Ohlédnutí #32/2016

4. září 2016 jardoom Diskuze (2)
Ohlédnutí #32/2016

Souhrn všeho, co internet v průběhu tohoto týdne vyplivl, najdete jako každý víkend v našem okénku zvaném Ohlédnutí, které pro vás připravuje dvojice S4TW a jardoom. V tomto týdnu se toho opět odehrálo hodně, takže vás nebudu šetřit a v článku najdete obrovskou várku informací, které odstartuje Netflixácká pecka Stranger Things a přes klasické zástupce od Marvelu a DC se dostaneme k filmovému traileru na hraného Maxe Steela, The Walking Dead game či Útok Titánů.

Knihy Dobrovský

Stranger Things pokračují

Seriálová senzace Netlixu, která vzdává čest všemu, co je svaté fanouškům Spielberga a Carpentera, se dočká pokračování. Toto pokračování dokonce uvidíme už příští rok a také se dočkáme o dvě epizody delší série. Tvůrci dokonce prozrazují jména samotných epizod a ty zní Madmax, The Boy Who Came Back To Life, The Pumpkin Patch, The Palace, The Storm, The Pollywog, The Secret Cabin, The Brain a The Lost Brother.

Děj pokračování se má odehrávat pouze rok po první sérii a nabídnout má také pár nových postav. Tvůrci toho prozrazují mnohem více. Děj seriálu se prý nebude odehrávat jen v městečku Hawkins a na druhé straně. Zdá se, že si uděláme zajížďky i jinam. Kromě toho opět uvidíme mnoho odkazů na kultovky a konkrétně prý půjde o práce Jamese Camerona.

 

Mulder a Scullyová ve stylu Stranger Things

Ještě předtím, než se vůbec Scullyová poznala s Mulderem, aby společně vytvořili X-Files (Akta X), tak objevovali mimozemské záhady a nadpřirozena na vlastní pěst. Jako děti.

Tento komiks míchá klasický styl X-Files s retro nádechem Stranger Things (nový a skvělý seriál) ponese název X-Files: Origins a přinese příběh sotva dospívajícího Foxe Muldera a Dany Scullyový. X-Files: Origins by se dali označit za takový Year One paranormálního vyšetřování, o kterém v té době, kdy komiks probíhá, nikdo ani nevěděl.

Komiks bude psát dvojice Jody Houser a Matthew Dow Smith, kterou doplní dvojice kreslířů, Chris Fenoglio a Corin Howell. Nutno podotknou, že autoři mají již v hlavě pokračování, které by se mohlo zaobírat obdobím, kdy byli oba aktéři na vysoké škole a jak jistě spousta z vás ví, tam se paranormálních věci děje více, než dost.

 

Stargirl debutuje v teaseru k Legends of Tomorrow

Na svět byl vypuštěn nový teaser k druhé řadě seriálu od stanice CW, DCs Legends of Tomorrow. Video nám prozrazuje některé věci, které se odehrají v nové sezóně, ale především nám představuje novou postavu, Stargirl, kterou si zahraje Sarah Grey.
Podívejte se sami:

 

Druhá řada seriálu DCs Legends of Tomorrow má stanovenou premiéru na 13. října na stanici CW.

 

Záhada MU odhalena

Minulý týden jsme vás informovali o tajemném projektu MU, které zveřejnil Marvel. Spekulace se sice moc nepotvrdili, ale i tak se dočkáme nového titulu, který ponese název Monsters Unleashed. Sérii bude psát Cullen Bunn, což se dalo očekávat. Asistovat mu bude hned několik umělců. Jasný byl Steve McNiven, ale další kreslíři jsou také velká jména - Salvador Larroca, Leinil Yu, Greg Land a Adama Kubert.

Žádné větší podrobnosti k této sérii nebyly dosud zveřejněny, ale samotný název série má již u Marvelu nějakou historii. Jméno Monsters Unleashed pochází z černobílého hororového magazínu, který Marvel publikoval v polovině sedmdesátých let. V tomto magazínu vycházely příběhy jako Man-Thing, Frankensteins Monster a další.

Monsters Unleashed začne vycházet na začátku ledna 2017.

 

Metallo v Supergirl

V druhé sezóně Supergirl se děje víc, než se možná očekávalo. Nejen že se obsadil Superman, kterému propůjčil svou tvář Tyler Hoechlin, ale také byl do seriálu obsazen Frederick Schmidt, který si zahraje ikonického záporáka Metalla.

Metallo by měl být vidět ve dvou či třech epizodách a samozřejmě bude chtít zavařit oboum kladným postavám z Kryptonu. Kdyby někdo nevěděl, kdo to Metallo je, tak nejspíš stačí říct, že je to nezranitelný cyborg, který má nadlidské schopnosti a proti Kryptoňanům, žijícím na naší planetě, používá Kryptonit.

Druhá sezóna Supergirl odstartuje 10. října na CW.

 

Thor, Loki a Odin na uniklé várce fotek

Během natáčení se častokrát stává, že pokud se točí mimo ateliéry, tak díky komparzistům a přihlížejícím unikne na internet velká spousta fotek či videí přímo z natáčení. Nyní se ale internetové komiksové portály točí kolem dvou fotek, které ukazují novou podobu kostýmů pro Lokiho, Thora a Odina.

Fotky jsou od jednoho jihokorejského fanouška, který se během natáčení vyfotil s těmito třemi herci a fotky ihned postnul na svém Instagramu. Fotky nechal Marvel okamžitě smazat ale jak už to na internetu bývá, okamžitě se to rozšířilo, takže už kolují po celém světě.

Někdo zase tvrdí, že je to chytrý tah od Marvelu, který na sebe tímto láká pozornost. Nám všem může být jedno jak to doopravdy je, jelikož nás zajímá pouze to, co na fotkách vidíme.

 

Black Lightning v hledáčku CW

Greg Berlanti, režisér který stojí za seriálovým univerzem CW, se nechal slyšet, že začíná pracovat na seriálové podobě komiksového superhrdiny Black Lightninga. Nejde ale o jeho připojení do Legends of Tomorrow či jeho samostatnou činnost v tomto univerzu, konkrétně by totiž mělo jít o drama sledující život jeho alterega.

Scénář má napsat Mara Brock Akil a jít by mělo o Jeffersona Pierce (pravé jméno Black Lightninga), který na stará kolena sleduje, jak všude řádí superpadouši, kterým šlapou na paty superhrdinové z Legends of Tomorrows. Vzpomíná na staré hrdinské časy a během toho je nucen postavit se tvrdé realitě života. Jeho dcera dospívá a v okolí jejich domu a školy řádí místní gang. Jefferson tak stojí před rozhodnutím, zda vzít spravedlnost do vlastních rukou či nikoliv.

 

Bleskovky

 • Jon Favreau je obsazen do snímku Homecoming Spider-Mana. Pravděpodobně tohoto režiséra/herce z Iron Maní trilogie uvidíme opět jako Happyho Hogana, který bude po boku Tonyho Starka, jenž se stal mentorem Spider-Mana.
   
 • Robbie Amell si zahraje ve scifi snímku od Netflixu, který nese název ARQ. Trailer napovídá, že půjde o snímek s podobnou zápletkou v časové smičce, jako tomu bylo u filmů Zdrojový kód či Na hraně zítřka (čerpající z japonské mangy All you need is kill). 
   
 • Původní Max Steel je figurka od Mattela, která si získala srdce mnoha klučích duší a proto se také dočkala mnoha animáků. Nyní se ale možná těší velké slávě jelikož se již nějakou dobu pracuje na hrané verzi, ke které nyní vyšel trailer.
   
 • Manga Útok Titánů neustále trhá rekordy. Nyní dosáhla na obrovský milník tím, že bylo vytištěno již 60 miliónů kopií.
   
 • Herní The Walking Dead od Telltale’s Games v prosinci odstartuje již s třetí sezónou, jejiž podtitul zní “A New Frontier“.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Poslední příspěvky v diskuzi

jardoom Offline
jardoom 04/09/2016 (4. září 2016)
Odpověd na #7096 příspěvek od Mouchal
Díky za super článek! Jinak taková maličkost, druhá série ST nemá o dvě epizody navíc oproti té první ale jen jednu (8 a 9 epizod), pokud vím. :)
Díky za upozornění, čekoval jsem více zdrojů a opravdu máš pravdu. Příště si informaci ověřím a nedám hned na první článek, který najdu.
Mouchal Offline
Mouchal 04/09/2016 (4. září 2016)
Díky za super článek! Jinak taková maličkost, druhá série ST nemá o dvě epizody navíc oproti té první ale jen jednu (8 a 9 epizod), pokud vím. :)
Minotaur.cz