Deskoherní smetiště 9/2016

9. září 2016 fm.tua Diskuze (0)
Deskoherní smetiště 9/2016

Vítejte u devátého, ano čtete správně, devátého deskoherního smetiště. Přehled o deskových hrách s pořadovým číslem 8 na těchto stránkách opravdu nenajdete. Červenec a srpen je čas dovolených, když jsem ze zaslouženého (a to nekecám) odpočinku dostal domů, přehoupl se již měsíc srpen do své druhé poloviny a vytvářet další díl smetiště nemělo smysl. Proto bylo více než logické, počkat na září a sesumarizovat dva měsíce informací do jednoho přehledu. Pojďme tedy na to.

Knihy Dobrovský

REXhry oslavily o prázdninách jedno takové malé (velké) jubileum. Od začátku svého působení na českém trhu nám přinesly něco kolem 40 her, což opravdu není málo. Jen tak dál hoši! 

Mezi novinkami tohoto vydavatelství se objevil Cirkus na kolečkách. Jedná se o karetku, která tak trochu herně napodobuje oblíbenou rodinnou hru Ticket to Ride. Cílem hráčů je sbírat vagónky se zvířaty a vytvořit tak nejdelší a nejhodnotější vlak. Hra se hodí a bude bavit zejména děti, ale užijí si ji i dospělí jako filler. 

Potrhlá záležitost Vúdú se dočkala svého reprintu a je opět k mání. Aby toho nebylo málo, v české lokalizaci vyšlo její rozšíření. Nově lze hru hrát až v 8 lidech a do partie se přidávají nidžové a lidojedi z pralesa. Že Vúdú nemůže být šílenější? Vězte, že může!

Jeden z větších projektů REXher, Blood Rage, se snad blíží do finále. Do Česka by měla dorazit v průběhu září finální krabice na potvrzení  kvality. Po schválení bude trvat přibližně 4 - 5 týdnů její přeprava do ČR. Hra proto dorazí v ideálním čase, kdy venku bude pošmurno a spousta příležitostí k dobývaní mýtického severu.
Koncem července se v české kotlině jásalo! Jak mnozí z vás jistě postřehly, tak hra českého autora Vlaadi Chvátila, Krycí jména, se může pyšnit titulem Spiles des Jahres 2016, nejprestižnějším herním oceněním světa. Ještě jste tuto párty hru nezkoušeli? Tak je potřeba to napravit. Proč byste si ji měli pořídit nebo minimálně zahrát? Recenze vám snad napoví.    

Populární edukativní hra, která podněcuje představivost malý i velkých, Příběhy z kostek, dostala po rozšíření s Batmanem a Mumínky další tématické kostky. Tentokrát si můžete své příběhy ozvláštnit s Doctorem Who, Scooby Doo či animovanými postavičkami z Looney Tunes.

V pořadí druhého rozšíření se v češtině dočkala hra podle počítačové předlohy, World of tanks. Expanze s podtitulem Poslední bitva přidává do hry obrněná vozidla Japonska nebo nové karty úspěchu.

Populární řada Smart Games se opět rozroste. Přibude například pro holčičky Červená Karkulka, kluky potěší Dinosauři - Tajemné ostrovy nebo Lovci duchů. 

V září se dočkáme lokalizované podoby zážitkové hry s pořádnou atmosférou Pandemic Legacy: Rok 1 což bude opravdu pecka. Základní Pandemic (recenze) rozšíří 2. expanze s názvem Laboratoř, díky ní je možné hrát hru v 6 hráčích a přibude nová hrací deska. 

Na pohodovou hru s orientální tématikou se můžeme těšit v průběhu tohoto měsíce. Dao je rodinná záležitost pro 2 - 6 hráčů s poměrně krátkou hrací dobou a špetkou riskování. 


Začátkem prázdnin Blackfire poskytl elektronickou podobu opravených pravidel pro hru Quadropolis (recenze). Pro všechny vlastníky jistě radostná zpráva. Opravená pravidla si můžete stáhnout zde. Nový dotisk hry již tyto pravidla bude obsahovat. 

Rodinný hra podporující představivost, Dixit, se opět rozroste. Dalších 84 karet obdržíme v rozšíření s názvem Revelation.

Blackfire se nebojí větších akcí a to je dobře! Po Pánovi prstenů (informace), kterému mimochodem vyjde v češtině další velké rozšíření (jupí), Dědicové Númenoru a karetní Hře o trůny (informace), jenž se snad úspěšně rozejela, se vydavatelství pustilo do dalšího projektu. Co říkáte na sběratelskou kostkovo-karetní hru z prostředí Star Wars?

Teď potěším fanoušky potrhlé hry Munchkin (recenze). Základní verze je opět k sehnání a s ní dalších 7 rozšíření jak bysmet. Munchkiňáci musí být v ráji.

Franšíza Hry o trůny se pěkně rozjíždí. Produktů s touto tématikou je pravděpodně málo, proto se Blackfire rozhodl lokalizovat hru s názvem Železný trůn. Herní principy vychází ze hry Cosmic Encounter, proto nás čeká lhaní, podvádění a podplácení.

Třešničkou na dortu je pro mnohé lokalizace hry, která už jednou na našem trhu byla. Jste připraveni? V českém podání se dočkáme nejnovější verze populání počítačové hry z devadesátých let, hry DOOM. Její cenovka se však bude pohybovat kolem 2 000 Kč.    

Fanoušci designera Matta Leacocka (autora Pandemicu) se mohou těšit na dvě jeho záležitosti. Dočkáme se dotisku Zakázaného ostrova, v němž se přejemnovala karta "Plošina hlupců" na "Bláznův vrh". Druhou hrou je obdobně fungující Zakázaná poušť.    


Věřím, že tento přehled byl více, než vyčerpávající a obohatil Vás o nové informace. Teď už pojedu ve starých kolejích a každý měsíc se můžete těšit na várku čerstvých informací.

O autorovi

fm.tua
fm.tua

Od malička jsem fanouškem fantasy. Vlastně to nastartovala ona jediná kniha, kniha o brýlatém klučinovi s jizvou na čele, který z ničeho nic zjistil, že je čaroděj, tak byl položen základní kámen. Začalo se na něm stavět, přibývali další knihy a neuvěřitelné příběhy a teď jsou ty základy pevné a nezničitelné, stejné jako dračí šupiny. Knihy jsou mým útočištěm před špatnou náladou, stresem. Poskytují mi jakousi ochranu před reálným světem, je to možnost úniku od běžných strastí života a způsob cestovat po vše možných zákoutích neuvěřitelných světů.

Minotaur.cz