Útok Titánů 7

11. července 2016 jardoom Diskuze (0) 1 palec
Útok Titánů 7

Příští týden vychází Útok Titánů číslo 8 a já se konečně dostal k přečtení sedmičky, na kterou jsem se tolik těšil, protože předchozí díl přinesl mnoho velkých událostí a jako vždy nechal rozuzlení až na nový svazek.

Jak jsem psal již v minulé recenzi, průzkumníci s Erenem měli došlápnuto na Titánku, která je zaskočila a zhatila jim jejich nejnovější cestu za zeď. Ta Titánka je sice překvapila a opět hodně lidí padlo, nicméně s těmito obětmi se počítalo, protože vedení průzkumníků mělo v plánu úplně něco jiného.

Titánka byla nakonec chycena a teď je potřeba zjistit kdo to je. To je ale těžší, než se původně myslelo. Titánka je totiž soustředěná, koncentrovaná a dokáže věci, které nikdy předtím žádný člověk neviděl.

Tento díl je o důvěře. Eren na konci šestky musel utíkat před Titánkou a nemohl kolegům pomoci. Musel prostě věřit, že jde vše podle plánu. V tomto svazku Eren poznal, že důvěra je vše, co lidstvo má a v praxi mu to předvedl tým těch nejlepších průzkumníků.

Eren se musí naučit důvěřovat nejen lidem ve svém okolí, ale také sám sobě. Jakmile Titánka rozcupuje tým těch nejlepších průzkumníků, v tu chvíli si Eren uvědomí, že kdyby věřil v sám sebe, kdyby věřil ve své schopnosti a sílu kterou má, tak by ji zastavil dřív, než vyvraždila všechny průzkumníky z výpravy za zeď. Proto se okamžitě mění v Titána a do Titánky se pustí.

Hadžime Isajama mě pokaždé překvapí. Celou knihu vás někam vede a těsně před cílem vás kniha zastaví. Jakmile rozečtete knihu novou, okamžitě hltáte každou stránku a čekáte, až Hadžime dokončí to, co započal. Nakonec je vše ale úplně jinak a já se divím, že jsem si na to po sedmi svazcích pořád nezvykl.

Hadžime je prostě mistr zvratu a ví, jak čtenáře upoutat. Občas přichází stereotypní pasáže, ale o to více poté další události gradují. Vše totiž funguje a to i přesto, že události nakonec dopadnou úplně jinak, než to celou dobu vypadá. Hraje si se čtenářovou myslí a ví, co je zapotřebí aby každou další stránkou tuto sérii hltal víc a víc. 

On vás prostě kdykoliv překvapí a to hlavně ve chvílích, kdy si myslíte, že přesně víte jak to dopadne, protože už není jiné cesty. Tento svazek měl pár zásadních zvratů a to i přesto, že čas na ně byl většinou jen v první polovině. Tam se hodně kecalo a Eren byl stavěn do role takového čumila. Vše sledoval a dělal si vlastní názor.

Nájezd na druhou půlku svazku odstartoval běsněním. Eren v podobě Titána celou dobu zběsile bušil do Titánky, která měla více štěstí, než se zdálo. Tady přišel další zvrat a za něj nejsem moc rád. Přecejen tenhle souboj, ačkoliv byl dlouhý, skončil až moc rychle a hlavně divně. Málokdo si rozlouskne vlastní hlavu o strom viďte. Víc už ale neprzradím, tohle si prostě musíte přečíst a to honem rychle, protože za týden výjde pokračování a tak můžete číst bez dlouhého čekání.

Verdikt

Šestý svazek jsem hodnotil devítkou a zde musím zůstat stejně vysoko, protože tohle byla sakra jízda. Hadžime Isajama vytvořil příběh, kterým si získal mou náklonnost a díky kterému jsem začal mangu číst a brát ji vážně. Tento svazek je důkazem kvality a pokud někdo skončil u prvních knih, měl by okamžitě začít číst dál, protože každá další kniha přináší něco, co žádná jiná manga nemá.

9/10
Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší a zároveň největší komiksové nakladatelství v ČR. Už mnoho let poskytuje českým čtenářům světové komiksy česky a vydává svůj vlastní magazín Crew2 zaměřený na budování povědomí čtenářů o komiksech. Do pozornosti veřejnosti se také každoročně dostává svým vlastním festivalem Crwecon.

Pokud se Vám článek líbí, dejte palec nahoru.

Celkem 1 palec
RATing autora 25.0%

To se libí - spiderbat

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Sdílet článek

Článek týdne

Znovuzrození hrdinů DC - Batman 02: Já jsem sebevražda

Znovuzrození hrdinů DC - Batman 02: Já jsem sebevražda

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku