Lobo vs Maska a další řežba

18. září 2016 Radek Bouřil Diskuze (0)

Jako Tom & Jerry nebo jako Laurel a Hardy...a na konci obrták Obrptáka Dicka v krabici

Lobo vs Maska a další řežba

Crew nám všem udělala obrovskou radost a dotlačila se k dotisku legendárního crossoveru Lobo versus Maska. První vydání vyšlo v roce 2004 a není tomu tak dlouho, kdy se na Aukru cena prvního výtisku nezřídka přehoupla hezky přes litřánka. Ještě, že jsem si počkal, radost má i moje šrajtofle.

Knihy Dobrovský

Větší hovadinu než tuhle knížku asi do ruky nevezmete. Je to od začátku až do konce úplně absurdni groteska. Šílená jízda, kterou asi nejlíp ilustruje to, co teď dělám. Vybral sem si pár náhodnejch stránek, abych zjistil, jestli se mi podaří na každý stránce najít nějakou kravinu a vono jo!

První náhodná stránka

Hlava Loba a Masky proti sobě bojujou zbraněma, který držej v jazycích a v tom okamžiku Maska zjistí, že vlastně na nějakou přiblblou regeneraci žádnej čas nepotřebuje.

Druhá náhodná stránka

Maska v podobě zelenýho King Konga drží v hrsti Lobáka a řve na něj něco opičácky, zatímco se čtenářem sdílí svá niterní muka a touhy duše uzavřené v těle monstra.

Třetí náhodná stránka

Lobo s maskou na ksichtě začne podezírat maňáska na svý ruce, že ho chce podělat o prachy. Tak si radši tu haksnu odkouří, aby se nemusel s nikým dělit.

Čtvrtá náhodná stránka

Naváděnejma střelama se kámoši chtěj dostat na kobylku největšímu husťákovi ve vesmíru a vono PRÁSK do Loba jednou...a podruhý...i potřetí...a Maska to sleduje v tom svým pitomým ohozu se žlutejma kalhotama naraženejma až pod kozy.


Je pravda, že když jsem to četl poprvý, tak jsem byl krapet mladší a bavilo mě to o trochu víc, ale ani po těch letech to moc neztratilo. Vlastně mě tam překvapila jedna věc. Pamatujete si na příběh Lobo/Hitman, kterej byl v povídkovejch Pár vražd navíc? Tak tyhle dva příběhy kreslil stejnej člověk, Doug Mahnke, kterej dlouho dělal právě na Masce. Kresba je fakt super. Barevná, detailní...nezapomeňte si všímat, co se děje jednotlivejm postavám v hromadnejch bitkách a pobavíte se.

Takže to bysme „recenzi“ toho, co tu je už dvanáct let, měli za sebou a já se nakonec můžu zastavit u bonusovýho příběhu, kerej objevíte úplně na konci. Je to příběh o tom, jak se Lobo dostane za katr a celej krásnej masakr nápravného zařízení směřuje k nevyhnutelné konfrontaci Velkýho šéfa a tajemstvími opředeného Obrptáka. Příběh kreslí Rafa Garrés a jeho ztvárnění Loba mi k tý postavě sedí mimochodem víc, než to od mýho miláčka Simona Bisleyho. Vypadá tu jak nějakej umaštěnej fanoušek Slayeru. Super!

Verdikt

Pro mě to byla vlastně startovací knížka pro Lobáka. Tenhle crossover je vlastně dobrej i tím, že se rámců vlastních postav docela dost drží, nikam je neposouvá a hlavně se Grant (Lobo) a Arcudi (Maska) nesnažej jejich série překonat. Tuhle knížku doporučuju i teda jako startér jak pro Loba tak i toho zelenýho Ferdu. Tyhle postavy fakt nemaj nic, co by si člověk mohl vyspoilovat.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

Radek Bouřil
Radek Bouřil

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku