Ohlédnutí #27/2016

31. července 2016 S4TW Diskuze (0)
Ohlédnutí #27/2016

Tato neděle na ComixZonu bude ve znamení již dvacátéhosedmého Ohlédnutí tohoto roku. O všem co se odehrálo tento týden vás bude informovat S4TW společně s jardoomem a opět toho mají na srdci opravdu dost. Takže směle do čtení, nebo se nedovíte, který Morrisonův projekt dostane šanci v televizi, uniknou vám také informace o filmovém či seriálovém Marvelu a kromě mnoha dalších zpráv ani nezjistíte, co zrovna píše Warren Ellis.

Knihy Dobrovský

Morrisonovo Sinatoro půjde do televize

Dlouho odkládané Sinatoro od Granta Morrisona se konečně dočkalo a objeví se na televizních obrazovkách jako hraný seriál od Universal Television a Depth of Field. Tento projekt byl původně oznámen jako film v roce 2010. Později, v roce 2014, se mluvilo o tom, že se bude jednat o komiks od Black Mask Studios, kreslit to měla Vanesa R. Del Rey. Komiks byl odložen na neurčito.

Posledním pokusem, jak přivézt Sinatoro k životu, je použít scénář Morrisona, Adama Armuse a Kaya Foestera pro TV seriál. Podle Black Mask, kteří se podílejí i na seriálech, je současný plán najmout režiséra a konečně se rozhoupat.

“Sinatoro reinterpretuje americkou pop kulturu jako úplně novou mythologii. Je to o životě, smrti, sexu, romantice a vším mezi tím,” řekl Morrison. “Je to jeden z mých oblíbených příběhů a proto jsem nadšený, že se znovuzrodil jako televizní seriál, kde bude mít vice příležitostí a potenciálu k rozvoji myšlenek a postav.”

Klasičtí Inhumans se objeví v Agents of S.H.I.E.L.D.

Seriál Agents of S.H.I.E.L.D. od stanice ABC je silně svázán s mytologií Inhumans a je dost možné, že právě díky tomu byl film o Inhumans odložen na neurčito. Ale jak říká jeden ze scénáristů seriálu, Jed Whedon, díky změně filmových plánů jim byla nabídnuta větší volnost a možnost získat některé z klasických Inhumans pro sebe.

“Máme trochu více svobody,” řekl Whedon. “Vyprávěli jsme několik sezón příběhu, ale teď máme trochu více svobody. Takže když opět zaměříme na Inhumans, tak budeme schopni udělat ještě trochu víc.”

Agents of S.H.I.E.L.D. se vrátí se svou čtvrtou sezónou na obrazovky ABC 20. září.

Shannon Purser chce být Squirrel Girl

Shannon Purser prorazila díky svému výkonu v roli Barbary Holland v seriálu Stranger Things od Netflixu. Tato mladá talentovaná herečka už ovšem přemýšlí i nad jinou rolí.

O tuto roli stojí ještě jedna herečka. Na začátku roku Anna Kendrick zmínila, že by o tuto roli měla také zájem. A nesmíme také zapomínat, že režisér Guardians of the Galaxy vol. 2, James Gunn, říkal, že by rád dělal i na filmu Squirrel Girl.

Marvel Studios ještě neřekli, zdali použijí tuto postavu ve filmu či seriálu a jestli se tak stane v nejbližší době (to se nezdá příliš pravděpodobné). Co myslíte vy? Chcete film Squirrel Girl? A kdo by byl dle vás ideální pro tuto roli?

Supergirl se Supermanem v seriálu CW

Bude to rodinné setkání, které se objeví na stanici CW. Už teď máme k dispozici fotku Melissy Benoist jako Supergirl po boku Tylera Hoechlina jako Supermana. Tyler bude debutovat v seriálu Supergirl v nadcházející druhé sezóně. Design kostýmu má na starost Kiersten Ronning.

Poněkud zajímavé je, že tato fotka byla zveřejněna pět dní po Comic-Conu v San Diegu. Přeci jen se jedná o poměrně velké odhalení, které by na tuto akci sedělo.

Hoechlinův debut se odehraje v rané části druhé sezóny Supergirl. Premiéra seriálu se odehraje 10. října na stanici CW.

Shipwreck v podání dua Ellis & Hester

V roce 2002 plánovali Warren Ellis a Phil Hester udělat sérii, kterou by zároveň i vlastnili. Bohužel se to nakonec nepovedlo. Nyní se toto duo opět spojilo, tentokrát pod hlavičkou společnosti AfterShock Comics a společně vytvoří komiks Shipwreck.

Ellis popisuje tuto sérii, jako kdyby Cormac McCarthy a Samuel Beckett společně napsali sci-fi road film. Shipwreck začíná po “velmi neobvyklém a velmi tajemném ztroskotání” a jediným přeživším zůstává doktor Jonathan Shipwright. Zajímavé ovšem je, že nezůstal opuštěný někde uprostřed oceánu, ale spíše ve vzdálené realitě – a sabotér, který způsobil tuto nehodu je pořád někde venku, aby dokončil svůj úkol.

Ještě jednou zajímavostí je, že kreslíř této série, Phil Hester, byl zvyklý kreslit jen komiksy, které sám vlastnil. Tentokrát tomu bude jinak. Jak to dopadne se dozvíme 5. října, kdy komiks vychází.

Další fotky Spider-Mana

Jak už to vypadá, uniklé fotky Spider-Mana netíží ani Marvel ani Sony. Od počátku natáčení se internet hemží velkým množstvím fotek, které pořizují komparzisté či kolemjdoucí a lov na Spider-Mana né a né skončit. Dokonce je již nyní na internetu více uniklého materiálu, než u všech ostatních Marvelovek.

Pravdou je, že je to vlastně celkem logické, protože většina záběrů v minulých Marvelovkách byla natočena ve studiích. U Spider-Mana, který se prohání mezi mrakodrapy je to přesně naopak. Nám ale tento fakt samozřejmě vůbec navadí, protože díky tomu máme téměř vše pod naším drobnohledem a ty nejčerstvější fotografie máme pro vás přímo v odkazu na twitter pod tímto odstavcem.

K tomu všemu se ještě na internetu rozšířila zvěst, že ve filmu uvidíme Black Widow. Může za to fotograf, který si na twitteru říká Atlanta Filming a na svém profilu zveřejnil status, kterým prozradil, že se během natáčení na místě objevila právě Scarlett Johanson. Už dříve bylo prozrazeno, že se ve Spideyově filmu ukáže Stark a nedávno také Marvel řekl, že uvidíme Iron Patriota (War Machine) Jamese Rhodese.

Thanos pouze v jednom filmu

V minulém roce na SDCC 2015 Marvel Studios odhalilo své všemohoucí filmové plány. Mezi nimi byla také Avengeří dvoudílná mela označená jako Infinity War part 1 a part 2. Mělo jít samozřejmě o velkolepou bitvu s Thanosem, který během všech filmových fází bedlivě sleduje pozemský život a čeká na vhodnou šanci k jeho zničení. K tomu mu má zajisté pomoci Infinity Gauntlet. 

Nyní je vše jinak a Marvel prohlásil, že Infinity War bude jen jeden film. Co to může znamenat v praxi? Například to, že se nakonec proškrtala část skriptu, přepsal se scénář a bude z toho jeden mega film. Marvel ale také dodal, že o rok později čtvrtý Avengeří snímek tak či tak uvidíme, takže se nemusíme bát, že film, který měl mít dve části a má nakonec jen jednu, by nás ochudil o další superhrdinskou melu.

Bleskovky

  • Totožnost Star Lordova otce v MCU odhalena. Filmový Marvel opět přepisuje dějiny komiksu a Star Lordovým otcem je Ego the Living Planet.
     
  • Ve snímku o nejhorších hrdinech světa si zahraje Ezra Miller. Řeč je samozřejmě o filmu Suicide Squad, ve kterém má roli Ben Affleck jako Batman. Udajně ale není jedinným členem Justice League, který bude ve filmu vidět a objevit se tam má právě Flash.
     
  • Netflix oznámil, že Daredevil a ani Jessica Jones nebudou mít novou sérii dřív než v druhé půlce roku 2018. Údajně je Netflix nyní vytížen na maximum a z časových důvodů není možné skloubit dotáčení Iron Fista, po kterém hned naběhnou na společný projekt The Defenders. Po natáčení této týmovky prý budou mít herci tři měsíce volno ale spekuluje se, že herce najalo Marvel Studio do castingu k jejich projektu.
     
  • První trailer k sequelu Guardians of the Galaxy uvidíme při premiéře Doctora Strange.

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku