Co plánuje Marvel na říjen 2016?

4. srpna 2016 S4TW Diskuze (0)
Co plánuje Marvel na říjen 2016?

V říjnu odstartují nové série u Marvelu, které se budou řadit pod “Marvel Now!”. To samozřejmě zapříčiní hned několik změn.

Nesmíme ani zapomenout na právě probíhající Civil War II, díky které proběhnou velké změny, které ovlivní nejen stávající tituly, ale I ty nové.

Pojďme se nyní společně podívat, jakých deset nejzásadnějších věcí se u Marvelu odehraje v měsíci říjnu.

Knihy Dobrovský

Vzhled filmových hvězd

Poté, co se tahle postava připojila k týmu v Deadpool & The Merc For Money, vycházející hvězda spojená s Deadpoolem – Negasonic Teenage Warhead – jak se zdá, tak bude blíže ke svému protějšku z filmu, jelikož dostane v komiksu kostým, který se velmi podobá jejímu filmovému vzhledu. Aspoň, co můžeme soudit dle obálky k Mercs For Money #4.

Jisté změny byly naznačeny již v Merc For Money #1, ale nakrátko ostříhané vlasy a zamračený pohled se objevily až teď.

 

Marvel Now říká ‘později’ šesti titulům

Nadcházející znovuoživení “Marvel Now!” určitě sebou přinese nějaké oběti, některé staré tituly skončí, ale nové začnou. Vypadá to, že říjen bude konečnou pro The Astonishing Ant-Man (#13) a také, podle plánu, skončí The Vision (#12).

Ovšem je zde I pár titulů, jejichž osud není zatím zcela jasný. Například pokračování série Hyperion nebylo dlouho oznámeno (zatím poslední bude srpnové šesté číslo). Otázník zůstává I nad sériemi Drax, Vote Loki a All-New Inhumans, které budou po svém zářijovém čísle chybět.

Jedná se o zrušené série nebo jen menší pauzy? Na to nám Marvel ještě neodpověděl…

 

Návraty

První měsíc navrátivšího “Marvel Now!” přinese I několik návratů postav. Samozřejmě se objeví postava, které chystá svůj debut v rámci Marvel Cinematic Universe a to krátce po svém návratu na stránky komiksu – Baron Mordo, jeden z úhlavních nepřátel Doctora Strange, se vrátí v komiksu Doctor Strange #12 – právě včas, aby se připravil na svou filmovou slávu.

Kromě toho se vrátí i Red Widow a to v rámci Ms. Marvel #12. Bude tomu těsně předtím, než se k sérii připojí spisovatelka Margaret Stohl, která tuto postavu vytvořila. Margaret začne psát Ms. Marvel v roce 2017.

Nakonec třešnička. Werewolf By Night se objeví v Moon Knight #7. V sedmdesátých letech naopak zažil svůj debut Marc Spector v sérii Werewolf By Night (v čísle 32).

 

Tajný původ Mjolniru

V Mighty Thor #12, konečně Jason Aaron splní slib, který dal již v lednu minulého roku. Jak řekl, jedno celé číslo se bude věnovat tomu, že osvětlí původ Thorova největšího spojence – ano, je to mocné kladivo Mjolnir, které třímá ve svých rukou Bohyně hromu.

Toto číslo se bude věnovat jednak historii kladiva a jednak povaze vztahu mezi jím a tím, kdo je považován za hodného jeho síly.

 

Nejhledanější postava Marvelu? Miles Morales!

Již dříve se spekulovalo nad tím, že Miles Morales může být marvelovský “Obžalovaný”. To bylo v době, kdy byl představen jednosešitový komiks Accused. Teď už víme, že komiks Accused bude zaměřený na Hawkeye, takže to vypadá, že předpověď nebyla správná – nebo snad byla?

Spider-Man #9 odkazuje na Profilera, který prý vidí něco z budoucnosti Milese. Něco, co z něj udělá nejhledanějšího člověka v Marvelu. Kdo ve skutečnosti Profiler je a co vidí, to zůstává stále ve vzduchu – ale vypadá to, že Miles může být obviněn (Accused), ale jen z jiného trestného činu.

 

Živí mrtví Hulkové

Pokud můžeme z indícií k říjnovým komiksům Marvelu něco vyvozovat, tak je to to, že následky ze smrti Bruce Bannera (která se odehrála v rámci Civil War II) bude nabírat na důležitosti. Zatímco jednosešitový příběh The Fallen, který se věnuje pohřbu Bruce, bude k dostání v srpnu, tak v říjnu začne příběh o tom, co se bude dít s Bannerem po jeho smrti.

Ano, je to tak – tohle není konec. Popisek k Uncanny Avengers #15 říká, že organizace Hand má tělo Bannera a pokud se podíváme na jejich historii, tak není vyloučeno, že uvidíme vzkříšeného Bannera, který by byl součástí jejich temné ninjovské organizace. Mezitím, nástupce Bruce, Amadeus Cho, se střetneme s Black Pantherem v Totally Awesome Hulk #12, pravděpodobně se bude jednat o dohru Civil War II, kde mezi nimi panovaly jisté neshody.

A pokud vám to nestačí, tak to vypadá, že She-Hulk se může do konce roku vrátit do akce. Hlavní indícií je obálka ke komiksu A-Force #10, kde se objevuje. She-Hulk byla na prahu smrti, což si můžete ověřit v Civil War II #2.

 

Rodina Scarlet

Před několika lety bylo zjištěno, že ačkoliv tomu dlouho věřili, tak Scarlet Witch a Quicksilver nebyli děti Magneta – dokonce nebyli ani mutanti. Uncanny Avengers vol. 2 se tomuto příběhu věnuje a vysvětluje nám, že schopnosti Wandy a Pietra Maximoffů je výsledek experimentování ze strany High Evolutionary, nicméně tento příběh zanechal mnoho otazníků.

Vypadá to, že některé z odpovědí na otázky bychom se mohli již brzo dozvědět. Popisek ke komiksu Scarlet Witch #11 říká, že Wanda objeví odpovědi na otázky, týkající se jejích rodičů a odkud vůbec pochází.

 

Nejvyšší čarodějové

Počet komiksových sérií věnující se Doctoru Strangeovi vzroste těsně předtím, než se objeví jeho první film. V té době poběží dvě série o tomto superhrdinovi. Ta nová ponese název Doctor Strange & The Sorcerers Supreme a objeví se již v říjnu.

Úvodník pro první číslo nás informuje o tom, že se bude jednat o týmovku, ve které bude hrát hlavní roli Doctor Strange a další Nejvyšší čarodějové (minulosti i budoucnosti), včetně Merlina a Wiccana. Takže je dost možné, že tu je něco, co jsme nevěděli o mladém Billy Kaplanovi a jeho budoucím kouzelnickém potenciálu.

 

Nový pojídač světů

Před nějakým časem byl Galactus transformován. Z Ničitele světů se stal Nositel života, to se událo na stránkách The Ultimates. Zatímco dobrodružství Galactuse bude pokračovat v The Ultimates #12, tak jeho stará práce pojídače světů bude mít také své pokračování. Gurmáni si přijdou na své na stránkách série Extraordinary X-Men.

Úvodník k Extraordinary X-Men #15 říká, že jedním z nejnovějších rekrutů týmu je osoba, která byla posedlá World Eaterem (Pojídačem světů). Zatím se zdá, že nový World Eater nemusí doslova jíst celé planety, jako to dělal Galactus, ale svůj apetit bude kojit pomocí alternativních dimenzí. Což je například současný domov X-Menů – Limbo.

 

Více smrti?

Během víkendu na Comic-Conu International v San Diegu dělal editor Marvelu, Devin Lewis, mnoho narážek na tragédie, které by měly postihnout Petera Parkera na začátku události The Clone Conspiracy. Jak říkal, “Parker Industries bude trpět katastrofou a nikdo nebude v bezpečí.”

Teď, díky úvodníku k Amazing Spider-Man #19 víme, že Lewis nežertoval. Je totiž jasné, že někdo ze světa Amazing Spider-Man zemře. Pořád není jisté, kdo to bude. Jedno jisté ovšem je, může to být kdokoliv.

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz