Útok Titánů 8

23. září 2016 jardoom Diskuze (0) 1 palec
Útok Titánů 8

Tak nějak si začínám zvykat na to, že aktuálně vydaný Útok Titánů recenzuji těsně předtím, než výjde další svazek. Ono to tím pádem vypadá spíš jako reklama na nový díl. Ať to je jak chce, důležité je, že mě tato série pořád láká a já mám tedy důvod k jejímu čtení lákat vás. Jak na tom tedy je tento díl?

Žánr

Akční, manga

Příběh

Po nezdařené misi, ve které měl Eren s průzkumníky zajmout inteligentní Titánku, se Eren dostal do rukou vojenské policie a ta měla rozhodnout o jeho dalším osudu. Eren má ale přátele, kteří se ho snaží osvobodit a však jejich plán narazí na problém, který se jmenuje Annie Leonhart. Tato nenápadná osůbka je totiž onou inteligentní Titánkou. Tato žena je tou, jenž zradila vlastní druh.

O komiksu

Musím uznat, že Hadžime Isajama je mistr svého řemesla. On opravdu v každé knize ví, jak vás překvapit a je zvláštní, jak si tento autor umí neustále nechávat otevřená všechna zadní vrátka. Nevím, zda se tomu vůbec dá říkat zadní vrátka, jelikož vy vlastně ani nevíte, že nějaké vůbec existují.

Tentokrát Hadžime nesází na moc akce, i když se ji samozřejmě nevyhneme. Tentokrát to ale bylo převážně o zvratech, které jsou zde mnohem působivější, než ve všech předchozích dílech.

V tomto díle už autor nemohl chodit kolem horké kaše a prostě musel prozradit, kdo že ta titánka je. Pozorný čtenář už to věděl ale jméno padlo až teď. Odtajení její identity se dočkáme téměř na začátku, což je skvělý tah, jelikož poté se začne dít tolik věcí, že se čtenář nestačí divit, jak rychle se mění situace a pak mu svazek připadá krátký. Není to ale jen o titánce či hlavním hrdinovi. Zde je to hodně o společnosti, což tuhle sérii opět obohacuje.

Díky těmto "vedlejším" okolnostem, které do hlavního příběhu zasahují, se série rozrůstá a má větší rozsah. K tomu všemu opět autor připravil ten nejlepší možný konec a tak se zase na další díl prostě musíte těšit.

Nechci moc spoilerovat, takže samozřejmě neprozradím nic, co by vám mohlo čtení narušit, rozhodně ale nemůžu neříct, že vše, na co sázíte, je úplně jinak a nebezpečí číhá i v tom nejbezpečnějším místě, které vám autor od první knihy ukazuje.

Verdikt

Pokud dychtíte po akci, tak si tuto knihu moc neužijete. Pravdou ale je, že akce již bylo dost a tento svazek i tak pár pěstí nabídne. O to víc je ale v komiksu důležitých momentů, odpovědí a dalších otázek, což opět posouvá sérii kupředu mílovými kroky a připraví tak dalšímu dílu mnohem lepší půdu pod nohama.

8/10
Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší a zároveň největší komiksové nakladatelství v ČR. Už mnoho let poskytuje českým čtenářům světové komiksy česky a vydává svůj vlastní magazín Crew2 zaměřený na budování povědomí čtenářů o komiksech. Do pozornosti veřejnosti se také každoročně dostává svým vlastním festivalem Crwecon.

Pokud se Vám článek líbí, dejte palec nahoru.

Celkem 1 palec
RATing autora 24.9%

To se libí - spiderbat

O autorovi

jardoom
jardoom

Lidé nechápou, proč v dnešní době čtu knihy. Smějí se mi, že nežiji svůj život a hledím na cár papíru. Jenomže neví, že to dělám proto, abych během svého života stihl prožít životy tisíců.

Sdílet článek

Článek týdne

Nejmocnější hrdinové Marvelu 058: Jessica Jonesová

Nejmocnější hrdinové Marvelu 058: Jessica Jonesová

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku