Ohlédnutí #33/2016

11. září 2016 S4TW Diskuze (0)
Ohlédnutí #33/2016

Ani tuto neděli nebude naše Ohlédnutí chybět. Dnes vám naše klasické redaktorské duo S4TW a jardoom řekne, co si myslí Mel Gibson o superhrdinských filmech, dále se podíváme na novou DC postavu, která se dočká hrané podoby a chybět nemůžou ani novinky o Batmanově sólovce. Tohle byl jen ždíbek toho, o čem dnešní Ohlédnutí je, takže číst, ať vám nic neunikne.

Knihy Dobrovský

Tvůrci Deaths Head se znovu spojili pro vlastní titul

Deaths Head možná nebudou součástí "All-New All-Different Marvel" obnovy, ale jeho tvůrci, Simon Furman a Geoff Senior si již stejně vybrali vlastní cestu k návratu, díky webovému komiksu, To The Death, který bude navíc jejich vlastním.

Zasazen je do roku 2647, kdy se Zemi velmi rychle krátí čas. Korporace doslova vysály zdroje planety a entita známá jako Tri-Corps ovládá vše v zemi. Vysoce kvalifikovaný tým se rozhodne tuto korporaci sejmout a obnovit naši planetu.

Furman a Senior jsou oddaní stoupenci britské školy komiksu, kdy je navíc Furman považován za jednoho z nejvýznamnějších a nejplodnějších spisovatelů Transformers všech dob. S komiksem To The Death se tento tým tvůrců dává znovu dohromady, aby ponořili své fanoušky do nového webového komiksu, který nám přinese pořádné sci-fi, na které jsme byli zvyklý u 2000 A.D. nebo Heavy Metal. Na Kickstarteru se dokonce objevil kampaň na prequel k tomuto komiksu, který byl dal čtenářům širší pohled na tento svět.

Komiks začal vycházet 10. září.

 

Flashův otec bude Dr. Manhattan?

Billy Crudup právě jedná o tom, že by si zahrál Henryho Allena, otce Barryho Allena, v nadcházejícím DC filmu The Flash. Crudup si již zkusil komiksovou roli jako Dr. Manhattan ve filmu Watchmen z roku 2009 od Warner Bros. Zajímavostí ještě je, že tento film režíroval Zack Snyder.

Pokud se Crudup skutečně stane hercem filmu The Flash, tak se připojí k Ezrovi Millerovi (Barry Allen/The Flash) a Kiersy Clemonsové (Iris West). Film bude každopádně režírovat Rick Famuyiwa.

Premiéra filmu The Flash je naplánována na 16.března 2018.

 

Mel Gibson o superhrdinských filmech

Kritika filmu Batman v Superman: Dawn of Justice je opravdu veliká, ale pořád jí není konec. Tentokrát se ke kritice přidal herec/režisér Mel Gibson, který kritizoval i superhrdiny obecně a servítky si opravdu nebral.

K Batman v Superman řekl: "Je to kupa hove*. Nejsem fanouškem. Víte, jaký je rozdíl mezi skutečným superhrdinou a komiksovým superhrdinou? Skutečný superhrdina nechodí ve spandexu." Tohle řekl Gibson na tiskové konferenci pro jeho nový film Hackasaw Ridge. "Já vám nevím. Spandex musí být drahý."

"Dívám se na ně a přitom se drbu na hlavě. Jsem tím opravdu zmatený. Myslím si, že v tomhle žánru je spousta odpadu, ale možná, kdybych udělal jednu z těch věcí se zelenou maskou, tak to cítím jinak," řekl. "Myslím si, že by to šlo udělat za méně... Utrácejí nehorázné sumy peněz, 180 miliónů dolarů a více, já nevím, jak to vydělají zpět poté, co je navštíví daňaři a půlku dají vystavovatelům. Zajímalo by mě, kolik skutečně stál Batman v Superman oproti tomu, co přiznali." 

Gibson se dokonce jednou objevil v superhrdinském filmu, i když se jedná o sci-fi veterána mezi filmy, když zahájil svou kariéru jako Mad Max. Robert Downey Jr. dokonce jednou prohlásil, že kdyby čtvrtého Iron Mana režíroval právě Gibson, tak u něj zůstane.

Ale Gibson jen nehejtí superhrdinské filmy, začátkem toho roku řekl, že filmy Guardians of the Galaxy a Iron Man si užil.

"Některé z nich jsou dobré. Některé z nich jsou docela legrační... Guardians of the Galaxy. Nebo první Iron Man," řekl Gibson. "A některé z nich jsou krokem zpět. Mám na mysli, že je nemůžete sledovat pětkrát od začátku, jako Spider-Mana... Ale znovu, já si myslím, že všechny tyto filmy trpí, protože lidé nejsou schopni natočit je svým jménem. Dneska je to jiný druh podnikání." 

Tak to jen tak pro pobavení, ale jak se říká - na každém šprochu pravdy trochu.

 

Booster Gold 

Superhrdinů prý není nikdy dost a proto se nyní dostal do povědomí další superhrdinský projekt, který by na stříbrných plátnech či v televizi oživil hrdinu Booster Golda. Konkrétně se o tento projekt zajímá opět Greg Berlanti, který stojí az celým seriálovým DC univerzem od CWtv a nyní plánuje další projekty, které by se do tohoto univerza připojily.

Sám Berlanti ale říká, že by byl Booster Gold samostatnou jednotkou, která nebude součástí DC cinematic univerza a ani toho seriálového od CWtv. Říká totiž, že neexistuje žádná pojivová tkáň, která by tohoto hrdinu zakomponovala do filmů či seriálů. Tento hrdina je totiž zlodějem z budoucnosti, který ukradne super oblek a stroj času, díky kterému cestuje v čase a hraje si na hrdinu.

Tato postava je ale trochu svérázná a aby se dal zachovat její duch, nesměla by se použít v žádném s nyní rozjetých vesmírů, jelikož by tam prostě nepasovala. Berlanti tedy tohoto hrdinu naprosto odřízne a natočí ho naprosto samostatně.

 

Civil War na vaší zdi

Srdcaři a podobně zapálení fanoušci si jistě zdi jejich pokojů zdobí plakáty či obrazy s komiksovou tématikou. O soškách, figurkách či jiných suvenýrech radši ani nemluvím. Co takhle si nechat namalovat epický obraz přímo na zeď? Britský umělec Dave Paget se rozhodl, že si jeho zeď ozdobí parádním obrazem z filmové Civil Waru. Sám Dave svůj výtvor komentuje s trochou vtipu.

"Tak po přibližně 160ti hodinách práce, 78ti hrncích kafe, 29ti čajích, dvou balících oplatků a balíku sušenek je koneně hotovo"

 

Deathstroke dalším soupeřem Batmana?

Po měření sil, ke kterému došlo v rámci Down of Justice, mezi Supermanem a Batmanem, si Batffleck zahraje v týmovce Justice League. V roce 2018 je plánována Batmanova sólovka, jejiž hlavní roli i režii obstará sám Affleck a aby toho neměl málo, tak s Geoffem Johnesem napíše i scénář.

Před několika dny Ben Affleck rozproudil krev v žilách všem fanouškům, jelikož na svém profilu na sociální síti zveřejnil video s testovacím snímkem Deathstroka. Toto video bylo sice v otřesné kvalitě, každopádně nám ukázalo, že se s Deathstrokem opravdu počítá a tím pádem se potvrzovala fáma která říkala, že se tento záporák v Batmanově sólovce opravdu objeví.

Nad obsazením se zamýšlelo mnoho lidí ale celý svět ukazoval na herce jménem Joe Manganiello, který se prý zůčastnil pohovoru právě s WB. Nyní se ale potvrdilo, že tento herec opravdu tohoto záporáka bude hrát a uvidíme jej v sólovce Batmana v roce 2018.


Bleskovky

  • James Cameron tvrdí, že sequely Avatara bude hlavně rodině Jakea a Neytiri. Ze Avatara se stane rodinná sága o přežití a boji s lidmi.
     
  • Chris Pratt o GotG2 "Má báječný scénář. Neříkám to s nadsázkou, ale tohle bude největší podívaná všech dob"

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku