse, nám však začal opět vyměkávat. Ovšem uvidíme, co s ním udělá návrat do akce, zejména také proto, že bude mít oproti ostatním značný hendikep.

Svazek si ponechává dynamické tempo, které započalo již v předchozím dílu, takže není problém jej přelouskat na jedno přečtení. Už z popisu děje je jasné, že zde bude převládat akce nad příběhovým posunem a rozřešením záhad. 

Verdikt

Podtrženo, sečetno…dvanáctý Gantz nás vrací do původní zápletky, tentokrát s novými postavami, které však mají oproti těm předchozím značně nadupanější potenciál. Přestože jej v tomhle díle ještě neprojeví naplno, určitě se máme, na co těšit. Za mě kladné hodnocení.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

Padawan
Padawan

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz