Podzim 2016: Comics Centrum

18. září 2016 Morzael Diskuze (6)
Podzim 2016: Comics Centrum

Počasí potemnělo spolu s letními úsměvy všech školou povinných. Vrátil se nám školní rok a s ním je tu pomalu i podzim. Ale ne všechno je na tomto období negativní. Po nakladatelsky vlažnějším létě nažhavili velcí komiksoví hráči opět své tiskárny a začínají na nás útočit sadou zbrusu nových kousků.

Knihy Dobrovský

Pojďme se jako první mrknout do tábora Comics Centra. Jejich frontální útok dostali na povel Richard Corben a milovník černých kocourů, havranů a kyvadel, Edgar Allan Poe se svým komiksem - Duchové mrtvých.

Sbírka povídek a básní Edgara Allana Poea převedených do komiksu mistrem hororu a členem Síně slávy Willa Eisnera Richardem Corbenem. Corben se znovu a znovu navrací ke svým oblíbeným básním a příběhům, přičemž v každé ze svých prací předkládá čtenáři svou originální vizi, nový způsob, jak interpretovat a chápat Poeova témata. Kniha je vrcholnou ukázkou spojení Corbena s Poem, brilantním vyjádřením jejich vzájemného vztahu. Zahrnuje adaptace pěti básní a devíti povídek, které jsou všechny corbenovsky barvité.

Pokud máte rádi netradiční kresbu a temné povídky mistra detektivních příběhů a hororů E. A. Poa, tak si komiks už dnes můžete dopřát na stránkách Comics Centra. Za 224 stránek v pevné vazbě tam dáte 419 Kč.

Goon Na přání

Nebylo by to Comics Centrum, kdyby ve hře nebyla edice Na přání. Do čela se tentokrát netradičně staví Goon a dokonce i s alternativní obálkou.

Do zločinného podsvětí vstupuje nový tajemný hráč a začne Goona postupně připravovat o jeho vliv systematickým odřezáváním jeho obchodních partnerů, informátorů i spojenců. Goon ve snaze dostat organizovaný zločin zpět pod svou kontrolu, je pronásledován vzpomínkami na nejtemnější okamžiky svého života, kdy utrpěl šrámy na těle i na duši a kdy se jeho srdce proměnilo v kámen.

Protože Goona stvořila Čínská čtvrť.

Zbývá poslední týden, kdy si můžete jednu z verzí (nebo obě) šestého Goona předobjednat na stránkách Comics Centra. Klasicky je třeba objednání více jak 500 kusů, aby nám komiks mohl ozdobit poličky. Cena je standardních 399 Kč (které nemusíte platit předem) za knihu v pevné vazbě s přebalem. Pokud do 25.9.2016 stihne komiks objednat dostatečné množství lidí, dočkáme se Čínské čtvrti 1.11.2016.

Titáni útočí

A pokud je na vás Goon malý kalibr, připravilo si Comics Centrum přímo dělostřelectvo. Jejich pověstné monstr bichle doplní další titán ze světa Artefaktů Image Comics – Darkness.

Velkoformátová kniha o 640 stranách, obsahuje prvních 25 sešitů velmi úspěšné série Darkness. Druhý svazek z tajuplného světa Artefaktů, ve kterém se k Witchblade přidávají další elementární síly – Darkness, Angelus a Magdalena.

Pro mafiánského zabijáka Jackieho Estacada byly jeho jedenadvacáté narozeniny požehnáním i prokletím zároveň. Stal se totiž nositelem elementární síly Darkness. Ta umožňuje tomu, kdo jí vládne, vstupovat do jiných dimenzí a ovládat místní démony. Síly dobra celého světa se spojí, aby bojovaly proti zlu, které Jackie a jeho dar představují. Má to ale jeden háček, tentokrát... jsou to ti špatní.

Kniha u nás vychází s alternativní obálkou, která nebyla dosud publikována.

Pro seznámení s tímto titulem Vám tentokrát v ukázce níže přinášíme celý první sešit.

Svazek obsahuje:

- 25 prvních sešitů série Darkness

- 640 barevných stran

- unikátní číslo výtisku

- speciální stranu se jmény všech kupujících

Předprodej tohohle unikátu trvá do 30.10.2016 a musí získat alespoň 300 předplatitelů. Za cenu 2200 Kč si ho můžete objednat pouze na stránkách nakladatele. Pokud vše dopadne dobře, dorazí vám Darkness Kompendium: Kniha 1 domů ještě před Vánoci někdy v první polovině prosince.

A dál?

Vám to ještě nestačilo? No, kdyby vám náhodou chyběly nějaké Zámky a klíče, tak se vykašlete na zámečníka, ale radši si tuhle skvělou sérii doobjednejte u Comics Centra, všechny knihy skladem! Tuhle parádní thrillerovou jízdu od Joe Hilla by byla škoda, nechat si ujít.

V edici Na přání se pak můžeme těšit na nový díl hellboyovské série Ú.P.V.O. a druhý díl série Grandville od mistra Bryana Talbota. Jenže ani tím s námi Comics Centrum neskončilo. Očarují nás totiž ještě komiksovou adaptací fantasy příběhu z pera Neila Gaimana, Kniha hřbitova. No a druhého dílu se letos má dočkat i skvělá Myší hlídka.

Slyšeli jste to? Ano, to vaše peněženka zasténala, protože z téhle podzimní nabídky si vybere fakt každý (několikrát). Přemýšlím, kterou banku bude nejlehčí vyloupit.

O autorovi

Morzael
Morzael

Na ComixZone hrdě zastávám funkci šéfredaktora. Na komiksy nemám vyloženě vyhraněný vkus, mám rád každé kvalitní dílo. Nejraději mám ovšem asi temnější horrorové a fantasy příběhy, rád si ale přečtu i dobrý noir. Své místo v mém srdci mají také superhrdinské komiksy, které rád čtu kvůli jejich poselství, o kterém pak s oblibou spekuluji a snažím se tyto myšlenky následně sumarizovat v mých zamyšleních.

Poslední příspěvky v diskuzi

arrow Offline
arrow 20/09/2016 (20. září 2016)
Goon už má 100%
Morzael Offline
Morzael 19/09/2016 (19. září 2016)
Souhlasím s Lukášem, podle současné situace bych si vsadil, že se vše vydá bez problémů :-) 
S4TW Offline
S4TW 19/09/2016 (19. září 2016)
Odpověd na #7133 příspěvek od TonyT
No jak neustále sleduju tak nám Goon horko těžko dobíhá do cíle a doufejme že úspěšné doběhne, ale Darkness se nějak zavratně nehýbe, pravda zbývá mu dost času, ale mám s toho takový dojem že tato série s Witchblade není takové terno jak si v CC asi představovali.
Goon doběhne, protože knihkupci objednávají na poslední chvíli, to tam potom naskáče... navíc si myslím, že když chybí 10-20-30 kousků, tak si to tam naháže samo CC :-), ale je to jen má domněnka... A knižnice podle mě poletí už jen z toho důvodů, že spousta lidí to vidí...
TonyT Offline
TonyT 19/09/2016 (19. září 2016)
Odpověd na #7134 příspěvek od jardoom
Darkness se nehýbe, jelikož je venku teprve 2 pracovní dny a počítají se jen zaplacené objednávky, takže není moc možné, aby to skákalo. Každopádně já mam třeba objednáno a zaplatím až si vzpomenu, nebo těsně před koncem :D a takhle to i u Witchblade udělalo dost lidí. Nebál bych se, že se tu Darkness nevydá. Goon je...
Jojo máš pravdu, už se to dnes hnulo :-) . Tak uvidíme.
jardoom Offline
jardoom 19/09/2016 (19. září 2016)
Darkness se nehýbe, jelikož je venku teprve 2 pracovní dny a počítají se jen zaplacené objednávky, takže není moc možné, aby to skákalo. Každopádně já mam třeba objednáno a zaplatím až si vzpomenu, nebo těsně před koncem :D a takhle to i u Witchblade udělalo dost lidí....
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku