Co plánuje Marvel na litopad 2016?

27. srpna 2016 S4TW Diskuze (0)

Nic netrvá věčně.

Co plánuje Marvel na litopad 2016?

Listopad bude pro Marvel důležitým měsícem, jelikož se objeví nové komiksy v rámci Marvel Now!. Čeká nás spousta znovu nastartovaných sérií, návrat známých postav, ale i pokračování klasických ság. My se dnes podíváme na deset nejzajímavějších věcí, které se v továrně na zázraky stanou.
Úmrtí – nechybí. Překvapivé návraty – nechybí. Nové kostýmy – samozřejmě!

 

Knihy Dobrovský

Muž se železnou maskou

Již nějakou dobu víme, že Victor Von Doom bude jedním ze dvou hrdinů, kteří vyplní místo po Iron Manovi (nebo aspoň jako ‘hrdina v železe’), zatímco je Tony Stark na vědecké dovolené. Ovšem až teď v listopadu se dočkáme toho, že uvidíme Doctora Dooma jako Infamous Iron Mana.

Obálka ke komiksu Infamous Iron Man #2 konečně ukazuje nové brnění Dooma a to společně s jeho klasickým zeleným pláštěm.

Ovšem tohle vše vyvolává jednu otázku… Pokud je tohle Doomovo brnění a Tony je mimo, kdo je v Iron Manově brnění na obálce k Avengers #1?

 

Ex-Men

Není žádným tajemstvím, že minisérie Death of X bude obsahovat tragické události – což je zřejmé již z názvu této série. Ale až dosud nebylo objasněno, zdali bude v tomto příběhu vylíčena pouze velká smrt Cyclopse.

Úvodník k Death of X #4 uvádí, že Cyke není jediným, kdo to “nezvládne živý.” Mohlo by to znamenat zánik nějakého Inhumana... nebo třeba dvou? Nebo chybějící Emma Frost, milenka Scotta a zločinecká partnerka, také natáhne bačkory?

Nebo se také může jednat o to, že v Uncanny X-Men #15 panuje neshoda mezi Psylocke a Magnetem, která může vyústit až v něčí smrt. Jak říká úvodník, Magneto považuje Psylocke za “přijatelnou oběť  v jeho poslání.

 

Zpátky v akci

Listopad sice začne smrtí roku, ale zároveň nám přinese zpět některé opory Marvelu, které byly delší dobu mimo.

Nejprve nám komiks All-New X-Men Annual #1 vrátí Dani Moonstar, která byla delší dobu nevyužita. Následně z mrtvých vstane Elixir, čehož budeme svědky v Uncanny X-Men Annual #1.

To není vše. V Silk #14 se vrátí ze záhrobí Mattie Franklin. Podobně nám slibuje komiks Uncanny Avengers #16, že se vrátí Hulk – I když je to především díky organizaci Hand.

 

Nový a navrátivší se tvůrci

Již jsme vás informovali, že Penn Jillette bude autorem komiksu Spider-Man / Deadpool #11, ale je tu několik dalších velkých jmen, které se připojí (nebo znovu připojí) ke kreativnímu týmu Marvelu.

Za prvé. Komik, Wayne Brady, bude psát svůj komiksový debut. Bude mít totiž na starost příběh k Amazing Spider-Man Annual #1.

Dále umělci, Kevin Maguire a Steve Epting, jsou zpět v marvelovské stáji. Maguire bude kreslit Guardians of the Galaxy #14 a Epting se bude podílet na sérii Mighty Thor.

A na závěr třešnička. Dlouho očekávaná minisérie Cage! od animátora Genndyho Tartakovskyho dostane speciální obálku od Bruce Timma.

 

Tajemné divadlo Marvelu

Návrat Jessicy Jones jako ústřední dámské postavy není žádným překvapení, vzhledem k jejímu seriálu, který vysílal Netflix. Překvapivé je to, že její nový titul může skončit jako jedna z hlavních sérií v rámci celého Marvel Now!. Popisek ke komiksu Jessica Jones #2 volá Jessicu k novému případu, který se bude týkat “jedné z největších záhad” v novém Marvelovském vesmíru.

Úvodník nám také prozrazuje, že toto číslo zodpoví některé z největších otázek týkajících se Marvel Now! – jediným problémem je, že zatím nevíme, jaké ty otázky vlastně jsou.

Ale vzhledem k tomu, že má sérii na starost samotný Brian Michael Bendis, který je v podstatě hlavním tvůrcem příběhů v Marvelu, si můžeme být jistí, že on ty otázky velmi dobře zná a zároveň bude schopen nám na ně odpovědět.

 

Hledání kladiva

Druhá série o Thorovi – The Unworthy Thor – byla oznámena již před nějakým časem. A my už I víme, že se zaměří na Odinsona, bývalého vládce Mjolniru. Ale co je novinkou, je to, že původně byla tato série oznámena jako série na pokračování, zatímco úvodník k jejímu prvnímu číslu hlásá, že se bude jednat o minisérii.

Byla snad zkrácena? Nebo došlo dezinformaci v původním oznámení? Každopádně není neobvyklé, že se původní plány mění. Jedna věc je ovšem jistá, ať už je The Unworthy Thor série na pokračování nebo ne, tak se stoprocentně bude jednat o začátek “Hledání kladiva”.

Odinson ho nejspíš bude potřebovat, vzhledem k tomu, že v roce 2017 ho čeká další film.

 

Blesková shledání

Thunderbolts budou určitě středovým bodem Marvel Universe v několika příštích měsících. Především díky Kobikovi a Buckymu, kteří budou hrát hlavní roli v probíhající sáze Steve Rogers. Také to vypadá, že získají zpět ústřední část svého týmu.

I když to vypadá, že Bucky bude mít nějaké problémy, alespoň podle obrázku k Thunderbolts #7, tak nám zároveň toto číslo slibuje návrat Songbird – I když zatím není jisté, jestli bude zpátky po boku se svými starými kolegy nebo bude hrát jinou úlohu.

 

Konečné otázky

Nová série The Ultimates začne vycházet v listopadu a popisek s obálkou k první číslu nám prozrazuje nějaká zajímavá tajemství.

Za prvé, kdo nebo co je Cosmic Jailer? Jaká bytost je tak mocná, aby ovládla samotnou Věčnost? A jak to, že jsme o ní dosud neslyšeli?

A za druhé, kdo je ta tajemná postava na pozadí obálky? Vypadá ja někdo, kdo je velmi podobný Proximě Midnight, jedné z Thanosových přisluhovaček z příběhu Infinity, ačkoliv logo vypadá jako něco nového a spíše připomíná Gladiatora Shi’ar... ale zase ten podivný klobouk?

 

Smrtelní nepřátelé

Několik nepřátel Spider-Mana se v listopadu vrátí zpět do akce, počínaje Venomem, který bude mít zcela novou sérii na pokračování. Vypadá to, že se dočkáme klasického Venoma, ačkoliv úvodník k Venom #1 říká, že to “není smrtelný ochránce, ani Space Knight”, ale spíše “zcela nový Venom.” Našel si snad symbiont nového hostitele?

Mezitím se v komiksu Spider-Woman #13 vrátí Hobgoblin, ovšem pod maskou nemusí být zrovna Roderick Kingsley.

No a nakonec, v Amazing Spider-Man #21, se vrátí jak Kaine, tak Carrion – dva nepovedené klony Petera Parkera. Není nejmenších pochyb, že budou součástí příběhu The Clone Conspiracy.

 

Objevení tajných dveří

Steva Rogers v současnosti oplývá pěkné množství tajemství a záhad – to, že je skrytým agentem Hydry je pravděpodobně to největší – ale popisek ke komiksu Captain America: Steve Rogers #7 říká, že se chystá odhalení tajemství, které je ještě větší , než ta, která už známe.

Toto údajné tajemství se objevuje, když Steve otevře dveře, ale jedná se o doslovné nebo obrazové otevření dveří? Když to zjednodušíme, tak se jedná o jednu ze záhad, která je zabalená v tajemství, které je součástí jedné velké hádanky...

Trvalo to několik let, než Bendis odhalil, co je za dveřmi Cabaly v rámci příběhu “Dark Reign”. Doufejme, že tentokrát dostaneme odpovědi dřív.

 

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku