Ohlédnutí #26/2016

17. července 2016 jardoom Diskuze (0)
Ohlédnutí #26/2016

Venku je téměř v celé republice škaredě a právě proto příjde vhod pravidelné nedělní ohlédnutí za komiksovým týdnem, který nyní uběhl. Jaké drby se šíří internetem a co nového se oficiálně potvrdilo? To vše najdete v našem každotýdenním reportu, který každou neděli najdete na našem webu.

Knihy Dobrovský

Skrullové součástí MCU

Stále nikdo vůbec neví, jak to bude s Marvel Cinematic Universe po fázi tři a bitvě s Thanosem. Možná nás ale trochu nasměroval James Gunn, který nám prozradil, že do MCU může zasáhnout mimozemská rasa jménem Skrull, o které se myslelo, že má její filmová práva v rukou studio Fox.

Samotná rasa Skrullů patří do šedé zóny, ve které figuruje například Scarlet Witch nebo Quicksilver. To znamená, že je můžou používat obě filmová studia, tedy jak Marvel Studios, tak Fox. Konkrétně ale Marvel nemůže použít ve svých filmech různé zástupce této rasy a i když nikdo konkrétní nebyl jmenován, jistě jde o důležité postavy této rasy.

V minulosti Marvel Comics Skrully nahradil rasou Chitauri, která je známá až od roku 2002 a to díky Ultimátnímu vesmíru. V tomto alternativním komiksovém vesmíru tedy Skrullové nejsou a místo nich se jako invazivní rasa objevují Chitauri, kteří se Skrullům velmi podobají. Toho využilo i Marvel Studios a tak je v minulosti zakomponovalo v prvních Avengerech.

Justin Kucsulain nováčkem v Marvelu?

V minulosti se stávalo, že noví herci v MCU se na veřejnosti fotili s komiksy o postavě, které aktuálně propůjčili svou tvář. Nyní tohle udělal herec Justin Kucsulain, který se nechal vyfotit v krámku při nákupu komiksů s postavou Sentry.

Sentry je opravdu silným jedincem, který by zavařil nejspíš každé dosavadní postavě z MCU. Sice není tím TOP, co Marvel Comics ve své historii nabídl jak po stránce populárnosti, tak po stránce atraktivnosti, je ale rozhodně jednou z nejmocnějších postav, kterou Marvel kdy vytvořil.

Další Strange Adventures?

Když píšu Strange, nemyslím tím Marvelovského kouzelníka. Řeč je o Deadmanovi, který brázdíl po komiksových stránkách DC Comics a to díky komiksu Strange Adventures. Toto nakladatelství nyní zkouší dát této postavě druhou šanci a to prostřednictvím třísešitové minisérie s názvem "Deadman: Dark Mansion of Forbidden Love"

Tato postava je u DC již od roku1967 a od té doby se stal plnohodnotnou postavu, která sice není vůbec známá, ale do historie DC zasáhla už mnohokrát. Důkazem je například jeho účast v Blackest Night a Brightest Day. Byl také v DC Flashpoint a po New52 restartu se stal dokonce členem Justice League Dark.

Nyní ale DC netlačí tuto postavu do ničeho velkého a začíná hezky pozvolna. Příběh nejnovějšího Deadmana bude prý Gothickou hororovou romancí ve stylu šedesátých let, ve které budou vidět kořeny původního DC. V komiksu najdeme také novou DC postavu jménem Darkness (nemá nic společného s Darknessem od Top Cow)

Komiks bude vycházet od října a na stáncích bude nové číslo každé dva měsíce. O scénář se postarala Sarah Vaughn, a kresbu obstaral Lan Medina.

Bleskovky

 • Chris Hemsworth se vrátí do role Georga Kirka ve čtvrtém Star Treku. Tuto informaci potvrdil samotný J. J. Abrams, který také dodal, že scénář k němu je již hotový.
   
 • Snad v každém Ohlédnutí mluvím o hororovém universu, které nyní postupně skládá Universal Pictures. Toto studio dává dohromady herce a scénáře aby mohlo natočit nové verze klasických hororovek. Zatím zde máme Mummii (Tom Cruise), Vlkodlaka (Dwayne Johnson), Jackyla a Hyda (Russell Crowe), Frankensteinovu nevěstu (Angelina Jolie) a Neviditelného může (Johnny Depp). K těmto hororovým Avengerům se ještě připojí samotné Frankensteinovo Monstrum a to by si měl zahrát Javier Bardem, kterého určitě znáte z megabondovky Skyfall.
   
 • Sabertooth se možná objeví v nejnovějším Wolverinově filmu. Tato neoficiální zpráva se šíří po internetu od středy, kdy byl při natáčení spatřen Liev Schreiber.
   
 • James Franco si pravděpodobně zahraje hlavní roli v nejnovějším Predátorově snímku.
   
 • Mezi podzimové Marvelovské novinky se zařadí samostatné série Jessicy Joneses a Thanose.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku