Ohlédnutí #31/2016

29. srpna 2016 S4TW Diskuze (0)
Ohlédnutí #31/2016

Máme trochu zpoždění, ale přeci jen vám přinášíme další ohlédnutí. Dnes se podíváme do filmového MCU nebo na mutantský seriál Legion. Samozřejmě nebudou chybět ani informace z komiksového světa. Nezdržujme, jdeme na to.

Knihy Dobrovský

Garth Ennis se vrací ke Constantinovi

Scénárista, který byl dokonce oceněn cenou Eisnera, Garth Ennis, se vrací k psaní Johna Constantina, ovšem tentokrát se bude jednat o něco velmi neobvyklého. Tato postava se připojí k postavám ze Section 8, Sixpackovi a Dogwelderovi na cestě k odhalení původu Dogweldera.

Dogwelder je týpek, jehož superschopnost se dá odvodit z jeho jména – jeho schopností je doslova svařovat mrtvé psy na jeho nepřátele. Sixpack je neméně bizarní chlápek – čím víc se opíjí, tím je mocnější. Tito dva se spojí s Constantinem – na své cestě se samozřejmě setkají s mnoha dalšími hrdiny ze světa DC – v komiksu Sixpack and Dogwelder: Hard-Travelin’ Heroz. První číslo komiksu vyšlo minulý týden.

Section 8 je tým, který debutoval v komiksu Hitman od Ennise a kreslíře Johna McCrea. Později se objevila samostatná minisérie Section 8. V komiksu Sixpack and Dogwelder: Hard-Travelin’ Heroz bude Ennis spolupracovat s kreslířem Russem Braunem.

 

Překvapivé cameo v Thor: Ragnarok?

Nová fotografie z natáčení filmu Thor: Ragnarok ukazuje Thora, jak je na Zemi, aby navštívil jednu z postav MCU. Na fotografii, která byla pořízena v Brisbane (Austrálie), drží Thor papírek se známou adresou – 177a Bleecker St. – což je adresa Sancta Sanctoria Doctora Strange.

Tohle je první náznak toho, že po svém sólovém filmu, se stane Strange neoddělitelnou součástí Marvel Cinematic Universe. Film Doctor Strange nás čeká 4. listopadu. Zajímavé také je, že na fotkách se objevuje I Tom Hiddlestone, který se tak pravděpodobně setká se Strangem jako Loki – což je něco, co Hiddlestone chtěl udělat ještě předtím, než se vyklidí z role Lokiho.

Film Thor: Ragnarok se objeví v kinech 3. listopadu 2017.

 

Bratři Russové potvrdili odchod Capa

Na konci filmu Captain America: Civil War nechal Steve Rogers svůj štít u Iron Mana a odešel od Avengers. Podle bratrů Russových, režisérů filmu, se nejednalo o žádný bluf – ve skutečnosti totiž Steve odešel z pozice Capa.

“Myslím si, že to, že zahodil štít znamená, že odhodil svou identitu,” říká Joe Russo. “Je nutné si přiznat, že jeho identita jako Captaina Americy byla v přímém rozporu s osobními volbami, které učinil.”

Tohle vše ovšem neznamená, že by se Steve v budoucnu nevrátil do akce jako Captain America a to už v rámci dalšího filmu od Russových – Avengers: Infinity War. Ostatně, už se podobná situace v MCU odehrála, když Tony Stark ve filmu Iron Man 3 tvrdil, že už nebude Iron Manem, ale v dalším filmu Avengers, se do té role zase vrátil.

Je také možné, že Chris Evans, respektive Steve Rogers, bude používat nové kódové jméno. Ostatně v komiksu jich také několik vystřídal.

 

Co dělal filmový Thor během Civil War?

Disney a Marvel Studios zveřejnily exklusivní video toho, co dělal Thor během toho, když si ostatní Avengers dávali po hubě v Captain America: Civil War. Sami se podívejte:

 

 

Bleskovky

  • Ms. Marvel opouští Avengers. Proč tomu tak se dočtete v komiksu Champions #1. Komiks vyjde 5. října.

 

  • Steve McNiven a Cullen Bunn pracují na projektu pro Marvel, o kterém zatím víme jen, že je prezentován jako MU. Těžko spekulovat, o co se bude jednat. MU je jednak zkratka pro Marvel Universe nebo fiktivní ztracený kontinent MU. Tak uvidíme Komiks vyjde v lednu 2017.

 

  • Seriál Legion bude součástí X-Menovského filmového universa... Alespoň nejpovolanější to tak nějak potvrdil, Bryan Singer sice říká, že bude součástí filmového universa X-Menů, ale vlastně to ani nepoznáme. No, vyberte si sami.

 

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku