Ohlédnutí #28/2016

7. srpna 2016 jardoom Diskuze (0)
Ohlédnutí #28/2016

Další Ohlédnutí je již připraveno a vy opět máte možnost přečíst si veškeré dostupné informace z komiksového a filmového světa hezky v jednom článku. S4TW a jardoom dnes mluví o tématech jako Resident Evil, Transformers či Star Wars a tohle není zdaleka vše.

Knihy Dobrovský

Aaron Kuder podepsal Marvelu

Bývalý kreslíř Action Comics, Aaron Kuder, podepsal exkluzivní dohodu s Marvel Comics. Bude pracovat na eventu Death of X.

“Jsem naprosto nadšený, že budu moct zase pracovat v Domě nápadů,” řekl Kuder. “Vyrůstal jsem jako dítě Marvel (no vážně, moje narozeninové přání, když mi bylo sedm, bylo: vyrůst a stát se Spider-Manem. Ale nikomu to neříkejte, jinak se to nesplní).”

Tento umělec letos již udělal několik obálek pro Marvel. Death of X #1 je naplánován na říjen.

“Práce na Death of X je monstrózní!” Vysvětluje kreslíř. “Toto je určitě komiks s největším množství postav, na kterém jsem doposud pracoval. Všichni ti Inhumans a X-Meni… je to šílené množství na kreslení. Všechna ta náročná práce je mnohem snazší, když vím, že mám za sebou Charlese [Soule] a Jeffa [Lemire]. Oba dva jsou úžasní vypravěči. Je mi opravdovou ctí s nimi spolupracovat.”

Kuder v roce 2012 dělal menší prácičku pro Marvel (Avenging Spider-Man), ale dosud byl spjat především s DC. Je podepsán pod tituly jako Green Lantern: Lost Guardians, Superman, Superboy či Action Comics.

Nový život pro Harley Quinn v Rebirth

Jedním z publikačních překvapení v rámci New 52 u DC (a to díky svému úspěchu) byla Harley Quinn. Tento komiks debutoval před vice než dvěma lety a v různých žebříčcích zaujímal vysoké pozice (což bylo překvapivé). Navíc se tato postava dočkala několika spin-offů a událostí.

Už asi všichni víte, že DC vstupuje do své nové éry se svým Rebirth (a Harley přibude spousta nových fanoušků díky filmu Suicide Squad, který právě běží v kinech) a tudíž není divu, že se objeví nový titul s Harley Quinn v hlavní roli. S novým znovuzrozením se vrátí staré tvůrčí duo, které rozbíhalo i Harley v rámci New 52.

Scénáristé budou dva a to Amanda Conner a Jimmy Palmiotti, kreslit bude Chad Hardin. Právě oni dali Harley Quinn novou identitu spolu s různorodou (a vtipnou) skupinkou postav. S “Rebirth” verzí komiksu (respektive “Afterbirth”, jak popisují tvůrci jejich první číslo) tvůrčí tým doufá, že přinese spoustu nových věcí spolu s těmi dobře známými a fungujícími. Tudíž si buďte jistí, že nebudou chybět týmovky s Poison Ivy či Power Girl.

ABC vyjednává s Lucasfilm o seriálu

Předtím, než Disney koupil Lucasfilm, George Lucas pracoval na televizním seriálu Star Wars. Ačkoliv Lucasova verze seriálu asi nikdy nespatří světlo světa, tak ABC plánuje stvořit seriál ze světa Star Wars.

“Jak fanoušek bych na nejraději řekl, že ano,“ odpověděl na otázku, jestli uvažuje o seriálu Star Wars, Channing Dungey z ABC. “Vedli jsem rozhovory a ještě povedeme další s Lucasfilm. Bylo by skvělé rozšířit tento franchise.”

Stejně jako Star Wars je ABC vlastněn Disney, a již přinesli televizní seriály na základě jiných franchisových akvizic patřících Diseny. Například z Marvel Universe nebo Muppets. Zajímavostí také je, že ABC vysílal televizní spin-off, který patřil pod jiný franchise od Lucasfilm – Mladý Indiana Jones z roku 1992.

Zatím ovšem nejsou žádné informace, které by se týkaly toho, jak by měl potenciální seriál Star Wars vypadat nebo co by bylo hlavní zápletkou.

Resident Evil Final Chapter se blíží

Tento týden vyšel teaser k poslednímu dílu, který se bude snažit vytřískat maximum z frančízy jménem Resident Evil. Tuhle filmovou značku nejspíš nemusím nikomu připomínat nebo představovat. Resident Evil totiž čítá kolem devíti filmových projektů, ve kterých jsou dva japonské animáky a jeden nízkorozpočtový seriál.

Ačkoliv je ve jménu filmu napsáno Final Chapter, již teď se ví, že existují další dva scénáře na pokračování, takže je ve hvězdách, jestli je tohle opravdu poslední zkušenost nebo je to jen finále pro Alici. Pravdou ale je, že se s pokračováním nepočítá, zatím. Teaser neukázal nic nového, pouze Milu Jovovič, která na motorce kličkuje mezi střelami a výbuchy. V úterý 9. srpna uvidíme první plnohodnotný trailer a samotný film vletí do kin v lednu 2017.

Commander Steel v seriálovém DC

Entertaiment Weekly oznámilo, že se v nové sezóně CW seriálu Legends of Tomorrow dočkáme nové postavy. Stane se jí Commander Steel, kterému propůjčil svou tvář Matthew MacCaull, což je celkem neohraná herecká tvář z Kanady.

Už od SDCC se mluví o tom, že se také buduje seriálová Justice Society of America, který by měla spadat do CW seriálového vesmíru a právě tato postava by měla být součástí tohoto týmu společně s Vixen, Hourmanem, Stargirl a Dr. Mid-Nitem.

Hot Rod v novém Transformeřím filmu

Naše Ohlédnutí již několikrát přineslo informace o novém Transformeřím snímku, který se nyní chystá. The Last Knight se možná stane dalším dílem, ve kterém Optimus Prime zařve, ve filmu totiž uvidíme Hot Roda, arogantního a drzého bratra Bumblebeeho.

Animovaný seriál totiž připravil pro Optimuse smrt a to konkrétně když jej Megatron zabil v boji. Hot Rod ale použil Matrici Vědění, kterou Optimus Prime hlídal a stal se z něj Rodimus Prime, nový vůdce autobotů.

Film se připravuje na svou premíru, které se chystá na příští rok.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku