Ohlédnutí #25/2016

10. července 2016 jardoom Diskuze (0)
Ohlédnutí #25/2016

Pravidelná nedělní dávka informací v podobě našeho Ohlédnutí je opět připravena. Tentokrát se budeme motat okolo nových komiksových Iron Manů a komiksovém crossoveru od DC. Nebudou samozřejmě nebudou ani bleskovky, takže se směle pusťte do čtení.

Knihy Dobrovský

Afroameričanka Iron Manem

Před pár dny Marvel oznámil, že Tony Stark "předá" své obrněné poslání na bedra patnáctileté černošky jménem Riri Williams. Riri je Starkovou oblíbenkyní, která i přes svůj útlý věk exceluje na M.I.T. Díky CRB, které jako první přineslo exkluzivní obrázek jejího armoru, se na něj nyní můžete podívat také.

Tato změna se komiksového světa dotkne až na podzim a konkrétně by mělo jít o říjen. Riri tedy bude hlavní hrdinkou série Invincible Iron Man. Marvel do ní ale vkládá mnohem větší naděje a proto okamžite oznamuje další sérii jménem Infamous Iron Man, ve které bude mít svou úlohu také Doom.

Nevíme, jak moc do těchto novinek zapadá Tony Stark a opět nám to ukáže čas, ale je zřejmé, že se vše opírá o nový Civil War a dokládá to také nadpis ke komiksu Infamous Iron Man, ve kterém se píše "Tam kde Tony Stark selhal, tam bude Doom úspěšný"

HE-Man a Hromkočky 

Možná si někdo pamatujete kreslený seriál Hromkočky. Tento televizní seriál o kočkovitých humanoidech, kteří se snaží přežít na cizí planetě, se stal hitem na přelomu osmdesátých a devadesátých let. K nám se tato chuťovka dostala o pár let později a také zde byla velmi úspěšnou podívanou.

He-Man a Masters of Universe je podobnou kultovkou, která diváky očarovala jen o pár let dříve, než hromkočky. Kreslený seriál byl prvním seznámením s tímto světem. Následovala hraná verze s Dolphem Lundgrenem, která v té době nabídla suprovou podívanou. Proto také přišlo něco málo pokračování v podobě kreslených spin offů a podobně. Nyní se točí remake původních filmů, ale to zde píši jen informativně.

Teď už konec představování a konečně jdem k věci. DC se rozhodlo, že tyto hitovky z přelomu osmdesátých a devadesátých let pošle na stránky komiksu a konkrétně půjde o crossover sérii o šesti sešitech. Světy He-Mana a ThunderCats se střetnou poté, co se záporák z ThunderCats Mumm-Ra bude snažit použít He-Manův meč (Sword of Power) k boji proči Hromkočkám a jejich zbrani (Sword of Omens).

Komiks píše Rob Davis s Lloydem Goldfinem a kreslit jej bude Freddie E. Williams, který bude pracovat také na všech obálkách. Minisérie odstartuje v říjnu tohoto roku.

 

Bleskovky

  • Reboot Tomb Ridera příletí do našich kin 16. března 2018. Připomínám, že roli hlavní hrdinky opouští Angelina Jolie a nahrazuje ji půvabná Oskarová Alicia VIkander (Ex Machina, The Man From U.N.C.L.E)
     
  • Marvel téměř po dvou letech vrací komiksovou sérii původnímu Thorovi. Už uběhla dlouhá doba od toho, kdy se Mjolniru chopila žena. Původní Thor byl zapomenut ale nyní se vrací ve své nové sérii The Unworthy Thor. Scénáristou této série nemůže být nikdo jiný, než Jason Aaron a podle prvních zpráv by měla být tím nejtemnějším a nejvážnějším čtením, které Marvel v poslední době přinesl.
     
  • Rebirth DC přináší menší změnu ve složení Justice League. Kromě Supermana, Batmana, Aquaman, Flashe, Cyborga a Wonder Woman se k týmu připojí oba noví Green Lanterni zdejšího sektoru. (O tom, že má zdejší sektor více Lanternů jsem psal již v posledním Aktuálním čtení, které jsem věnoval REBIRTHu)
     
  • Závěrem vám chci ukázat internetový hit posledních dnů. Tom Holland si natáčení Homecoming Spider-Mana opravdu užívá a jeho Spider selfie z natáčení to dokazuje


 

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku