Plants vs. Zombies #3: Postrach okolí

12. července 2016 jardoom Diskuze (0)
Plants vs. Zombies #3: Postrach okolí

Již dvakrát jsem měl tu čest recenzovat komiksovou sérii, která je inspirovaná videoherní peckou Plants vs. Zombies. Trávogeddon a Časokalypsa se mi moc líbila a v obou případech si každý svazek zasloužíl mé vysoké hodnocení 8/10. Je třetí díl jménem "Postrach okolí" minimálně stejně dobrý? Na to vám odpoví moje recenze.

Knihy Dobrovský

Nevím jak moc si je Computer Press, potažmo Albatros, vědom, jaký klenot drží v rukou, ale ony jim to asi dokazují čísla z prodejů. Je pravda, že na zdejší komiksové velikány je Albatros menší rybou, ale i tak umí zařadit do edičních listů komiksy, které rozhodně na zdejším trhu urvou z tlamy žraloků víc, než pár drobáků.

Série Plants vs. Zombies je toho důkazem a já jsem rád, že se zde tato série rozjela a dle mého názoru se těší velkému úspěchu. Někdo by řekl, že je úspěch garantován právě veleúspěšnou videohrou ale pravda je úplně někde jinde. Paul Tobin a Ron Chan jsou zárukou kvality, kterou tato série má.

Tento svazek je opět velmi vtipný a je tomu tak díky svěží zábavě, kterou přináší. Není to žádný ohraný humor a ani nic nuceného nebo umělého. Člověk se baví a to v každé situaci, kterou scénář přinese. Příběh je plný akce a neustále se něco děje. Zombie apokalypsa nutí naše hrdiny improvizovat a vymýšlet řešení.

Scénář vůbec nesází na vážnost nebo drama a nebylo tomu tak ani v předchozích dvou svazcích. Člověk si prostě užívá jízdu, kterou mu příběh přínáší. Vtip je přirozenou vlastností, kterou autoři do tohoto komiksu dostanou tou nejlepší možnou cestou. Když píšu autoři, tak tím nemyslím jen scénáristu, ale i kreslíře.

Ron Chan v této sérii kreslí naprosto úžasně. Vtipnou situaci podpoří svou suprovou kresbou, která je právě v té humorné situaci ještě trefnější a dodá tomu všemu šmrnc či pomyslnou třešničku na dortu. Chan tentokrát ale není jedinným kreslířem v knize. Jsou zde další borci, kteří vám v několika kraťasech předvedou, že Tobinův scénář je vhodný k mnoha různým kreslířským vypravěčům.

Z tohoto svazku ale v globálu nemám tak dobrý pocit. Kniha totiž není jízdou kupředu, jako tomu bylo v předchozích dílech. Hlavní příběh totiž není o našich hrdinech a jejich cestě za zničením zombíků. Tentokrát jde o minulosti hlavního Zombíka. Příběh není špatný a ani nudný, ale přecejen mi nedopřál to, co sem očekával. 

 

Verdikt

Vážně mě to mrzí, ale zde musím srazit bodík dolů. Takže třetí díl nedostane také 8/10 ale to jen proto, že mě tento díl nenutil ve čtení neustále pokračovat. Určitě se jedná o super zábavu, to vám mohu zaručit, ale když bych měl přirovnat tento díl k předchozím dvoum, tak by to vůči nim nebylo nefér. Tento zážitek nebyl tak přesvědčivý jako ty předešlé.

Albatros Media
Za spolupráci děkujeme mediální společnosti Albatros Media, nabízející pod značkami dvanácti samostatných nakladatelství Albatros, BizBooks, CooBoo, CPress, Computer Press, Management Press, Edika, Motto, Plus, XYZ, Fragment, B4U Publishing a v koedičním projektu s ČT Edice České televize široké spektrum mediálních produktů - knih, e-knih a audioknih.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku