Ohlédnutí #29/2016

14. srpna 2016 S4TW Diskuze (0)
Ohlédnutí #29/2016

Pravidelná nedělní dávka informací v podobě ComixZóňáckého Ohlédnutí je připravena a tentokrát si pro vás jardoom se S4TWem nachystali obrovská témata. Man of Steel, Deadpool, Tron či Homencoming Spider-Man a tím se zdaleka nekončí, takže sedat k vašim přístrojům bando a jde se na to!

Knihy Dobrovský

Calbe & Domino pro sequel Deadpoola

Deadpoolův sequel je pořád dost žhavé téma a lidi na celém světe neustále spekulují, o co vlastně půjde a kdo všechno si v tomto snímku zahraje. Hodně fanoušků vytvořilo svoje fan arty Cablea, ve kterých se objevil Jon Hamm, Stephen Lang, Dolph Lundrgren a Ron Perlman. Nyní to ale vypadá, že divoká karta padne na úplně jiné jméno a tím je Kyle Chandler.

Také se rozjíždí mnoho diskuzí, které potvrzují účast postavy jménem Domino. Tyto spekulace jsou trochu staršího data ale nyní se zná obsazení a proto tyto spekulace začínají nabírat na obrátkách. Domino není postavou, který by kdy svět komiksu něčím oslnila, to ale neznamená, že nezazáří na stříbrném plátně a dvojnásob to platí, pokud bude obsazena herečka Mackenzie Davis, která má k této roli dost našlápnuto.

Vážnost a cílevědomost, to jsou atributy, které Deadpool nemá. Proto je také Cable a Domino správnou volbou, která filmu dodá potřebné prvky. Jistá záruka úspěchu se také skrývá ve faktu, že tyto tři postavy se na komiksových stranách dobře znají a myslím, že jim to spolu celkem funguje.

Další šance pro Trona?

Byl jsem opravdu zklamaný, když Disney loni zrušilo další filmový projekt Tron: Ascension, který měl být dalším velkým pokračováním epického a dnes již kultovního snímku. Disney ale moc dobře ví, že v této značce jsou uložené peníze, proto nad tímto krokem stále uvažuje a čeká na svou šanci.

Z právního hlediska se tak podle bývalého režiséra projektu, Joseph Kosinski, stát musí. Tvrdí totiž, že Garrett Hedlund a Olivia Wilde mají podepsanou smlouvu, takže až se čas Trona naplní, uvidíme opět tyto dva jako Sama Flynna a Quoru.

Nyní dokonce k tomuto tématu řekl své producent Brigham Taylor, který prozradil, že měl nedávno schůzku v kanceláři Disney a horlivě se debatovalo nad tímto tématem. Je tedy možné, že se opravdu začně opět plánovat další Tron?

Sequel k Man of Steel je ve vývoji

Warner Bros. začíná s “aktivním vývojem” opravdového pokračování filmu z roku 2013, Man of Steel (Muž z oceli). Tyto informace pocházejí z nezveřejněného zdroje, který je “obeznámený s tímto projektem.” Podle zdroje “je Superman nejvyšší prioritou studia a dostat tuto postavu před diváky má stejně velkou důležitost.”

I když Zack Snyder uváděl film Batman v Superman: Dawn of Justice jako pokračování Man of Steel, tak herec Supermana, Henry Cavill, sám řekl, že to není skutečné pokračování. Herec, který hrál Jor-Ela, Russell Crowe, již dříve uvedl, že bylo plánováno několik filmů Man of Steel než od toho bylo upuštěno a Warner Bros. šel rovnou do Batman v Superman.

Ačkoliv jsme viděli na konci filmu Batman v Superman: Dawn of Justice Cavilla, respektive Supermana, pod drnem, tak již teď je jisté, že se objeví ve filmu Justice League, který je plánován na rok 2017.

Když Frank Cho míchá Indiana Jonese s králem Artušem

Frank Cho se vrací na pole komiksů, které jsou vlastněny samotnými tvůrci. Ale na rozdíl od Liberty Meadows nás nebudou čekat žádná mluvící zvířátka.

Nadcházející Skybourne bude míchat tradice z dob krále Artuše s biblickými legendami. Takže se dočkáme takové lahůdky, jako třeba boje třech nesmrtelných potomků Lazara (to je ten týpek, jak ho vzkřísil Ježíšek), kteří se utkají s darebným Merlinem v boji o meč Excalibur.

Frank Cho nedávno pracoval na komiksech jako Totally Awesome Hulk či Wonder Woman. Bohužel to nejsou komiksy, ve kterých mají autoři velkou volnost a jelikož Frank je typickým příkladem autora, který tu volnost potřebuje, tak není divu, že přichází s komiksem Skybourne. Je to totiž více než deset let, kdy naposledy Frank Cho kreslil a psal svůj vlastní komiks.

Toto pětičíslové dílo začne vycházet 7. září.

Tinkerer ve filmu Spider-Man: Homecoming

Herec ze seriálu Orange is a New Black, Michael Chernus, byl obsazen do role Tinkerera, který se objeví v roce 2017 ve filmu Spider-Man: Homecoming.

Vynálezce, který vyvíjí zbraně pro superpadouchy, Tinkerer, je jedním z prvních padouchů, se kterými se Spider-Man v komiksu utkal. Tinkerer se totiž objevil již v komiksu Amazing Spider-Man #2. Již dlouho se spekulovalo o tom, že se objeví právě v připravovaném filmu o síťolezci.

Jednou z teorií je, že příběh se bude točit kolem dvojice Vulture / Tinkerer tak, jak jí známe z Ultimate Spider-Man. Pokud tomu tak bude, tak by se mohl objevit i Prowler.

Chernus tedy bude spolupracovat s Michaelem Keatonem, který si ve filmu střihne roli Vultura, což by údajně měl být hlavní záporák.

Spider-Man: Homecoming vtrhne do kin 7. července 2017.

Z Vodního muže Vránou?

Conan, Aquaman... Vrána?

Jason Momoa v současné době jedná o své případné hlavní roli v připravovaném restartu filmu Vrána (The Crow). Momoa dokonce zveřejnil fotografii, na které je on společně s režisérem Vrány, Corinem Hardym. Tuto fotku zveřejnil na Instagramu a jedná se o narážku na jejich spolupráci na projektu (nic jiného než Vrána nikoho nenapadá).

Vrána je komiks od Jamese O’Barra, který byl již několikrát zfilmován (ať už na velké plátno či jen do televize). Společnost Relativity pracuje na restartu toho filmu již od roku 2008 a za tu dobu se potvrdilo a následně odvolalo mnoho herců a režiséru. Tak se snad konečně dočkáme nějakého významnějšího posunu.

 

Bleskovky

  • V Avengers Infinity War uvidíme Winter Soldiera. Toto potvrzení přišlo od samotného představitele Buckyho Barnese, Sebastiana Stana.
     
  • Ezra Miller prohlásil, že Flash, kterému propůjčil svou tvář, bude velmi zábavný, ale i přes všechnu tu zábavu nezapomene na vážnost a bude velmi lidský.
     
  • Marvel Studios změní origin story pro svou filmovou Captain Marvel. Důvodem je prý její příliš velká podoba s Green Lanternem.

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz