Nejmocnější hrdinové Marvelu 003: Wolverine

2. října 2016 S4TW Diskuze (0)
Nejmocnější hrdinové Marvelu 003: Wolverine

Wolverine je postava, kterou zná snad každý komiksový fanoušek a není divu, bezesporu se jedná o jednu z největších postav Marvelu. A dokonce i u nás jsme měli díky UKK možnost číst takové pecky s tímto hrdinou, jakou jsou komiksy Projekt X, Zrození nebo Starej dobrej Logan. Otázkou je, jestli i Hon na Mystique od Jasona Aarona (který je také mimochodem jeden z nejdůležitějších spisovatelů v Rosomákově historii) je stejně tak dobré čtivo, ne-li lepší. Na to se vám pokusí odpovědět trojice Elhonzo, S4TW a jardoom.

Knihy Dobrovský

Elhonzo

Aaron měl na Wolverinovi docela plodné období. Napsal s ním několik super příběhů a celkově té postavě dobře porozumněl.

NHM nám teď dává možnost přečíst si jeden z těch prvních příběhů. Na konci příběhu Messiah Complex (super příběh mimochodem, doporučuji) Mystique zradila X-meny. To se samozřejmě nelíbí Scottu Summersovi a už vůbec ne Loganovi. Jak se díky příběhu dozvíme Wolvie a Raven se spolu znají už skoro jedno století. Když tedy Cyclops Logana pošle aby se Mystique zbavil, tak nic nenamítá. Tím začíná hra na kočku a na myš, kde Wolverine Mystique nahání přes půlku Blízkého východu a do toho je ještě propleten příběh z jejich minulosti. 

Jak jsem už říkal Aaron Wolverinovi rozumí. Je tedy psán tím správným drsňáckým stylem, kdy to sice vypadá že mu může celý svět políbit adamantiový zadek, ale hluboku uvnitř je to klaďas. Příběh má správné tempo, není tam žádná vata a vybroušené dialogy tomu dávají korunu.

Kresbu obstarával Ron Garney který sice není moc známý, ale určitě se na něj dobře kouká. Akční scény zvládá na jedničku a násilí nikdy nepůsobí nijak přehnaně. U Wolverina pak s Aaronem ještě zůstal, takže pokud vás to chytlo, věřte že je tu možnost nášupu. 

Opět velký palec nahoru za bonusy. Kromě prvního (oficiálního) výskytu Wolverina na stránkách Incredible Hulka je tu i několik dalších stránek z Wolverinovo historie, jeho kostýmy apod. . Tohle je za mě největší plus oproti UKK.

9/10

S4TW

Wolverine je typickou postavou, kterou si oblíbí téměř každý. To je asi hlavní důvod, proč jsem snad nečetl komiks s touto postavou, který by mě nebavil. Ba naopak, většina z nich byla parádních komiksových jízd plných násilí a zběsilosti. Tudíž jsem čekal i to samé od tohoto komiksu...

Obligátně začnu úvodním starším sešitem, který... se docela povedl. Přeci jen začínat svoji komiksovou kariéru tím, že se pustím do křížku s Hulkem, to je antré jako svině. Tento souboj měl koule a jednalo se o slušnou melu, vlastně tu o nic víc nešlo. To okolo Vendiga mě moc netáhlo a spíš mě to otravovalo, nic zajímavého či chytrého. Ale jak říkám, souboj Hulk vs. Wolverine, to jsem si užil. Kresba průměr. Původní vzhled Wolverine je sice srandovní, ale my můžeme děkovat bohu, čí spíše Gilu Kaneovi, že se vzhled maličko poupravil.

Hlavní příběh je... prostě jsem čekal víc. Jako ano, Wolverine tu zase hláškuje, mlátí a rasí všechny okolo a do toho všeho si vyříkává opět nějaké účty tak, jak to umí jen on, ale hlavní zápletka mi prostě přijde slabá a takový neslaná, nemastná. 

Naopak se mi líbí zasazení na blízký východ, což tomu dodalo takovou zajímavou atmosféru. Ale pěti sešitové honění se za Mystique, kdy to je pořád na jedno brdo - Logan nejdřív hledá, pak chytí stopu, pak se semele bitka, pak je nějak ošálen či zrazen a Mystique zase unikne a takhle dokola. Na druhou stranu jsou tu fragmenty z minulosti, kdy se Wolverine seznámil s Mystique a to je pravý opak, to mě bavilo mnohem víc, je to zajímavější a chytlavější příběh a kdyby to celé bylo jen o tom, tak by se najednou jednalo o super komiks.

Když jsem knihou jen listoval, tak jsem si říkal, že kresba je taková divná. Ale po první sešitu jsem jí takzvaně přišel na chuť. Nesnaží se být za každou cenu realistiká. Sice některé obličeje postav jsou prapodivné, ale zase má svojí atmosféru. Především díky inkerovi.Takže lehčí nadprůměr. 
Finálově prohlašuji celý komiks za lehčí nadprůměr, ale o žádnou bombu se nejedná. Pokud se chcete s Wolverinem seznámit, tak v rámci UKK vyšly daleko lepší příběhy. Pokud jste již fanoušci, tak si na tomto komiksu něco najdete.

6/10

jardoom

V nejmocnější hrdinech Marvelu to začíná svištět a tak se díky třetí knize dostalo na nejznámějšího mutanta a X-Mena. Přichází Wolverine a jeho svazek připravil čtenářům parádní čtení, které vám ukáže kousek historie a nabídne i příběh, jehož kvalita vám dá jasný impulz, který vás donutí číst Wolverine dál.

V UKK bylo Wolverinů dost a vše bylo velmi kvalitní čtení. Tohle není vyloženě terno, ale řekl bych, že rozhodně nemůže urazit žádného Marvelofila. První příběh s Hulkem je něčím, co jsem přesně chtěl. Je to sice pitomé, ale je to kus historie a o tomhle tato série je. Člověka to trochu naplní nostalgickou náladou, ale musím říct, že se zázrak jinak nekoná.

Hlavní příběh knihy je ale přesně tím, co Wolverina dělá Wolverinem. Scénář vás provede příběhem tak rychle, že pár krát mrknete a je konec. Neustále vás vodí sem a tam, tam a sem a vy pořád nemáte dost. Opravdu to odsýpá a Aaron opět předvedl, jak nadaný je to autor. Na co sáhne, to sklízí úspěchy a Wolverine v jeho rukou vypadá opravdu zajímavě.

Scénář ale není tím, co by komiks úplně vyneslo do oblak. Skvělé je to, že kresba komiks posouvá přesně tím správným směrem. Jelikož je tohle akční superhrdinská mela, šlo vlastně jen o tom, jak svižný bude mít tah a jak zvládne akci. Za mě to zvládl na jedničku a musím podotknout, že mi to připomíná Ultimatní X-Meny a ty já měl rád.

Pokud to takhle půjde dál, nabídne tato série mnohem víc, než UKK. Snad jsem to nezařekl, protože se mi opravdu líbí to, kam to zatím směřuje.

8/10

Verdikt

Celkové hodnocení

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku