Gantz 11

20. června 2016 Padawan Diskuze (0)
Gantz 11

V předcházejícím díle Gantzu jsme měli možnost nakousnout několik nových dějových linek a představit si několik nových postav. Nejnovější, v pořadí jedenáctý svazek, tyto linky začne vzájemně proplétat a spojovat osudy našich hrdinů...

Knihy Dobrovský

Jak jste již mohli vyčíst z úvodního odstavce, obsah nynějšího svazku začne rozvíjet děj, který v minulém díle nastartoval. Přestože máme na scéně dvě nové postavy a rovněž stále smrti unikajícího Kurona, tak nejvíce se tento díl věnuje postavě Izumiho, Kuronova spolužáka, který zde zatím nesehrál nějakou větší roli.

Izumi je typ kluka, který mezi svými vrstevníky vyniká ve všech možných ohledech, avšak nejvíce tím, že pátrá a střádá různé informace o tajuplné černé kouli ukryté v jednom z tokijských bytů, která posílá vybrané jedince do boje s nestvůrami. Abych čtenářům neubíral zážitek ze čtení, nastíním jen, že Izumi nám odhalí několik svých zajímavých tajemství. A bude to právě i Izumi, kdo svými následnými činy rozproudí dosavadní děj a spojí osudy nových i stávajících postav série.

S dějem kolem Izumiho je v tomto díle nejvíce spjatý Kurono, který neustále víc a víc začíná být fixován na svojí přítelkyni Kodžimu a naopak u něj klesá touha po akci a napětí, kterou zažíval v Gantzu. O nových postavách z minulého dílu, tj. Sakuraie a venkovského rváče Kazeho, se v tomto díle bohužel nic moc nedozvíme, ovšem dle spádu děje lze očekávat, že jim bude v příštím svazku dán větší prostor.

Děj tohoto dílu má vzestupnou tendenci, začíná klidnějším úvodem, který nás však připravuje na nadcházející porci pořádné akce a jak je u Gantzu běžné, tak i na spoustu krve. Přestože se tu objeví několik podstatných momentů a překvapení, tak se jedná spíše o takový ten díl, který má jen spojit staré s novým a nikam děj neposouvá.

Po jeho dočtení jsem měl pocit, že tenhle svazek musel mít polovinu stránek, co ty ostatní, jelikož mi v konečném výsledku přišlo, že se tu nakonec až tak moc nestalo, nebo se stalo to, co se dalo po pár stránkách vlastně očekávat. Na druhou stranu je nutno brát v potaz, že Gantz je jako většina mangy v podstatě jen jeden velký příběh rozsekaný na několik kousků. Tudíž to nelze dávat tomuto dílu ke škodě, protože většina momentů, co se tu odehrála, měla pro děj svůj smysl. Jen prostě nebyly tak výrazné nebo napínavé. O to víc se však těším na další díl.

Velmi pozitivně u tohoto svazku hodnotím vizuální stránku. Po první dekádě do červena zbarveného přebalu vydavatelé přešli na modrou, kterou logicky můžeme očekávat i u dalších desítky. Možná se najdou tací, kterým tato změna nebude úplně po chuti, já to však považuji za poměrně příjemné oživení vzhledu série a rovněž jako takový menší mezník pro jednotlivé hlavní zápletky. Kresba uvnitř však nadále zůstává stejná.

Verdikt

Jelikož předchozí svazek na scénu přivedl nové postavy a nastartoval nové dějové linky, dalo se očekávat, že se v tomto svazku protnou a dají vzniknout hlavní zápletku pro tuto část série. Přestože se v tomto svazku dozvíme několik zajímavých věcí a opět zas přikročíme ke troše akce, slouží spíše k navození nadcházejícího děje než k nějakému samotnému jeho posunu. Pořád se však jedná o fragment z celkově kvalitního příběhu.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

Padawan
Padawan

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku