Útok Titánů 7

11. července 2016 jardoom Diskuze (0)
Útok Titánů 7

Příští týden vychází Útok Titánů číslo 8 a já se konečně dostal k přečtení sedmičky, na kterou jsem se tolik těšil, protože předchozí díl přinesl mnoho velkých událostí a jako vždy nechal rozuzlení až na nový svazek.

Knihy Dobrovský

Jak jsem psal již v minulé recenzi, průzkumníci s Erenem měli došlápnuto na Titánku, která je zaskočila a zhatila jim jejich nejnovější cestu za zeď. Ta Titánka je sice překvapila a opět hodně lidí padlo, nicméně s těmito obětmi se počítalo, protože vedení průzkumníků mělo v plánu úplně něco jiného.

Titánka byla nakonec chycena a teď je potřeba zjistit kdo to je. To je ale těžší, než se původně myslelo. Titánka je totiž soustředěná, koncentrovaná a dokáže věci, které nikdy předtím žádný člověk neviděl.

Tento díl je o důvěře. Eren na konci šestky musel utíkat před Titánkou a nemohl kolegům pomoci. Musel prostě věřit, že jde vše podle plánu. V tomto svazku Eren poznal, že důvěra je vše, co lidstvo má a v praxi mu to předvedl tým těch nejlepších průzkumníků.

Eren se musí naučit důvěřovat nejen lidem ve svém okolí, ale také sám sobě. Jakmile Titánka rozcupuje tým těch nejlepších průzkumníků, v tu chvíli si Eren uvědomí, že kdyby věřil v sám sebe, kdyby věřil ve své schopnosti a sílu kterou má, tak by ji zastavil dřív, než vyvraždila všechny průzkumníky z výpravy za zeď. Proto se okamžitě mění v Titána a do Titánky se pustí.

Hadžime Isajama mě pokaždé překvapí. Celou knihu vás někam vede a těsně před cílem vás kniha zastaví. Jakmile rozečtete knihu novou, okamžitě hltáte každou stránku a čekáte, až Hadžime dokončí to, co započal. Nakonec je vše ale úplně jinak a já se divím, že jsem si na to po sedmi svazcích pořád nezvykl.

Hadžime je prostě mistr zvratu a ví, jak čtenáře upoutat. Občas přichází stereotypní pasáže, ale o to více poté další události gradují. Vše totiž funguje a to i přesto, že události nakonec dopadnou úplně jinak, než to celou dobu vypadá. Hraje si se čtenářovou myslí a ví, co je zapotřebí aby každou další stránkou tuto sérii hltal víc a víc. 

On vás prostě kdykoliv překvapí a to hlavně ve chvílích, kdy si myslíte, že přesně víte jak to dopadne, protože už není jiné cesty. Tento svazek měl pár zásadních zvratů a to i přesto, že čas na ně byl většinou jen v první polovině. Tam se hodně kecalo a Eren byl stavěn do role takového čumila. Vše sledoval a dělal si vlastní názor.

Nájezd na druhou půlku svazku odstartoval běsněním. Eren v podobě Titána celou dobu zběsile bušil do Titánky, která měla více štěstí, než se zdálo. Tady přišel další zvrat a za něj nejsem moc rád. Přecejen tenhle souboj, ačkoliv byl dlouhý, skončil až moc rychle a hlavně divně. Málokdo si rozlouskne vlastní hlavu o strom viďte. Víc už ale neprzradím, tohle si prostě musíte přečíst a to honem rychle, protože za týden výjde pokračování a tak můžete číst bez dlouhého čekání.

Verdikt

Šestý svazek jsem hodnotil devítkou a zde musím zůstat stejně vysoko, protože tohle byla sakra jízda. Hadžime Isajama vytvořil příběh, kterým si získal mou náklonnost a díky kterému jsem začal mangu číst a brát ji vážně. Tento svazek je důkazem kvality a pokud někdo skončil u prvních knih, měl by okamžitě začít číst dál, protože každá další kniha přináší něco, co žádná jiná manga nemá.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku