Naruto 27: Vzhůru na cesty

21. června 2016 Ikyy Diskuze (0)

Konec první části, přerušení příběhu a perfektní samostatná jednohubka v jednom!

Naruto 27: Vzhůru na cesty

Konec první části, přerušení příběhu a perfektní samostatná jednohubka v jednom!

Knihy Dobrovský

Dlouhé příběhy mají výhody i nevýhody. Osobně mám dlouhé příběhy rád, pokud mají ovšem co říct. Naruto ukončuje svou první část a je to přinejmenším zvláštní podívaná.

Manga je rozdělena na dvě části. První uzavírá příběh Naruta a jeho cestu nindži, která je mapovaná v předchozích dvaceti šesti svazcích. Druhá ukrývá lanýže. Abych to upřesnil, druhá část vypráví příběh: „Před deseti lety, aneb jak Kakaši k šaringanu přišel“.

V již zmiňované první části se nám uzavírají všechny rozehrané linky. Takže vidíme všechny dosavadní postavy, ikdyž jen na pár panelů. Šikamaru, Nedži, Sakura a všichni ostatní ze Skryté listové se posouvají kupředu a hledí vstříc světlým zítřkům, které jsou příslibem jen dalších bojů a krveprolití.

Strašlivě mě potěšila skutečnost, že většina mých oblíbených nindžů byla ukázána a ikdyž ne detailně, tak alespoň povrchově. Bohužel v téhle části vázl dialog. Naruto se jakoby zasekl a pořád si mele tu svou starou písničku. Kresba zde nádherně vyzdvihla emoce, bohužel dialog nikoliv.

Důvod k „přerušení“ série je dobrý. Dává smysl a vytváří prostor pro změnění dynamiky příběhu, což bylo zatraceně potřeba.

Vrcholem svazku je ale Kakašiho příběh. Pět kapitol o tom, jak se z Kakašiho stal džounin, o jeho misi a přátelství je brilantní jednohubkou. Když používám slovo brilantní myslím tím ve světě Naruta.

Příběh jako samotný nemá moc velkou originalitu. Těžká mise za války nindžů. Naštěstí provedení, přístup k postavám a zajímavé časové zasazení je chytlavé a hlavně svěží. Z příběhu jde vidět, že Kishimoto měl flashback promyšlený a jasně věděl, co chtěl říct.

Postava Minata, budoucího čtvrtého Hokageho je strašlivě líbivá a ihned mi padl do noty. Stejně jako do teď pro mě neznámí Obito a Rin.

Zhodnotit kresbu je u mangy relativní standard. Kishimoto předvádí už několik svazků klasiku a všechno je hezké, uhlazené a až na pár panelů je to velice kvalitně řemeslně odvedená práce.

Kakašiho příběh, ukončení příběhu, nové postavy
Tupé dialogy, Kakašiho příběh zastiňuje regulerní příběh

Verdikt

Hodnotit celý svazek je strašlivě těžká věc. První půlka je veskrze průměrná, možná lehce nadprůměrná. Dozvíme se, kdo co chce dělat, uvidíme nástin budoucí hrozby a uzavře se nám příběh. Druhá půlka na druhou stranu je skvěle podaná jednohubka z Narutova světa a nebojím se říct, že v některých ohledech překonává samotnou hlavní sérii. O pořízení by měli uvažovat i ti, kteří původně odložili Naruta v začátcích. Dát šanci Kakašiho příběhu stojí za pořízení knížky a věřím, že někoho může malá jednohubka očarovat.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

Ikyy
Ikyy

Mám rád surikaty.

Minotaur.cz