Co plánuje Marvel na září 2016?

24. června 2016 S4TW Diskuze (0)
Co plánuje Marvel na září 2016?

V září bude Marvel plný záhad, šokujících zvratů, překvapivých hostů a odhalených tajemstvích. Konec léta nám slibuje, že u Marvel Universe bude čas odhalování.

Jako obvykle si vycucneme ty nejdůležitější události, které se na nás u Marvelu chystají. Jdeme na to.

Knihy Dobrovský

Elektra, agentka S.H.I.E.L.D.u

Jeden z dopadů nedávné události v sérii Agents of S.H.I.E.L.D., která nesla název “Coulson protocols,” bylo to, že Phil Coulson odešel ze špionážní organizace. Ale to je pouze jedna část. Další je to, že jeho bývalí šéfové na jeho místo vybrali Elektru.

Nenechte se mýlit, Elektra již jednou byla agentkou S.H.I.E.L.D.u – ovšem je lépe známá jako nepřítel této organizace, který má krev na rukou. Právě ona zničila helicarrier, těžce zranila šéfa S.H.I.E.L.D.u a zabila stovky agentů během “Dark Reigns.”

Možná si myslíte, že by jí to mělo jednoznačně zařadit do složky “nikdy více nezaměstnávat,” které leží na personálním... zřejmě tomu tak není, protože právě ona povede S.H.I.E.L.D. proti Coulsonovi a jeho bandě vzbouřenců známou jako “Third Fraction.”

 

Ne “ta” Občanská válka

Rocket Raccoon & Groot #9 a #10 se bude odehrávat v rámci Civil War. Ne – ne “té” Civil War (Občanské války). Bude to Americká občanská válka.

Nemusí se to být přímo zasazené do války z devatenáctého století, která probíhala mezi státy, ale Rocket a Groot budou cestovat na Zemi – do amerického státu Georgia. Abych to vyjádřil přesně, tak se bude jednat o “předválečně a skutečné” dobrodružství. Tak uvidíme.

 

Vrať se zpět chlapče

Mnoho postav, které byli v současném Marvel Universe delší dobu nepřítomné, se v září vrátí na stránky komiksu. Včetně některých velkých jmen, které se vyskytují I v rámci Marvel Cinematic Universe.

První z nich je návrat náhradníka Captaina Americy, který půjde do boje v komiksu Captain America: Sam Wilson #13. Ano, vrátí se U.S. Agent, aby vyzval Sama.

Mezitím se zcela nová Wasp zaplete do Civil War II a to díky All-New All-Different Avengers.

Ale to není všechno. Baron Mordo se vrátí, aby vyhrožoval Doctorovi Strangovi v Doctor Strange #12, zatímco se v komiksu Doctor Strange Annual #1 vrací dlouholetá Stephenova milenka.

Ovšem Mordo není jediným navrátilcem mezi padouchy. Dalším je Doctor Octopus, jehož vědomí bylo umístěno do robotického těla Living Brain. Ten se vrátí v Amazing Spider-Man #18 a bude součástí “Dead No More.”

 

Deadpool a jeho úžasní kamarádi

Deadpool od Roba Liefelda se trochu inspiroval u Spider-Mana, především díky svým vykuleným očím a zálibou ve vtípcích, ale současný Deadpoolův tým jde ještě o level dál, protože si Wade vezme na paškál Peterovi úžasné kamarády.

Deadpool Annual #1, který vyjde v září, slibuje dříve neviděný pilot Deadpoola a jeho nesnesitelných kámošů. Navíc si bude brát z kresleného seriálu Spider-Man & His Amazing Friends – a to včetně Firestar a Icemana. Kreslíř Scott Koblish šel ještě dál, když použil I robůtka Herbieho z kresleného seriálu Fantastci Four.

Snad se dočkáme i Ms. Lion.

 

V hlavní roli ****

V září se v Marvel Universe objeví I několik tajemných hostů, včetně překvapivého padoucha v The Unbeatable Squirrel Girl #12, který nebyl viděn již vice než deset let.

Stejně tak Moon Girl – která je sama hostující hvězdou – najde nepravděpodobného spojence v Extraordinary X-Men Annual #1.

 

Řekněte sbohem

Komiks Howard the Duck a I série Web Warriors budou v září, svým jedenáctým číslem, končit.

Tým Web Warrior, neboli Spider-tým, který rád skáče mezi realitami, byl oznámen jako součást události “Dead No More,” která se odehraje v rámci Amazing Spider-Man. Série bohužel končí neočekávaně. Popisek k zářijovému číslu je velmi stručný na detaily, ale jedna otřepaná fráze je vice než jasná. Fráze zní: “Přežijí všichni?”

Naopak spisovatel série Howard the Duck, Chip Zdarsky tvrdí, že v jeho případě se jedná o plánované ukončení, jelikož hned po obnovení série po konci Secret Wars se počítalo s tím, že poběží jen do září.

Dobrou zprávou naopak je, že série Black Widow nekončí, jen si dá v září pauzičku a vrátí se v říjnu, aspoň to tvrdí Chris Samnee na svém twitteru.

 

Hawkeye - Rozpad

Na konci komiksu Civil War II #2, měl Ulysses vizi toho, jak Hulk doslova rozebral Avengers (v některých případech doslova) – včetně nabodnutého Hawkeye.

Navíc pro Briana Bendise není zabití Hawkeye žádnou novinkou – poslední Clintovo setkání se smrtkou proběhlo v rámci “Avengers Disassembled.” Teď to máme ovšem dvě otázky. Opravdu by Marvel vyspoiloval takto velkou smrt, která se má odehrát v rámci Civil War II #3? Navíc, poslední Hawkeyova smrt neproběhla tak dávno…

Pokud bychom chtěli věřit úvodníku k Civil War II. Choosing Sides #6, tak je to klidně možné.

Dalším kouskem skládačky může klidně být obálka ke komiksu Totally Awesome Hulk #11, kde Amadeus Cho v ruce drtí několik šípů, které jsou mimochodem fialové.

 

Odkaz Starků

Tony Stark se již nějakou chvilku podivuje nad tím, kdo jsou jeho skuteční rodiče. Nedávno totiž vyšlo najevo, že byl před mnoha lety adoptovaný. Nyní, pokud můžeme věřit přiloženému textu k International Iron Man #7, se konečně dozvíme celou pravdu.

A nejenže se dozvíme, kdo jsou jeho skuteční rodiče, ale Tony Stark bude navíc objevovat jejich odkaz, který je součástí tajné historie Marvel Universe.

 

Šokující zvraty

Marvel nechodí daleko k velkým, šokujícím momentům. V poslední době se jich objevuje vice než dost. Měsíc září nebude v tomto směru výjimka.

První ze šokujících zvratů se odehraje v komiksu New Avengers #16, kdy konflikt mezi organizacemi A.I.M. a W.H.I.S.P.E.R. dospěje ke svému rozuzlení.

Navíc se zdá, že Steve Rogers konečně zvolil stranu v Civil War II. Nejprve se sice zdálo, že se přikloní na stranu Tonyho, později veřejně prohlašoval, že je neutrální, ale nakonec to vypadá, že v Captain America: Steve Rogers #6 bude bojovat bok po boku s Captain Marvel.

A když už mluvíme o Stevovi, tak jeho nedávné “Hail Hydra” se nejspíše začíná pěkně rozšiřovat. Úvodník k Vision #11, ve kterém se dozvídáme, že se Vision dostane do konfliktu s Avengers, končí těmito záhadnými slovy.

 

Obžalovaný

V srpnu má vyjít komiks, jednorázovka, Civil War II: The Accused, který by měl být napojený na Spider-Mana. Nyní, díky úvodníku k Spider-Man #8, již víme, že Miles Morales je na útěku, pravděpodobně díky jedné z Ulysseho předpovědí.

Na obálce ke komiksu Civil War II #6 navíc můžeme vidět, jak Miles, který sedí na Stevovi Rogersovi, se snaží Steva praštit jeho vlastním štítem. Stejná scéna se již odehrála v rámci původní Civil War, ovšem Steve byl v opačné roli a jeho obětí byl tehdy Iron Man.

Pokud vezmeme všechny tyto informace v potaz, tak je logické se domnívat, že tím obžalovaným je Miles – ovšem je obviněný je z něčeho, o čem nemáme ani páru.

 

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz